Bayanlar Neden Makyaj Yapmayı Çok Seviyor?

Bayanlar Neden Makyaj Yapmayı Çok Seviyor?

1291 görüntülenme

Bir bayan için makyaj hayatta en önem verdiği şeydir. Dış görünüşlerine erkeklerden daha çok dikkat ettikleri için makyaj yapmayı çok severler. Güzelliklerini hep ön planda tutarak erkeklerin beğenisini kazanabilmek için sürekli makyaj yaparlar. Bir bayana neden bu kadar sık makyaj yapıyorsun diye sorarsanız büyük ihtimalle tepkiyle yaklaşacaktır. Makyajlarına elbiselerinden daha da önem verdikleri gibi bunu bir silah olarak kullanmak isterler.

Ünlü isimleri makyajlı ve makyajsız olarak kıyasladığınızda aradaki farkı görmek çok mümkün. Kadınlar makyaj yöntemiyle kendini kusursuz göstermeyi isterler. Aslına bakarsanız bu tamamen bir yüz maskesidir. Her fırsatta, her dışarıya çıktıklarında makyaj yaparak insanlara güzel gözükmeyi tercih ederler. Ayna karşısında kendini makyajsız gören bir bayan hemen bir değişime girmek istiyor ve makyaj yapmaya başlıyor. En temel sebeplerinin arasında gözlerini, kaşlarını ve dudaklarını ön plana çıkarmak yer alıyor.

Bir kadının makyaj yapmaya yoğunlaşması karşısındaki kişiyi etkilemekte çok işe yarıyor. Bunun yanı sırada cinsellikte ve erkeğini etkileme olarakta etkili bir yöntem. Zaten kadınların tek derdi dışarıya güzel gözükmek ve diğer bayanlar ile yarış içerisinde olmalarıdır. Kimse birbiriyle aynı değildir, herkes farklıdır ancak herkes birilerine benzemek ister. Makyaj insanın doğasında olan bir şey değildir. Erkeklerde bundan hoşlanır fakat doğallığı seven bir erkeğin kız arkadaşını makyajlı görmesi onu etkilemeyecektir.

Ne sıklıkla makyaj yaparsanız, kullandığınız bakım ürünlerini iyi seçmelisiniz. Her zaman kaliteli ürünler kullanarak cildinizi daha sağlıklı bir düzeyde tutmalısınız. Makyaj yapmanın bir bayan için sağlıklı bir şey olduğunu söyleyemeyiz. Bu yüzden, cildinizin doğal güzelliğini korumak için aşırıya kaçmamanız gerekiyor. Her ne kadar dışarıdan bakıldığında göze çarpıcı gelsede doğal güzelliğiniz bundan daha etkili olabilir. Kişinin kendine bunu inandırması zor olsada dışarıdan toplanılan oyların buna katkısı vardır.

Erkekler Makyaj Yapan Bayanlar İçin Ne Düşünüyor?

Kişiden kişiye farklılık gösterebilecek olan bu durumda her erkeğin makyajı sevdiğini söylemek doğru olmaz. Tabii ki sevmeyeni yoktur ama çoğununda ilgisini çekmeyebilir. Bunu anlamak için farklı günlerde, farklı şekillerde erkek arkadaşınız ile aranızdaki samimiyeti gözlemleyebilirsiniz. Muhakkak bir değişiklik fark edecek ve erkek arkadaşınızın bu durumdan hoşlanıp, hoşlanmadığını anlayabileceksiniz.

Genel olarak erkeklerin tek önem verdiği bir bayanın güzelliğidir. Erkeğin gözüne güzel gelen her şey ona fayda sağlayacaktır. Ayrıca cinsellik açısındanda bazı şeylerin fitilini ateşleyecektir. Buna ek olarak bayanın giyim ve kıyafetlerinede özen göstermesi gerekiyor. Sadece makyaj ile dış görünüşünüze güzellik katmak olmaz. Uzun lafın kısası makyaj düşkünü bir kız arkadaşınız varsa ve siz onun için ne düşünüyorsanız kendisine çekinmeden söyleyin. Beraber orta yolu bulabilir ve anlaşabilirsiniz.

Makyaj En Doğru Şekilde Nasıl Yapılmalıdır?

Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi gerekli materyaller ile buna hazır etmeniz gerekiyor. Örneğin, tonik sayesinde cildinizi temiz tutabilirsiniz. Güneş ışığından cildinizi uzak tutmanız için koruyucu sürerek makyaj için hazır olabilirsiniz. Her şeyden önce şun bilmeniz gerekiyor ki; doğru bir makyajdan önce cildinizi mutlaka temiz tutmalısınız. Aksi taktirde, yapılan makyajın cildi tutması işi şansa bırakacaktır.

Uzmanların yapmış olduğu açıklamalara göre fondöten uygulaması öncesi cildin tamamen nemli ve temiz bir şekilde olması gerekiyor. Yüzünüze fondöten uygulaması yapmak için yumuşak bir madde kullanabilirsiniz. Örnek olarak fondöten süngeri çok işinizi görecektir. Ancak bir sonraki makyajınıza kadar süngeri o şekilde bekletmeden önce mutlaka temizlemeli ve sonraki ugulamaya hazır bekletmelisiniz.

Bu yöntemler sayesinde en doğru makyajı kendiniz için nasıl yapacağınızı kavrayabilirsiniz. Makyaj yapmak aslında en doğru şekliyle kişinin kendisini nasıl beğendiği ile akalıdır. Allıklar, Fondötenler, Pudra ve Maskaralar bir bayanın tamamen kendi yaratıcılığı ile kendini güzelleştirmesidir. Aynanın karşısında kendisiyle savaş eden bir bayanın o an en doğru şekilde makyaj yapmak için nasıl çaba gösterdiğini anlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Neden İnsanlar Bodrum'da Yaşamayı Tercih Ediyor? başlıklı makalemizde, Bodrum Rehberi başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir