Adet Gününü Daha Erkene Çekmek İçin Egzersizler

Adet Gününü Daha Erkene Çekmek İçin Egzersizler

1080 görüntülenme

Sizlere daha önceki yazılarımızda adet tarihinizi Normalden daha erkene çekmeniz için kullanabileceğiniz gıdalardan bahsetmiştik. Bugün de sizlere hayatın olmazsa olmazlarından biri olan spor ile birlikte adet tarihini erkene çekmenin yollarını söyleyeceğiz.

İşte adet gününü öne çekmek için yapabileceğimiz egzersizler

Squat

Karın ve pelvik bölgedeki kasların uyarılmasını sağlayan squat hareketleri adetin Daha erkene çekilmesi ne yardımcı olabilir. Her gün 12 - 15 tekrar ve 3 set halinde squat egzersizleri yapabilirsiniz.

Mekik

Karın kaslarını çok iyi çalıştıran mekik egzersizleri Rahim kaslarının kasılmasını sağlar ve bu sayede âdetin öne çekilmesine yardımcı olur. Mekik hareketleri de 12 - 15 tekrar halinde 3 set şeklinde yapabilirsiniz.

Twist

Karın kaslarının çalışmasına yardımcı olan Twist hareketleri de rahim kasılmalarını arttırır ve adeti erkene çekilmesi için size yardımcı olur. Twist hareketlerini de 12 - 15 tekrar halinde yapabilirsiniz.

Ayakta Twistler

Ayakta yapılan Twist hareketleri de hem alt hem de üst karın kaslarını çalıştırır ve adeti Daha erkene çeker. Her gün 12 15 defa bu hareketleri tekrar edebilirsiniz.

Koşma

Sağlık için oldukça önemli olan koşmak pelvik kasları da çalıştırma ve bu kasları binen yük Adet dönemini erkene alır. Her gün 25 - 30 dakika kadar koşmak, hem genel sağlığınız hem de adet döneminin için oldukça etkili olacaktır.

Karın Twistleri

Karın Bölgesi'nin ileri ve geri döndürülmesi sağlayan karın tweetleri aynı zamanda yeterince pelvik kas hareketi uyarır. Bu durumda da adet döneminin Daha erkene alınabilir. Karın twistlerini günde 8 10 defa tekrar edebilirsiniz.

Ters Mekik

Karın ve pelvik bölgenize daha fazla baskı ekleyen ters mekik hareketleri de adeti erkene alabilir. Bunun için günde 15 20 defa tekrar yeterli olacaktır.

Denge Topu Hareketleri

Pilates denge topları üzerinde yapacağınız karın hareketleri ile de Adete daha öne çekme imkanınız olacaktır. Bu hareketleri günde 15 20 defa tekrar edebilirsiniz.

Makas Bacak Hareketleri

Karın ve pelvik kaslarını çalıştıran makas bacak hareketleri başlarda yapılması biraz zor hareketlerdir. fakat düzenli olarak bu egzersizleri yaparsanız zaman içerisinde alışırsınız ve adeti erkene çekebilmek için kullanabileceğiniz en iyi egzersizler arasına bunları ekleyebilirsiniz. Makas bacak hareketleri günde 12 15 defa tekrar edebilirsiniz.

Yoga Duruşları

Adet dönemini erkene çekmek için kullanabileceğiniz diğer egzersizler ise yoga duruşları olacaktır. Birçok yoga hareketinde karın ve pelvik kasları güçlenir aynı zamanda karın bölgesine Kan akışı artar. Karın kaslarına Yapılan bu yoğun baskı nedeniyle Adet dönemini derken başlayabilir.

Adet Dönemi İçin Kullanabileceğiniz Diğer Gıdalar

Adet dönemi için kullanabileceğiniz diğer gıdalar ise şu şekildedir;

Susam

Biraz Valve bir çay kaşığı Susamı karıştırarak Adet döneminden 15 gün önce Günde 2 defa tüketebilirsiniz. Susam'ın içerisinde de adeti daha erkene çekmeye yarayacak bileşenler bulunur.

Hurma Şekeri

Biraz su ile bir çay kaşığı hurma şekeri karıştırın ve Günde 2 defa tüketin. Bu uygulamaya Adet döneminden 1 2 hafta önce başlamanız yeterli olacaktır. Bol miktarda besin içeren bu şeker tipi aynı zamanda Vücudun ısısını artırır ve bu adet döneminin erken alınmasını sağlar. Ayrıca hurma şekeri bu özelliği nedeniyle genellikle gebelikten korunmanın doğal yöntemi olarak da kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bodrum'da Mutlaka Uğramanız Gereken 10 Gece Mekanı başlıklı makalemizde, Bodrum Rehberi başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler: Kadınsal Sağlık Sorunları

0 Yorumİlginizi Çekebilir