Ağrı Olmadan Kolayca Cinsel Birliktelik Yaşamanın Yolları

Ağrı Olmadan Kolayca Cinsel Birliktelik Yaşamanın Yolları

2474 görüntülenme

Belki başka cinsel aktiviteler de denediniz, ancak henüz penetrasyona atlamadı. Hem duygusal hem de fiziksel olarak dikkatli olmanızın birçok nedeni vardır. Güvenli seks yaptığınız ve güvendiğiniz biriyle olduğu sürece, vajinal penetrasyon kendinizi harika hissettiren çok mutlu bir deneyim olabilir. Ancak, birçok kız ilk kez cinsel ilişki sırasında biraz acı hisseder ve bu yeni deneyimin mümkün olduğu kadar keyifli olmasını sağlamak isteyebilir. Bu sizin ilk seks ilişkiniz değilse, başka nedenlerden dolayı penetrasyon yoluyla acı çekiyor olabilirsiniz. Bu makalemizde, ilk defa veya son zamanlarda sorun yaşamış olsanız da, ağrısız bir şekilde nasıl kolayca ilişki yaşayabileceğinizi anlatacağız.

Penetrasyon Neden Ağrılıdır?

Penetrasyonun neden ağrılı olabileceğini bilmeden önce yapmamız gereken önemli bir husus var. Bu sizin bakire olup olmadığınızdır. Bir kadın ilk kez nüfuz edici seks yapmadan önce, kırılmamış bir kızlık zarının bulunması muhtemeldir. Kızlık zarı, kısmen vajinanın dış açıklığını kaplayan bir zardır. Kadın fizyolojisinin çoğu zaman rahatsız edici bir yanıdır, çoğu durumda ilk kez kırılır.

Bazıları için, kızlık zarı çok küçük olabilir, çok fazla etkisi olmaz. Bunun nedeni penetrasyon sırasında yırtılacak kadar boşluğu örtmemesidir. Diğerleri kızlık zarının çoktan kırılmış olduğunu görebilir. Bu, spor olayı veya düşme gibi herhangi bir nedenle olabilir. Bununla birlikte, geri kalanının çoğunluğu için, kızlık zarı bir kadın penetrasyon yoluyla ilk kez seks yaparken kırılır. Esasen yırtılan cilt olduğundan, biraz ağrı olması muhtemeldir. Genellikle bu ağrıya, deneyimi daha yoğun hale getirebilecek kan eşlik eder.

Bekaretlerini yitirirken kızlar için kan varlığının çok yaygın olduğunu bilmek önemlidir. Başka bir sorun olabilir (aşağıya bakınız), ancak kadınların çoğunluğu için ilk vajinal penetrasyonlarına biraz ağrı ve kan eşlik edecektir. Ancak, bazı durumlarda ağrı olması ve kan olmaması veya bunun tersi olması nadir değildir.

Bu ilk deneyimi mümkün olduğunca acısız hale getirmenin bazı yolları hakkında ayrıntılara gireceğiz. Bununla birlikte, dikkatli iseniz ve çok fazla acı çekiyorsanız, devam etmemeniz akıllıca olur. Bu o zamanlar bir hayal kırıklığı olabilir, ama uzun vadede sizin için daha iyi olacak. Eğer çok fazla acı ve tecrübe ederseniz, bir jinekolog veya cinsel sağlık kliniğine bir ziyaret yapmanız önerilir. Sizi muayene edebilecek ve ele alınması gereken bir sağlık sorunu olup olmadığını görebilecekler.

Bekaretinizi Acı Çekmeden Nasıl Kaybedersiniz?

Acı çekmeden ilk kez nasıl seks yapacağınızı bilmek istiyorsanız, bu zor olabilir. Eğer bir erkekseniz, anatominle aynı düşüncelere sahip olmayacaksınız. Ancak yapılması gereken başka hususlar da var. Cinsiyetten bağımsız olarak, bekaretinizi kaybetmek korkutucu bir düşünce olabilir. Bu, hem duygusal etkiden hem de cinsiyetin ürettiği fizyolojik olanaklardan kaynaklanmaktadır. Önemli olan, birbirinize karşı dürüst ve hazır olmanızdır. Hazır değilseniz, onu kendiniz bileceksiniz, bu yüzden kendi hislerinize güvenin.

Özellikle penetrasyonun penisle olduğu gibi, heteroseksüel çiftlerde bekaretini kaybeden kadınlar hakkında konuşacağız. Bununla birlikte, bu sorunlar herhangi bir penetrasyonla olabilir. Lezbiyen ilişkiniz olabilir ve biriniz veya her ikiniz için seks oyuncağıyla penetrasyon kullanmak isteyebilirsiniz. Aynı duygusal ve pratik kaygıların çoğu, eylem biraz farklı olsa bile aynı olacaktır. Ağrısız olarak ilk kez cinsel birliktelik yaşamak istiyorsanız, şunlara hazırlıklı olmalısınız:

İyi seks problemi genellikle tecrübe gerektirmesidir, ilk kez sahip olmayacağınız bir şey. Bu normaldir, bu yüzden kendinize deneyimsiz olduğunuzu kabul etmek önemlidir. Eğer biriniz veya ikiniz de, yapmadıklarında ne yaptıklarını bildiklerini iddia ediyorlarsa, muhtemelen hayal kırıklığına neden olacaktır.

Bekaretini kaybetme konusunda ciddi sorunlar olsa da, bu, seks yapmanın sorun olması gerektiği anlamına gelmez. Bu bir olan eğlenceli ve ödüllendirici sağlıklı insanların meşgul deneyim. Bu, doğru kişiyle olduğundan emin olmak gerekir nedeni budur. Bu, 'bir' olması gerektiği anlamına gelmez. Birlikte olduğunuz kişi hakkında tutkuyla hissedebilirsiniz, ancak bu sonsuza dek onlarla olacağınız anlamına gelmez. Bununla birlikte, güvendiğiniz biriyle yapmalısınız. Nazik davranacaklarına güven, ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun ve rahatsızlık varsa aşırı tepki göstermemeye dikkat edin.

Eşinize, gerginliğiniz konusunda dürüstseniz, muhtemelen onun da ilk deneyimde sizin kadar gergin olduğunu göreceksiniz. Birbirinizle konuşun ve birbirinizi rahatlatıp yavaşlatarak birbirinize moralinizi verin.

Güvenli ve güvenli bir yerde yapın. İlk kez seks yapacak doğru yeri bulmak zor olabilir. Ancak, rahatsız edilmeyeceğinizi bildiğiniz rahat bir yer bulmak önemlidir. Bu kısmen pratiktir. İlk kez yapmak için bir arabanın arkasına gizlice girerseniz, açılar problemli hale getirebilir. Ayrıca, içeri birilerinin gelebileceğini düşündüğünüz bir yerdeyseniz, sizi strese sokabilir ve gerginleştirir. Bu iyi bir ilke elverişli değildir.

Güvenli seks yaptığınızdan emin olun. Cinsel sağlık söz konusu olduğunda hazırlıksız olmayın. Prezervatif kullanmak sizi sadece CYBE (cinsel yolla bulaşan hastalıklar) ve istenmeyen hamilelikten koruyamaz, aynı zamanda ağrıyı azaltır. Bu konuya mutlaka dikkat edin.

İlgili Etiketler: Cinsel Sağlık Sorunları

0 Yorumİlginizi Çekebilir