Bakım İçin Uzman Yardımı Ne Zaman Alınmalı?

Bakım İçin Uzman Yardımı Ne Zaman Alınmalı?

1033 görüntülenme

Saç bakımı da cilt bakımı gibi oldukça önemli bir konu. Peki, saç bakımının hangi aşamalarında uzman yardımı almak daha doğru? İşte saç bakımı için dikkat etmeniz gerekenler...

Saç Bakımında Doğrular

Deneyiminiz yoksa, saç kesimi uzmanınız tarafından alın. Kendi saçınızı kesmek çok zordur, özellikle de bir süslemeden daha fazlasını tercih ediyorsanız. En iyi sonuçları elde etmek için, saçınızı eğitimli bir uzman tarafından kesin. Bu özellikle patlamalarınızın kesilmesi, çok yavaş büyümesi ve gizlenmesi zor olması durumunda geçerlidir.

Sert renk değişiklikleri ve vurgulamalar için profesyonel kullanın. DIY kutu saç rengi kullanımı kolay olsa da, hataların gerçekleşmesi nadir değildir. Saç renginizi büyük ölçüde değiştiriyorsanız, bir profesyonel görmek özellikle önemlidir. Saçınızı ağartıcı ile aydınlatmanın yanı sıra vurgulamalar veya vurgulamalar da, genellikle deneyiminiz olmadıkça bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmelidir.

Evde kutulu saç boyaları ile gri tonları ve kökleri rötuşlayın. Bu basit prosedür evde kolayca yapılabilir ve size çok para kazandırır. Köklerde gri saç veya yetişkin renklerin üstünü örtmeniz gerekirse, DIY kutulu boyalar mükemmel bir seçimdir.

Kaş Bakımında Doğrular

Kaşlarınızı şekillendirmek için bir profesyonel görün. Kaş uzmanları, yüz özelliklerinizi tamamlamak için en iyi şekli bildiğinden, genellikle en iyi sonuçları alırlar. Kendi kaşlarınızı şekillendirmek de zor olabilir, çünkü etkili bir şekilde cımbızlamak için kaşları yakından görmeniz gerekir; bu, tüm yüzünüzle nasıl çalıştıklarına dair daha geniş bir bakış açısı görmenizi engelleyebilir.

1- Kaş şekillendirme randevularınız arasında bakım yapmak için evdeki kaş randevuları arasında bir saç veya 2 koparmak genellikle güvenlidir.

2- Kirpiklerinizi veya kaşlarınızı renklendirmek için bir uzmana başvurun. Kirpiklerinizin veya kaşlarınızın rengini tonlamak için asla gözlerinizin yanında evde kimyasallar kullanmayın.

3- Saygın bir salon için çevrimiçi olarak araştırın ve bu prosedür için bir randevu alın. Devam etmeden önce salon teknisyeninin lisanslı olduğundan emin olun.

Epilasyonda Doğrular

Evdeki alanlara ulaşmak için balmumu kolaydır. Piyasada, bacaklar, kollar ve üst dudak gibi kolayca ulaşabileceğiniz alanlar için kullanımı kolay ve iyi çalışan çeşitli evde mum kitleri bulunmaktadır. Olası yaralanmaları önlemek için talimatları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun.

1- En iyi sonuçları elde etmek için cilalamadan önce cildinizi bir veya iki gün boyunca iyice temizlediğinizden emin olun.

2- Balmumu kaldırırken, tüm tüyü çıkardığınızdan ve ağrınızı sınırladığınızdan emin olmak için cildinizi gergin tutun.

3- Lekelere ulaşmak için uzman bir balmumu alın. Bikini bölgesi veya sırtınız gibi lekelere ulaşmak zor geldiğinde, işi kendiniz yapmak genellikle imkansızdır. Tüylerin alınmasının mümkün olduğu kadar eksiksiz ve güvenli olmasını sağlamak için bir uzmana başvurun.

Tırnak, Diş ve Makyaj Bakımında Doğrular

Kendi manikür ve pedikürünüzü yapın. Profesyonel bir manikür veya pedikür yaptırırken eğlenceli bir tedavi olabilir, evde kendi tırnaklarınızı şekillendirmek ve boyamak paradan tasarruf etmenin kolay bir yolu olabilir. Evde jel manikür kitleri bile satın alabilirsiniz, böylece cilalarınız kolay talaş yapmaz ve manikürünüz daha uzun sürer.

1- Manikür yaptırmanın rahatlatıcı bir deneyim olduğunu düşünüyorsanız, her seferinde ve bir süre profesyonel bir tedaviyle kendinizi şımartabilirsiniz.

2- Evde dişlerinizi beyazlatın. Düzenli olarak kullanıyorsanız, yüksek kaliteli DIY beyazlatma kitleri çok etkili olabilir, bu nedenle evde dişlerinizi beyazlatmamak için hiçbir neden yoktur. Ürünü doğru kullandığınızdan emin olmak için talimatları dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

3- En etkili ev beyazlatma işlemi için, şeritler gibi dişlerinizle temas halinde kalan ve yüzde 7 hidrojen peroksit içeren bir ürün arayın.

Profesyonel beyazlatma tedavileri çok daha hızlı sonuç verir, bu nedenle dişlerinizin gece boyunca daha beyaz olmasına ihtiyaç duyarsanız, diş hekiminizi görmek en iyisidir. Kendine özgü bronzlaşma ürünleri çok etkili olabilir ve yıllar boyunca kullanımı çok daha kolay hale geldi.

Bu, özellikle bacaklarınız, kollarınız, göğsünüz veya yüzünüz gibi kolay erişilebilen alanlara bronzlaşmak istiyorsanız geçerlidir. Yine de daha hafif bir renkle başlamak en iyisidir, çünkü daha fazla renk eklemek kolaydır ancak onu almak çok daha zordur.

Cildinizi ilk kez dökün ve ürünü her zaman dikkatli bir şekilde dirseklerinize, dizlerinize, ellerinize ve ayaklarınıza uygulayın, çünkü bu alanlarda tipik olarak boyama ve hatalar olur.

Özel etkinlikler için profesyonel bir bronzlaşma tedavisi alın. Tatil veya parti gibi biraz daha fazla cilt gösterdiğiniz özel bir durum için, profesyonel bir bronzlaşma uygulaması almayı düşünün. Bir uzman, ulaşılması zor noktalar dahil tüm cildinizin kusursuz ve düzgün bir şekilde kaplandığından emin olabilir.

Bir önceki yazımız olan Sperm Sayınızı Artıran Yiyecekler başlıklı makalemizde, Cinsel Sağlık Sorunları başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir