Aşırı Seks Düşkünlüğü Cinsel Yaşamınızı Etkileyebilir

Aşırı Seks Düşkünlüğü Cinsel Yaşamınızı Etkileyebilir

2089 görüntülenme

Aşırı seks düşkünlüğü hisseden çoğu insan sıklıkla cinsel anlamda rahatlamak istedikleri için devamlı olarak cinsel ilişkiye girmeye meyillidir. Sizlere bu konuyla alakalı tüm bildiklerimizi sıralamak istedik. Eğer cinsel isteğiniz normal düzeyde ve sağlıklı biriyseniz bu durumu dikkate almanıza gerek yoktur.

Bu hastalığa sahip kişilerde gün boyunca yoğun derecede seks yapma arzusu görülmektedir. Öyle ki dışarıda gezerken veya alışveriş yaparken bile akılları sürekli seks yapmaya kayar ve başka bir şey düşünemezler. Biliyoruz ki seks çok normal bir şey ve her canlının ihtiyacı olan bir arzudur. Bizler bu doğallığı yaşamak üzere bu dünyaya gönderildik.

Fakat diğer insanlara nazaran daha çok cinsel istek içerisinde olanların ciddi bir sorunu olduğunu söylemek isteriz. Cinsellik bir insan hayatında çocukluk döneminden beri aşılanır ve halk arasında ayıplanıp kiminle ne zaman yapılacağı konusunda fikir sahibi olunur. Aşırı azgınlığın hayatınıza katacağı olumsuz etkileri göz ardı etmeniz mümkün değildir.

Bir toplumda veya kız arkadaşınız ile birlikte olduğunuzda sürekli seks yapma isteği içerisinde oluşunuz bu durumda ters etki yaratabilir. Çünkü normal bir cinsel isteğin dışında davranıyor ve olmaması gereken yerlerde bunu yaşamak istiyorsunuz. Bu tip insanlarda bazı tahrik edici durumlarda ani ereksiyon yaşanması da mümkündür.

Bizler bunun adına kısaca hiperseksüelite diyoruz. Her ne kadar cinsel anlamda değersiz bir durum olarak görülse de bu durum kişinin hayatını değiştireceği için adına hastalık denmesi daha doğru olabilir. Tıp da bu hastalık olarak geçmese de bu durumu yaşayan insanlar için büyük bir problem olacağını biliyoruz.

Unutmayın ki aşırı seks düşkünlüğü yaşadığınızda bu çevrenize ve etrafınıza çok kolay bir şekilde yansıyacaktır.

Cinsel isteğinizin normal seviyede olduğunu nasıl anlarsınız

Bu durumu sadece yoğun cinsel istek hissettiğiniz zamanlar ile kıyaslamak doğru değildir. Bir ortama girdiğinizde veya yeni birisi ile tanıştığınızda ona karşı ilgi duyabilirsiniz ve anlık olarak cinsel dürtüleriniz harekete geçebilir.

Fakat her gördüğünüz kişiye cinsel gözle bakıp ve tam o anda aklınızdan karşınızdaki kişiyle seks yapmak geçiyorsa bu bir sorundur. Eğer ki çok sevdiğiniz birisi varsa ve düzenli bir seks hayatı yaşıyorsanız bu kişiye karşı duyduğunuz yoğun cinsel istek gayet normaldir ve kuşku duymanıza hiç gerek yoktur.

Bu durumda olan kişilerin günlük hayatları'da alt üst olmaktadır. Aşırı seks isteği hayatına yansıdığı için başka bir şey düşünemezler ve akıllarında sadece cinsellik olur. Ayrıca boşalma anında gerçekten bir rahatlama yaşayamazlar. İşte aslında bu durum onları yeniden cinsel arzuya iter ve kişi daha çok seks yapmak ister.

Normal ve sağlıklı insanlara bakıldığında ise boşalma sonrası gerçekten bir rahatlama yaşarlar ve ikinci bir cinsel birlikteliğe kadar rahat davranırlar. Bu hastalığa sahip insanlarda ise bu çizgi daima orta seviyede durur ve gerçekten bir gevşeme hissedemezler. Bu taktirde de sürekli akıllarında sevişmek olur ve hayatlarını bu şekilde yönlendirirler.

Bizler bu durumun insan hayatını ciddi derecede etkilediğini ve kişinin yaşamanı tat alınmaz bir hale getirdiğini söylüyoruz. Bu tip insanlar şartlar öyle gerektirmese de bulunduğunu bir ortamda ilgi duyduğu kadın veya erkek ile birlikte olmak ister. Bir süre sonra kendiside bu durumdan hoşnut olmasa da bu isteği sürekli bir şekilde içinden atmak ister.

Hiperseksüelite'nin meydana gelme sebepleri

Vücudumuzda bulunan bazı hormonların olması gerektiğinden farklı çalışması ve çeşitli hastalıklar sebebiyle de hiperseksüelite (aşırı seks düşkünlüğü) görülmektedir. Ayrıca bu duruma kullandığınız bazı ilaçlar veya hayatınızın bir döneminde aldığınız maddeler olabilir. En sık görülme sebebi ise psikolojiktir.

Eğer hiperseksüelite olduğunuzu düşünüyorsanız "acaba bir hastalık sahibi miyim?" diye endişelenmenize gerek yok. Dediğimiz gibi bu durumun psikolojik olarak da yaşandığını bilmelisiniz. Hepimiz zaman zaman farklı duygular içerisinde oluruz ve başka hayatlar yaşarız. Yaşamımızın her dönemi farklı ve bize bir şeyler katmaktadır.

Moralinizin bozuk olduğu zamanlar cinsel istek duymamanız gayet normaldir. Fakat hayatınızın gerçekten de mutluluk veren zamanlarını yaşıyorsanız bu arzu da gayet doğal ve normaldir. Bu durumu toparlamanız ve normal insanlar gibi seks hayatınızın olmasını istiyorsanız önce içinizde ki değişime hazırlıklı olun.

Gerek ilaç tedavisi gerek psikolojik destek alsanız bile en önemli kural bunu kendinize artık kabul ettirmelisiniz. Kendinize hakim olmayı ve bu sonucun hayatınıza olumsuz etkiler yaratacağını bilmelisiniz. Aksi taktirde hayatınızın daha ciddi bir sorun hale geleceğini aklınızda bulundurmalısınız.

Her şeyin dengeli ve yerinde yaşanılması gerektiği bu yeryüzünde seks hayatınında seviyesini korumak gereklidir.

Bir önceki yazımız olan En Kaliteli Bodrum Restoranları 2017 başlıklı makalemizde, Bodrum Rehberi başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir