Aşırı Cinsel İstek Sapkınlık Olarak Kabul Edilir mi?

Aşırı Cinsel İstek Sapkınlık Olarak Kabul Edilir mi?

1331 görüntülenme

Uzun yıllardan beri haftada kaç defa cinsel ilişkiye girilmeli sorusu aslında tartışma konusu olmuştur. Peki normal olması gereken ilişki sıklığı nedir? Uzmanlar bu konuda 20’li ve otuzlu yaşlarda haftada olması gereken cinsel ilişki sayısının 2 ya da 3 defa olduğunu söylüyor. Aslında cinsel ilişki sıklığı biraz da çiftlerin birbirine karşı duydukları istek ve arzu ile alakalıdır bu nedenle rakam vermekte çok doğru bir şey değildir. Fakat bazen genellikle erkeklerde cinsel ilişki konusunda aşırı istek görülebiliyor. Eğer bir erkek zaman ya da mekan fark etmeden partner ile cinsel ilişkiye girmek istiyorsa partneri bu durumdan sıkılabiliyor. Erkek için her ne kadar bu durumu övünme sebebi olsa da kadınlar bu durumu sapkınlık olarak değerlendiriliyor.

Uzmanlar ise sevgilisine ya da eşine karşı aşırı cinsel istek duyan her erkeği aşırı seks düşkünü olarak değerlendirmenin doğru olmadığını söylüyor. Uzmanlara göre evliliğin ya da ilişkinin ilk aşamalarında günde üç dört defa cinsel ilişkiye girmek bile çiftlere cazip gelebiliyor. Fakat zaman içerisinde kadın bu durumdan hoşlanmaya başlıyor. Çiftler gecede 1 defa ilişkiye girme konusunda birbirine yetiyorsa bu durumda bir sorun yok. Yani uzmanlara göre cinsel ilişki sıklığının herhangi bir sayısı ya da standardı bulunmuyor. Uzmanlar erkeklerinde sayı konusunda bir yarış içerisinde olmaması gerektiğini söylüyor. Kadınlar, Kesinlikle erkeklerden böyle bir yarış beklemiyor sadece o anda cinsel ilişkiden ne kadar zevk aldığını düşünüyor.

İKİ TARAF DA MUTLUYSA BİR SORUN YOK

Sık cinsel ilişki yaşamaktan her iki taraf da mutlu ise ya da alıyorsa uzmanlara göre herhangi bir sorun bulunmuyor. Eğer bir erkek karısından başka kimseye bakmıyor ve cinsel ilişki yaşamıyorsa karısını çok fazla arzuluyor diye sapık damgası yememeli. Bu durum tam aksine kadını sevindirmeyi ve erkeğin tek eşli olmasından mutlu olmalı. Fakat kadının erkeğin bu aşırı cinsel istek durumundan mutsuz olması halinde ise, bu durum biraz zorlamaya giriyor ve evlilikler bu durumdan kötü etkileniyor. Bu noktada öncelikle çiftlerin birbirleriyle konuşması ardından da mutlaka bir uzman yardımı alması gerekiyor. Erkeklerin kadını tecavüz olarak nitelendirilebilecek şekilde ilişkiye zorlaması hem yasal olarak suç sayılıyor hem de kadın açısından kabul edilebilir bir durum olmuyor. Eğer böyle bir zorlama söz konusuysa kadında kocası olduğunu düşünüp boyun eğmek yerine mutlaka düşüncelerini dile getirmeli ve partnerine rahatsızlığını söylemeli.

ALTINDA BAŞKA NEDENLER YATABİLİR

Uzmanlar bazı vakalarda erkeklerin sürekli olarak erekte olmasının nedenlerini başka faktörlere de bağlaya biliyor. Kadın ya da erkek fark etmeksizin çiftlerin cinsel hayatlarındaki nitelikleri birçok şey ile ilgili fikir veriyor. Mesela erkekler geçmişte özellikle aile içerisinde yaşanan olumsuz bir olayın etkisinde kalabiliyor. Kadınlar ise yetiştirilme tarzları ve yasaklar nedeniyle ilişki sırasında çok zevk alsalar bile bir noktadan sonra bunu belli edemiyor ve sapıklık olarak bu durumu değerlendiren biliyor. Uzmanlara göre çiftler arasında öncelikle bu sorunun üstüne gidilmeli. Eğer bu sorunun üstüne gidilmezse erkek ilişkiden bakabiliyor kadın da korkup soğuyabiliyor.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir