Bodrum’da Mutlaka Gezmeniz Gereken Yerler

Bodrum’da Mutlaka Gezmeniz Gereken Yerler

905 görüntülenme

Bodrum malum Türkiye'nin tatil cenneti. Gezilmesi Gereken o kadar çok yer var ki insan kısa bir tatilde nereye gideceğini şaşırıyor. Dünyanın en güzel denizinin içerisinde bulunan koylar bir yana, Görülmesi gereken çok fazla sayısı köşesi var Bodrum’un.

Yakın zaman içerisinde bir Bodrum tatiline çıkmayı planlıyorsunuz sizler için harika öneriler hazırladık. Mutlaka görmeniz ve ziyaret etmeniz gereken yerlerin bir listesini yapıyor ve Bodrum’u biraz da olsa sizlere tanıtmaya çalışıyoruz.

Öncelikle belirtelim Bodrum oldukça geniş bir coğrafyaya yayılmış bir yarımada. Bu nedenle minibüsler var ama arabası olmayanların gerçekten Bodrum'da dolaşması çok zor. Özellikle indi bindi ile zaman kaybetmek istemiyorsanız mutlaka bir araba kiralamanızı ve Bodrum'da bu şekilde dolaşmanız öneririz. Bodrum taksimetre fiyatları da oldukça yüksek olduğu için taksiye binmek çok mantıklı değil bizden söylemesi.

1. Deniz ve Plaj Sefası Nerede Yapılır?

Tabii ki Bodrum Türkiye'nin tatil cennetleri arasında ilk sırada sayılabilir. Bodrum'a gittiğinizde 67 tane mavi Bayraklı plaj olduğunu göreceksiniz. Fakat yaz aylarında Bodrum sahilleri biraz kalabalık oluyor. Eğer Denizi tenha olan betonlaşmış yerlerden kendinize yer bulursanız Gerçekten çok şanslısınız. Bodrum’un hemen hemen her plajı çok güzel ve denize girmeye müsait. Ücretli bir plaja gitmek yerine halk Plajına gitmeyi de tercih edebilirsiniz tamamen seçim size kalmış.

2.Bodrum Kalesi & Sualtı Arkeoloji Müzesi

Herkesin kafasında Bodrum tamamen bir deniz tatilinden ibaret gibi görünür. Ama eğer biraz tarihe meraklıysanız Bodrum’da da gezebileceğimiz tarihi yerler var. Halikarnas mozolesi gerçekten Dünyanın 7 harikasından biri ve Bodrum'a gidenler için görülmeye değer. Sualtı Arkeoloji Müzesi ve müzenin bulunduğu Kalede gerçekten görülmesi gereken yerlerin başında geliyor.

3.Bargilya’da Flamingo İzleme Keyfi

Bodrum'da gerçekten insana dizi götürecek güzellikte yerler bulmak mümkün. Göçmen flamingolar özellikle kış aylarında bu bölgeyi tercih ediyor ve onları izlemeye gerçekten doyum olmuyor. Tabii ki biraz uzakta olduğunu varsayarsak yanınızda bir Dürbün götürmeniz daha doğru olacaktır. Kıyıda ilerlemeye çalışırken bataklığa batmamaya da dikkat edin.

4.Gümüşlük ve Bohem Ortamı

Gümüşlük genellikle Bodrum'un en çok tercih edilen bölgelerinden biri. Sakin bir tatil yaşamak isteyenler için gerçekten bu bölge Aşk niteliğinde. Yazın biraz kalabalık olsa da İnsanlar genellikle kafa dinlemeye ve buradaki balıkçılarda yemek yemeye gidiyoruz. Tabii ki Gümüşlük bölgesindeki müzik keyfi de Bodrum'un başka hiçbir yerinde yok desek yanlış olmaz.

5.Karakaya Köyü

Özellikle kış aylarında tamamen boş olsa da yaz aylarında gerçekten bu ıssız köye bayılacaksınız. Bu köyün 16. yüzyılda yerliler tarafından korsanlardan saklanmak için kullanıldığı tahmin ediliyor. Odana onlar da evine evlerin üzeri otlar ile kaplı olsa da şu anda gayet ortada bir köy var karşınızda. 30 sene içerisinde Karakaya Köyü'nün tekrar hayata geçtiği Ve yabancıların da buraya ilgi gösterip ev aldıkları gelen bilgiler arasında. Köye araçla girmek ve Köyün içerisinde Sigara içmek kesinlikle yasak bizden söylemesi.

6.Batık Uçağa Dalış

Bodrum başka tatil bölgelerine göre çok daha uygun bir dalış noktası değil aslında. Hatta Kaş ve Ölüdeniz gibi bölgelerde dalış yapanlar burada bir hayal kırıklığı gün yaşayabilir. Dalış konusunda ilgisi olan var Bodrum'da keşif dalış yapmak için batık uçak bölgesini tercih edebilir. Ne kadar bilinçli bir şekilde batırılmış olsa da bu bölgede dalış yapmak son derece keyifli.

7.Bisiklet Turu

Bodrum tatilinizi Mayıs veya Ekim ayında planlıyorsanız gerçekten bisiklet turu sizin için iyi olacak. Mumcular ve Kızılağaç bölgesi Bisikletle dolaşmak için son derece uygun bölgeler. Ama yaz aylarında temmuz sıcağında bunu yapmayı denemeyin bile gerçekten yorucu ve zor olabiliyor.

8.Bitez ve Ortakent’te Mandalina Bahçeleri

Buram buram kokan mandalina bahçeleri ile Bitez ve Ortakent’te son derece ünlü. Özellikle Ekim ve kasım aylarında bu bölgeye gittiyseniz gerçekten görmeniz gereken yerler. Özellikle motosiklet ve bisiklet kullanmayı seviyorsanız burada bir tur atabilirsiniz. Mandalinanın dayanılmaz kokusu sizi çok etkileyecek.

9.Windsurf

Tatil için Bodrum'a gidip oturmak olmaz. Özellikle Turgutreis gibi Bodrum'un Rüzgar olan bölgelerinde mutlaka Surf yapmalısınız. Eğer daha önce Surf yapmadıysanız ve öğrenmek istiyorsanız Bodrum'dan daha ideal bir yer bulamazsınız bizden söylemesi.

İlgili Etiketler: Bodrum Rehberi

0 Yorumİlginizi Çekebilir