Bodrum Tatilinde Katılabileceğiniz Etkinlik ve Festivaller

Bodrum Tatilinde Katılabileceğiniz Etkinlik ve Festivaller

863 görüntülenme

Bodrum sadece bir tatil cenneti değil aynı zamanda etkinlik Festival konusunda da oldukça zengin bir ilçe. Zaten birçok yazar ve çizerin göç ettiği Bodrum'da böyle etkinliklerin olmaması garip olurdu değil mi? Bodrum'da Kültür Sanat adına yapılan etkinliklerde oldukça geniş bir yelpazeye sahip.

Bodrum tatili için yaz aylarında plan yapıyorsanız kesinlikle yerel festivallere katılmalısınız. Bodrum'da yaz aylarında yapılan etkinlik ve festivalleri sizler için derledik...

Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali

Bodrum'da her yıl düzenlenen bu Festival Marina'da düzenlenen ilk ve tek müzik festivali olma özelliğini taşıyor. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, 2005 yılında düzenlenmeye başladı ve o zamandan bugüne devam ediyor. Hatta sadece Türkiye'de değil dünyada da tanınan bir Festival diyebiliriz. 2009 yılında Avrupa Festivaller Birliği’ne (EuropeanFestivalsAssociation) kabul edilen bu festival 2012 yılında Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Klasik Müzik Etkinliği Ödülü”nü aldı. Festivalden elde edilen bilet gelirleri çeşitli vakıflara ve sosyal sorumluluk projelerine bağışlanıyor.

Chill – Out Festival Bodrum

İstanbul'da başlayan Chill – Out Festival, çok tutulmuştu ve ilerleyen yıllarda Çeşme Bodrum’da da yapılmaya başlandı. Ancak bu festivalin tarihleri değişiyor. Bodrum'daysanız, kaçırmamanız gereken bu festivale katılmak istiyorsanız biraz araştırma yapmanız ve tarihleri takip etmeniz gerekecek. Canlı performanslar ve dans eşliğinde Felekten bir gün çalmak isteyenler için gerçekten ideal bir Festival diyebiliriz.

Bodrum Antik Tiyatro Etkinlikleri

Yıllardır Bodrum'da yapılan en büyük konser etkinlikleri ne sahne olan Bodrum Antik Tiyatro her yıl ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor. Büyüleyici atmosferi Ve inanılmaz Bodrum'da yapılacak etkinlikler de başrol oynayan Antik Tiyatro, Ajda Pekkan başta olmak üzere birçok popüler ismin sahne aldığı mekanlardan biri.

Uluslararası Bodrum Bale Festivali

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Her yıl Bodrum'da yaptığı organizasyonla Türkiye'den ve dünyadan Seçkin Bale topluluklarını ağırlıyor. Bodrum Kalesi'nin Kuzey önderliğinde temmuz ağustos ayları arasında bir tarihte düzenlenen festival neredeyse 20 yıldan bu yana devam ediyor.

Sun Splash Festival

Sun Splash Festivali, 2009 yılından beri Bodrum'da düzenlenen Butik bir festival. Etkinlikte deniz kum Güneş bir araya geliyor ve eylül ayında 3 gün olarak gerçekleşiyor. Festivale katılanlar, Artizan yemekler, tasarım standları, yoga pilates seansları, atölyeler ve daha birçok etkinlikten yararlanma fırsatını buluyor.

Bodrum Uluslararası Dans Festivali

Bodrum Dans Kulübü gönüllüleri ve AB Bakanlığı Tarafından düzenlenen Festival uluslararası niteliklere sahip. Etkinlik boyunca bütün dünyadaki gönüllüler görev alıyor UNESCO tarafından da destekleniyor. Festival her yıl mayıs ayının son haftasında düzenleniyor ve şu anda 20. yılında.

Summer Tango Fest

Yaz aylarında Tango Partisi yapmak istiyorsanız kesinlikle bu çılgın Festivali katılmalısınız. Festival Bodrum Bardakçı koyunda düzenleniyor ve her yıl tarihleri değiştirebiliyor. Festivalin Bu yıl 10'uncusu yapacak yapılacak. Sadece izlemekle yetinmeyip isterseniz tekniğinizi geliştirmek için biraz Tango yapabilirsiniz.

Uçurtma ve Farkındalık Festivali

Sadece uçurtma uçurma amacında olmayan engelliler için Farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan festival her yıl binlerce katılımcı ağırlıyor. Bu festivale katılanlar hem uçurtma uçurup çocukluğuna dönerken hem de farkındalık için bir şeyler yapmanın rahatlığını yaşıyor.

Bodrum Mandalina Şenliği

Bodrum mandalina bakımından oldukça meşhur herkes biliyor. Doğal olarak her yıl Bodrum'da mandalina şenlikleri yapılıyor. OrtakentBitezTurgutreis te gerçekleştirilen bu şenlik boyunca mandalina ile ilgili her şey tatma ve tanıma fırsatı buluyorsunuz.

Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali

Gündoğan plajında Yapılan bu festivale herkes sucuğunu ve şarabını olarak katılıyor. Bir yandan mangallar kurulup sucuklar pişirilirken bir yandan da şaraplar yorumlanıyor. Tamam yaz aylarında Yapılan bu festivalde insanlar birbiriyle sohbet etme ve kaynaşma imkanı buluyor.

Geleneksel Deve Güreşleri

Bodrum Belediyesi tarafından her yıl Aralık ve Ocak arası bir tarihte Bodrum'da bulunan kızılağaçtaki Arena'da deve güreşi Festivali nerede yapılıyor. Arenada 100-150 kadar deve rakibinin karşısına geçmek için süslenip püsleniyor. Ayrıca güreşlerde bütün gün boyunca davul ve zurna sesleri de eksik olmuyor.

İlgili Etiketler: Bodrum Rehberi

0 Yorumİlginizi Çekebilir