Ağrıları Gideren Doğal Krem Tarifi

Ağrıları Gideren Doğal Krem Tarifi

1164 görüntülenme

Gerek gün içerisindeki çalışma ortamı gerekse kronik yorgunluk nedeni ile vücudumuzun bazı bölgelerinde isteğiniz dışında ağrılar meydana gelebilir. Özellikle bir iş ile uzun süre uğraşmak hamlamış vücutta daha çok ağrıyor neden olur. Vücudunuzun herhangi bir yerinde oluşan ağrıları hafifletmek için ev yapımı ağrı kesici krem yapabilirsiniz.

Ev yapımı ağrı kesici krem yapmak için malzemeler de oldukça basit. Üstelik bu krem sadece basit ağrılar için değil aynı zamanda çok can yakan ağrılar için de oldukça faydalı oluyor. Tabii ki sizleri çok fazla zorlayan ve artık kronikleşen ağrılar için doktora başvurmanızda yarar var. Doktorunuzun tavsiyesi yönünde ilaçlarınızı kullanabilirsiniz ama evde doğal yöntemlerle hazırladığınız bu kremi uygulamanın da hiçbir zararı yoktur. Aynı zamanda kullandığınız ilaçlarla birlikte bu kremi uygulaması etkili olacaktır. İsterseniz bu mucize ev yapımı doğal ağrı kesici krem in tarifini vererek başlayalım. İşte evde kendi doğal ağrı kesici kreminizi yapmanın yolları.

Ev Yapımı Ağrı Giderici Krem

Malzemeler:

  • 1/2 su bardağı hindistancevizi yağı
  • 2 çay kaşığı balmumu
  • 2 çay kaşığı kafur kristalleri (veya 5 damla kafur yağı )
  • 2 tsp mentol kristalleri (veya 5 damla nane esansiyel yağı )
  • Okaliptüs esansiyel yağı 5 damla

Yapılışı:

Hindistan cevizi yağı ve balmumu birlikte eriterek başlayın. Bunu mikrodalgada yapabilirsiniz ya da bir kap kullanabilirsiniz. Ama mutlaka iyi karıştırın. Ardından, karışımın birkaç dakika soğumaya bırakın. Sonra kafur kristallerini veya yağı, mentol kristallerini veya yağı ve okaliptüs esansiyel yağını ekleyin. Tekrar karıştırın. Karışımı hava geçirmez bir kap ile bir kaba dökün ve tamamen soğumasını bekleyin.

Ev Yapımı Ağrı Giderici Kesici Nasıl Kullanılır?

Kremin bir kısmını kabın dışına alın ve herhangi bir ağrının bulunduğu bölgeye uygulayın. Cildinizin sıcaklığı kremi ısıtır, hoş ve sürülebilir hale getirir. Ve siz kremi uygularken rahatlatıcı bir mini masaj yapabilirsiniz.

Bonus İpucu - Süper Basit Bir Alternatif

Yukarıdaki tarifte verdiğimiz krem bir losyona benzer yapıya sahip olacaktır. Ama daha pürüzsüz, daha çok losyonlu bir doku tercih edersiniz, süper basit bir alternatif Vereceğiz. Eczanede bulabileceğiniz küçük bir E vitamini kapsülünü bu kremin içerisine ekleyin. İşte bu kadar kolay!

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir