Aşırı Terlemeyi Önlemek İçin Doğal Çözümler

Aşırı Terlemeyi Önlemek İçin Doğal Çözümler

899 görüntülenme

Aşırı terleme, ü tıbbi bir durumunuz olmadığı sürece doğal olarak kontrol altında tutulabilir. Terlemeyi durdurmak için, hangi durumların ter yoluyla daha fazla toksinden kurtulmanıza neden olduğunu anlamanız gerekir. Aslında, yüzün, ellerin, ayakların ve koltuk altlarının altında terlemesine neden olan iki faktör vardır: fiziksel faktörler (iklim, kıyafet, yiyecek vb.) Ve psikolojik faktörler (stres, kaygı, sinir, vb.). Bugün yazımızda size, terlemeyi durdurmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları ve püf noktaları vereceğiz. Doğal olarak terlemenizi azaltmak ve vücudunuzla daha rahat etmenizi sağlamak için bazı etkili yöntemler vardır. Hadi gelin, terlemeyi nasıl kolayca önlerseniz, sizlere detaylı anlatalım.

Düzenli Egzersiz Yapmak

Terlemeyi durdurmak için, uzmanlar düzenli egzersiz yapmanızı önerir. Bu şekilde, fiziksel aktivite sırasında vücudunuzun ter ve toksinlerden kurtulmasına yardımcı olursunuz. Vücudunuzu bir kaloriye ve enerji yakıcı rutine alıştırarak, terletmeye ve sadece gerektiğinde onu üretmeye zorlarsınız. Bu şekilde yüz, eller, ayaklar ve koltuk altlarının altında terlemeyi tamamen bırakmayacaksınız, ancak ne zaman terleyeceğinizi kontrol edebileceksiniz. Doğal olarak terlemeyi bırakmanın etkili bir yoludur.

Yediklerinize Dikkat Edin

Doğal olarak terlemeyi kesmek istiyorsanız, dikkate almanız gereken bir diğer unsur, ne tür bir yemek yediğinizdir, çünkü bazı yiyecek türleri sizi daha fazla terletir ve vücudunuza daha fazla çalışma yapmasını sağlar. Bu nedenle, terlemeyi çok durdurmak istiyorsanız, tüketiminizisınırlandırmalısınız:

  • Şeker ve tatlılar
  • Kafein
  • Alkol ve tütün
  • Baharatlı yiyecekler

Hijyene Dikkat Edin

Koltuk altlarının altında terlemenin önüne geçmek için, vücudun terlemeye en yatkın olan kısmı olduğu için koltuk hijyenine özellikle dikkat etmelisiniz.

Koltuk altınızın altında terlemeyi durdurmak istiyorsanız, koltuk altı kılınızı tıraş etmeniz veya kesin olarak tüylerden kurtulmanızönerilir. Bu bölgedeki kıllar kalkan görevi görür ve koltuk altlarının ısınmasını sağlar, bu nedenle aşırı terlemeye neden olur. Koltuk altlarının altında çok fazla terlemekten vazgeçmek istersen tıraş olmak her zaman daha iyidir.

Doğal Yollardan Terlemeyi Önleyen Ev İlaçları

Doğal olarak terlemeyi durdurmak için kullanılan bir ev ilacı, ter oluşumunu durdurabileceği ve kötü kokuları önleyebileceği için kabartma tozu ile limonun karıştırılmasını içerir. Limondaki asit alanı kurutur ve kabartma tozu ile karıştırıldığında terlemeyi bu kadar durdurmak çok etkili bir yöntem haline gelir.

Doğal olarak terlemeyi durdurmak için malzemeler:

  • Limon suyu
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu

Bir kaba az miktarda limon suyu dökün, biraz kabartma tozu ekleyin ve iyice karıştırın. Karışım bir macuna benzemeye başladığında, koltuk altlarının altına uygulayın. Yatmadan hemen önce gece yapılması önerilir. 10 dakika beklettikten sonra suyla iyice durulayın. İşlemi haftada 3 defa tekrarlayın, yakında terlemeyi bırakacaksınız.

Kıyafetlerinize Dikkat Edin

Terlemeyi önlemek istiyorsanız giydiğiniz kıyafetlere de dikkat etmeniz gerekir. Bazı malzemeler vücudunuzun terlemesine izin verir, bu nedenle terleme sorunu olan kişiler için önerilmez. Ayakta terlemeyi önlemek istiyorsanız çoraplara özellikle dikkat etmelisiniz. Sizi terletmeyen, doğal elyaflardan (pamuk, ipek veya yün) yapılmış ve hava almasına izin vermeyen sentetik kumaşlardan kaçınan kıyafetleri seçin.

Bir önceki yazımız olan Anal Mastürbasyon Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde, Cinsel Tavsiyeler başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir