Bodrum’da Yüzmek İçin En İyi Plaj ve Koylar

Bodrum’da Yüzmek İçin En İyi Plaj ve Koylar

1077 görüntülenme

Bodrum Türkiye'nin en ünlü tatil bölgelerinden biri ve tam 67 mavi Bayraklı Plajı ile yüzmek için harika bir yer. Ama ne yazık ki artık herşeyrant kavgasına dönmüş durumda ve işletmeler Sahilleri Parsel Parsel alıyor. Bu nedenle de tatilciler için Bodrum'da Denize girecek bir yer bulmak büyük önem taşıyor.

Özellikle Bodrum'da yaşayan yerde halk kesinlikle sakin ve denize girilecek ideal yerleri iyi biliyor. O halde Biz de Bodrumlular tarafından tatile girilecek yer olarak tavsiye edilenler listesini size hazırlayalım.

1.KARGICAK KOYU

Eğer Bodrum'da gerçekten sakin ve yüzecek bir yer arıyorsanız kesinlikle kargıcak koyu sizin için doğru adres olacak. Listenin en güzel koyuna gitmek için kesinlikle sizinle aynı fikirde olan arkadaşlarınızla anlaşın. Eskiden buraya ulaşım oldukça Zordu ama yolun yapılması ile birlikte artık daha kolay ulaşılabilir bir hale geldi. Kötü bir yol olsa da sonunda Ulaştığınız manzara ve temiz Deniz kesinlikle harcadığınız çabaya değecek.

Daha önce kargıcak Koyu, tekne turlarının uğrak yeriymiş ve su bu nedenle bulanıkmış. Ancak tekne sahiplerine buraya gelmemeleri konusunda ültimatom verilmesi ile birlikte burası daha sakin ve sessiz bir yer haline gelmiş.

2. PEKSİMET

Bodrum’un sürpriz oyunlarından olan peksimette kesinlikle denize girmek için ideal bir yer. Sahil kenarında bir iki tane restoran var ve karnınızı doyurmak için güzel yemekler sunuyorlar. Halk plajı olarak kullanılan ve ücretli işletme bulunmayan peksimet, sadece giyinme kabini ve tuvalet konusunda biraz sıkıntı yaratıyor. Ancak sürekli uzak olan denizi ve çarşaf gibi uzanması ile gerçekten gitmeye değer bir yer. Özellikle akşamüstü batan güneş ne izleme keyfi size çok iyi gelecek.

3. MAZI KÖYÜ

Biraz uzak olması nedeniyle buranın Bodrum'a bağlı olmadığını düşünebilirsiniz Ama gerçekten yolda çektiğiniz herşeye değecek kadar güzel bir denizi var. Ağaçlık bir bölgeden denize doğru ilerliyorsunuz hem yeşil hem mavi bir arada yaşıyorsunuz. Küçük bir köy olmasına rağmen 3 tane birbirinden güzel koyu bulunan Mazı Köyü kesinlikle hoşunuza gidecek yerlerden biri.

4.YALI, GERENKUYU KOYU

Sade Sessiz ve sakin bir yer arıyorsanız kesinlikle Yalı sizin için ideal yerlerden biri. Daha önce dışarıdan gelenler bu konu pek fazla bilmiyordu ancak Kempinski’nin açılması ile birlikte artık daha turistik ve Gözde bir bölge haline geldi. İki Plajı bulunan bölgede belediyenin işlettiği bir kafe bulunuyor. Özellikle belediye İşletmesi olması nedeniyle fiyatlarda son derece uygun.

5. TORBA

Havalimanından Bodrum merkeze gittiğini sırada torba hemen sağ tarafta göreceğiniz belgelerden biri. Bodrum'da az bulunan ormanlık alanları da görmek istiyorsanız mutlaka Torba’ya uğramalısınız. Özellikle ünlü isimler Bodrum'da tatil yapmak istediklerinde bu bölgeyi tercih ediyorlar desek yalan olmaz.

6. DOKTORLAR SİTESİ, ADABÜKÜ

Bodrum'da bozulmamış ve güzel bir koy arıyorsanız kesinlikle Adabükü Doktorlar Sitesi’nin hakim olduğu Bodrum koyları bizim tavsiyemiz olacaktır. Burada yaşayanların yaş ortalamaları biraz yüksek olduğu için oldukça sakin ve sessiz bir bölge olduğunu söylemek yalan olmaz. Berrak ve Dalgasız olmasının yanı sıra masmavi görünen Deniz içine girmek için adeta sizi çekecek. Ancak bu koy halk kullanımına ne yazık ki açık değil. Elbette site sakini iseniz ya da içeride bir tanıdığınız varsa sizde girebilirsiniz.

7.BARDAKÇI KOYU, ESKİÇEŞME VE KUMBAHÇE SAHİLİ

Bardakçı koyu Bodrum merkezden oldukça kolay ulaşılabilen komşu diyebileceğimiz bir nokta. Ancak bunun ücretli olduğunu bilmeniz gerekli olan bütün koy boyunca işletmeler her yeri almış durumda. Küçük bir halk plajı var Ama orada da yer bulmak biraz zor oluyor.

8. GÜMÜŞLÜK

Her ne kadar bu listeye pek uymasada Bodrum'da denize girebileceğiniz en güzel yerlerden biri de Gümüşlük. Sezon sırasında denizde o kadar fazla insan oluyor ki Adım atacak yer kalmıyor desek yanlış olmaz. Ama eğer Sezon başında veya sezonun sonunda Bodrum tatili yapmayı planlıyorsanız Gümüşlük sizin için doğru yer olacaktır. Özellikle haziran temmuz ve ağustos aylarında giderseniz insanlarla kucak kucağa oturmak zorunda kalabilirsiniz baştan uyaralım. Yine de gerçek bir bodrum keyfi için siz de mutlaka gümüşlük sahillerine uğrayın ve denizin tadını çıkarın.

İlgili Etiketler: Bodrum Rehberi

0 Yorumİlginizi Çekebilir