Bodrum Seyahati Sırasında Formunuzu Korumak İçin 4 Öneri

Bodrum Seyahati Sırasında Formunuzu Korumak İçin 4 Öneri

1039 görüntülenme

Günlük hayatımızda sıkı bir diyet yapmamıza rağmen yolculuk seyahat ya da tatil sırasında bu diyeti bırakıyorsunuz hata yapıyorsunuz. Aslında birçok kişi aynı hataya düşüyor Çünkü diyet düzenini seyahat sırasında nasıl devam ettireceğini bilmiyor. Aslında öyle büyük çözümler aramaya gerek yok. Zaten yaşam tarzı haline getirdiğiniz sağlıklı beslenmeyi yolculuğa çıkmadan önce planlayabilir bu sayede aktif kalarak tembellikten de kurtulabilirsiniz.

İsterseniz seyahat sırasında fit kalmak için ihtiyacınız olan önerilere bakalım;

Günlük Oruç Yapın

Yeme-içme takvimi genellikle Yolculuk sırasında bozulur. Ama takvimimiz bozuldu diye yoldan çıkmanın abur cubur tüketmenin bir anlamı yok. Seyahat sırasında kilo almaktan korkuyorsanız daha fazla yağ almamak için günlük oruç tutabilirsiniz. Bu şekilde belirleyeceğiniz bir düzen sayesinde yağ yakımına katkı sağlayabilirsiniz.

Akıllı Seçimler Yapın

Hepimizin yolculuk sırasında yaptığı en büyük hatalardan biri şekerli içecekler ve abur cubur tüketmek. Bunun yerine proteini zengin atıştırmalıkları tercih etmek sizin formda kalmanızı sağlayacaktır. Sadece kasların yapı taşını oluşturmayan protein diğer dokular içinde ihtiyaçtır. Hem protein sayesinde karbonhidratı oranla daha uzun süre enerjik alabilirsiniz. Seyahat sırasında protein bakımından zengin olan kuruyemişleri tercih edebilirsiniz.

Sporu İhmal Etmeyin

Spor salonu Yolculuk sırasında Hayal oluyor fakat spor sadece spor salonunda yapılmıyor. Örneğin bir ağırlık kullanarak Spora devam edebilir ya da squat gibi sporlar yaparak bedeninizi çalıştırabilirsiniz. Her gün uygulanan bu egzersizler sayesinde kaslarınız daha aktif hale gelir, bu sayede de yağ ve karbonhidrat yatmaya devam eder.

Fırsat Buldukça Egzersiz Yapın

Seyahatiniz sırasında yukarıda saydığımız gibi spor yapmaya da fırsatınız yoksa en azından bol bol yürüyerek hiç kalmayı sağlayabilirsiniz. Mesela gittiğiniz yerlerde asansör yerine merdivenleri tercih edebilir hatta yürüyen merdivenlerde bile yürüyebilirsiniz. Seyahat sırasında valizinde olması daha güzel çünkü bu sayede valizi bol bol çekecek ve kollarınızı çalıştırmış olacaksınız. Uçak ya da tren gibi araçlarla seyahat ettikten sonra da oturduğunuz her 30 dakika için 60 saniye küçük egzersizler yapabilirsiniz. Unutmayın ki 30 dakikalık oturuşunu ardından vücudun enerji üreten gelenleri ve yağ yakan genleri kapanıyor bu yüzden metabolizma hızınız da düşüyor.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir