Bodrum'da Çalışarak Para Kazanmak ve İş Fikirleri

Bodrum'da Çalışarak Para Kazanmak ve İş Fikirleri

1208 görüntülenme

Herkesin hayali Bodrum'da çalışarak paza kazanmaktır. Kimileri için zor gözükse de eğer işinizi biliyorsanız sizde Bodrum'da çalışarak yüksek gelir sağlayabilirsiniz. Mesleğinize uygun bir sektörde çalışmak en mantıklı girişim olacaktır. Bodrum'da ağırlık verilen sektörlerin başında Eğlence sektörü geldiğinden bu alanda uzman olmasanız bile az çok deneyiminiz varsa güzel bir başlangıç olacaktır.

Hangi sektörler Bodrum'da daha çok para kazandırıyor? Bodrum'da çalışarak geçinebilir miyim? gibi konulara yer verdiğimiz bu yazımızda iş fikirleri ve Bodrum'da yaşamak gibi ayrıntılara değineceğiz. Herkesin bildiği gibi Bodrum'da yaşamak hem keyifli, hemde huzur vericidir. Ancak geçerli bir işiniz olur ve kendinizi geçindirebiliyorsanız buranın tadını çıkarabilirsiniz. Otellerde ve bazı güvenlik şirketlerinde çalışmakta Bodrum'da size keyifli bir hayat sürmenize yetebilir.

En çok talep gören sektörler arasında Eğlence sektörü bulunduğu için kafanıza gece kulüplerinde ve barlarda çalışmak gelebilir. Yüksek müzik sesler, kavgalar ve kalabalığın içinde bir sağa bir sola koşmaktan kuşku duymuyorsanız, gece hayatında çalışarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu biraz yorucu olabilir ama yeni insanlar tanımanıza da çok büyük katkı sağlayacaktır. Önceden bar deneyiminiz varsa tercih edebilir ve kendinizi daha da geliştirerek kazandığınız para katlayabilirsiniz.

Şuna da dikkat etmek gerekir ki, Bodrum'da 12 ay para kazanmak bazı sektörler için geçerli değildir. Örneğin, otel ve gece kulüpleri sadece sezonda eleman alımlarına başladığı ve faaliyet gösterdiği için maksimum 7 aylık bir süreçte çalışabilirsiniz. Bunların dışında yerlilere hitap eden restoran ve cafe tarzı yerleri deneyebilirsiniz. Getirisi otel ve barlar kadar yüksek olmasa da en azından 12 ay boyunca para kazanmanı mümkün olacaktır.

Bodrum'da çalışarak geçimimi sağlayabilir miyim?

Bodrum'da çalışıp geçiminizi sağlayabileceğiniz bir çok sektör bulunuyor. Bunların en çok bilineni otel ve gece kulüpleri gibi sezonluk işletmeler olduğundan şansınızı diğer iş verenlerden yana deneyebilirsiniz. Sadece sezonda gelip para kazanayım döneyim derseniz uygun olabilir. Onun dışında geleyim artık Bodrum'a yelken atayım derseniz, daha derinsel bir araştırma yapmalısınız. Mesela birazcık sermayeniz varsa eğlence sektöründen para kazanmanın yollarına göz atarak iş fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

Bodrum'da Çalışarak Para Kazanmak ve İş Fikirleri Inner Photo: 1

Birazcık sermeya ile Bodrum'da kendi düzeninizi kurmak mümkün. Sermayeniz olmasa bile burada geçiminizi sağlayabilirsiniz. Konuyla alakalı bir çok iş fikri olduğundan iyi bir keşif yaparak yöntemini kendiniz bulmanız gerekiyor. Başlıca tavsiye edebileceğimiz iş fikirleri ise Bodrum'da ki cafe ve pastahane tarzı yerler olabilir. Bu mekanlar yaz kış açık oldukları için Bodrum'un yerlilerine hizmet vermektedir. Belki tek başınıza fazla getirisi olmayabilir ancak ev arkadaşınız varsa paranızın değeri artacaktır.

Bodrum'da yatırım yaparak para kazanabilir miyim?

Bodrum'da yatırım yapıp para kazanabileceğiniz bir çok alan bulunuyor. Çok yüksek bir bütçeye sahipseniz, restoran ve bar tarzı işletmeler açarak burada kolay yoldan yatırım gerçekleştirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey, yatırım yapacağınız işletmenin merkezi konumu ve müşteri açısından göz alıcı olabilmesidir. Bildiğiniz üzere Bodrum'da bir çok mekan bulunuyor ve kalabalığın tercih ettiği yerler arsında sadece dikkat çeken ve görsel kalitesi yüksek işletmeler yer alıyor.

Bodrum'da Çalışarak Para Kazanmak ve İş Fikirleri Inner Photo: 2

Yatırım yapabileceğiniz bir diğer konu ise Bodrum'da arsa alıp ev inşa etmek. Geçtiğimiz 5 yıla oranla ev fiyatlarının Bodrum'da 2-3 katı arttığını düşünürsek, bir çok emlakçının bu sayede çok para katladığını görebiliriz. Bodrum'un içerisinde arsalık yerler bulmak biraz zor olabilir çünkü artık kapasitesi neredeyse doldu. Bunun yerine Bodrum'un dışında yer alan ve yaklaşık merkeze 5 km mesafede ki yerleri yatırım için düşünebilirsiniz. Bu yerlerden arsa almak bir kaç yıl içinde bile etkisini gösterecektir.

Bodrum'da yaşamak pahalı mı? masraflar neler?

Bodrum'da yaşamak sandığınız kadar pahalı olmayabilir. İnsanların genelde Bodrum'u pahalı bulmalarının nedeni lüks takıntıları ve aylık masraflarıdır. Kendinizi idare edebilecek ve orta şekilde yaşayabilecek bir insansanız, en düşük işe girerek bile Bodrum'da uzun süre yaşayabilirsiniz. Geçinmek ve masraf kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kimine iki maaş yetmezken, kimisi tek maaşla Bodrum'da geçimini sağlayabilir. Yani hangi kriterde olduğunuz önemlidir, Bodrum'da olduğunuz değil.

Bodrum'da Çalışarak Para Kazanmak ve İş Fikirleri Inner Photo: 3

En basitinden bir hesaplama yaparsanız sadece ev kirası ve mutfak masrafı görerek Bodrum'da yaşamak mantıklı gelebilir. Bazı planda olmayan masraflar hayatımızın her anında olduğu için sadece Bodrum'a özgü bir kural değildir. Beklenmedik masraflardan kaçınmak için temkinli olmanız gerekiyor. Bunların haricinde Bodrum'da yaşamanız için hiç bir engel yok. Aşırı yüksek gelir getiren bir işte girmekten ziyade orta gelir sağlayan bir işten bile çalışarak yaşayabilirsiniz.

İnsanların Bodrum'da yaşamayı tercih etmelerinin asıl sebebinin altında yatan şeyin huzur verici bir şehir olmasıdır. Aksine bazılarının da sırf para kazanmak için buraya geldikleri doğrudur. Kafanıza neden insanlar Bodrum'da yaşamayı tercih ediyor? gibi bir soru yer alıyorsa, makalemizi okuyarak faydalı bilgilere erişebilirsiniz. Bodrum'da çalışmak ve yaşamak ile ilgili kafanızdaki soruların çoğuna cevap olduğumuzu umuyoruz.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir