Bayanların Erkeklere Göre Cinsel Arzulara Bakışı

Bayanların Erkeklere Göre Cinsel Arzulara Bakışı

2101 görüntülenme

Bayanların cinselliğe bakış açısı nedir? Neden, erkeklerden daha az istekli olduklarını düşündünüz mü? Cinsel arzuların en çok hangi seviyede artış gösterdiğini biliyor musunuz?

Erkeklerin elde etmek için her türlü çabayı sarf ettiği organdır Vajina. Ona ulaşabilmek, ve o zevki tadabilmek için elinden geleni yaparlar. Peki neden bu kadar ilgi gördüğünün üzerine deyinelim. Aslında, bize kalırsa diğer toplumlarda bu denli taciz sayısı oranlarının fazla olduğunu düşünmüyoruz. Bizim ülkemiz'in insanları, cinselliğe karşı aç ve muhtaç tavırlar sergilediği müttetçe, bayanların bu konuda ki cinsel arzuları da muhtemelen düşecektir. Çünkü bir şeyin üstüne kadar giderseniz, onu elinizden kaçırırsınız. Aynı durumun cinsel arzular ve ilişkiler içinde geçerli olduğunu söylemek gerekiyor.

Yıllardır, at gözlükleri ile yoluna bakmış ve kendini bu çizgiden asla ayırmamış insanlar yüzünden günümüzde tecavüz, ve taciz sayısı fazlalaşmaktadır. Halbuki insanların cinselliğin ne kadar sade ve temiz bir ilişki türü olduğunu açığa çıkarabilmiş olsaydı, işler günümüzde daha farklı olabilirdi. Bir şeyi elde etmek için üzerine gitmek, ve kadınların cinsel organlarını arzulamak erkekler için hayat boyu kaçınılmaz olacaktır. Bu sadece insanlar için olmamakla birlikte, her canlının içinde olan doğal bir arzudur. Ne yaparsanız yapın, sizi etkileyebilen bir kadına karşı koyamazsınız.

Bayanlarda aşırı cinsel istek oluşmasının sebepleri

Erkeklere göre bayanların daha fazla istekli olması pekte normal bir şey olarak kabul edilmez. Bu aslında, bir hastalık bile olabilir. Erkeklerin yoğun cinsel arzuları ve istekleri devam edebilir ve bu bir erkek için normal olarak gözükse de, bir bayanın yoğun bir şekilde cinsel ilişkiye girmek istemesi, bazı hastalıkların habercisi olabilir. Peki nedir bu yoğun cinsel isteğin sebepleri?

Özellikle eşlerinde cinsel iktidarsızlık ve isteksizlik gibi problem olan bayanlar daha istekli davranabilir. Öyle ki gerçekleştirdikleri ilişkiden bir şey hissedemedikleri için veya tam olarak tatmin olamadıkları için daha fazlasını isteyebilirler. Eğer eşiniz ile yapmış olduğunuz seksten zevk alamıyorsanız, ve dahasını istiyorsanız ilişkiye girmeden önce sizi kendi yöntemleri ile tahrik etmesini isteyebilirsiniz.

Ayrıca bu tip hastalıklar ile karşı karşıyaysa, derhal tedavi yöntemlerine başvurmalı ve cinsel hayatınızı düzene koymalıdır. Erkek ile kadının arasında olan yaş farkı da cinsel arzuların fazla olmasına sebep olabilir. Birlikte olduğu erkeğe göre daha fazla istekli olduğu için de cinsel anlamda bir doyumsuzluk söz konusu olabilir. Genel olarak aşırı cinsel istek bu tarz sebeplerden oluşur ancak bunun dışında da bazı sebeplerden bu durum oluşabilir.

Her bayanın cinsel arzuları var mıdır?

Elbette, her bayanın içinde biriktirdiği ve yaşayamadığı cinsel arzuları vardır. Kimisi aile baskısı ve ahlaki yetişmeden dolayı bunu yaşayamaz ve içinde saklar. Kimisi ise topluma aldırmadan bunu doya doya yaşar. (bu durum aile içi yetişme ve anne/baba ilişkileri ile yakından alakalı da olabilir.) Ancak 18 yaşından itibaren kızların cinsel arzuları yerine oturmaya başladığından, cinsel arzusu olmayan bir bayan yoktur diyemez. Bu her canlının içinde oluşan doğal bir olgudur ve zamanla meydana çıkar.

Cinsel arzularınızı nasıl arttırabilirsiniz?

Cinsel arzularınızı arttırmak, yediğinizden tutun içtiğine kadar farklılık gösterebilir. Evli çiftler için bir çok öneri bulunmaktadır. Eğer cinsel yetersizlik gibi sıkıntılar çekiyorsanız, sizlere vereceğimiz tavsiyeleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Yatak nevresiminizin rengi bile cinsel arzularınızın artmasına sebep olabilir. Ateşli kıyafetler veya iç çamaşarı giymeyi göze alamıyorsanız, en azından ateşli renkli şeyler giyebilirsiniz. Mesela, kırmızı renk iştah açıcı bir renktir ve aynı cinsellikte de bu iştah artık gösterebilir. Partneriniz ile birlikte olmadan önce giydiğinize ve yediğinize önem verirseniz, geçireceğiniz ilişkide bir o kadar istekli olacaktır.

İlgili Etiketler: Cinsel Tavsiyeler

0 Yorumİlginizi Çekebilir