Bodrum Tekne Turu Fiyatları Ve Gezilecek Koylar

Bodrum Tekne Turu Fiyatları Ve Gezilecek Koylar

1640 görüntülenme

Bodrum tekne turları ve fiyatları hakkında oluşturduğumuz bu makale de sizlere tekne turlarının ziyaret ettiği koylar hakkında bilgiler vereceğiz.

Bodrum'a gelipte tekne turu yapmadan giderseniz bu harika deneyimi kaçırmış olursunuz. Genelde sabah saat 10 gibi iskeleden ayrılan tekneler gün boyunca Bodrum'da bir çok koy gezmektedir. Eşiniz, aileniz veya özel bir arkadaşınız ile Bodrum'da tekne turu etkinliğine katılıp, Bodrum'un büyüleyici doğasını yaşamak sizler için harika bir deneyim olacaktır. Tekne turları ve rezervasyonlar ile ilgili kafanızda ki tüm sorulara bu makalemizde yanıt bulacaksınız.

Bodrum'a ilk kez geliyorsanız, buraya aşık olabilir ve aklınızı burada bırakabilirsiniz. Mas mavi denizi ve beyaz evleri ile görenleri hayret de bırakan Bodrum, bir çok insanın özellikle yaz aylarında tatil için tercih ettiği bir turizm beldesidir. Peki, Bodrum tekne turlarına katılmak ve bu etkinlikten yararlanmak için ne yapmak gerekiyor? Biraz da bunlardan bahsedelim..

Öncelikle, tekne turlarına katılmak için günün erken saatinde iskelede olmalısınız. Tekneler sadece Bodrum'da değil, Gümbet'den de kalkmaktadır. Her biri ayrı bölge de çalışsalar da, genellikle ziyaret ettiği koylar aynıdır fakat firmalar farklı olduğu için siz istediğinizi seçebilirsiniz. Genel olarak Bodrum tekne turu fiyatları 30 ile 100 TL arasında değişmektedir. Fiyatlar turların hizmetlerine ve tekne kalitesine göre değişmektedir.

Eğer herhangi bir otelde konaklıyorsanız, hiç zahmet etmeden otelin animasyon ekibi ile iletişime geçerek sizlere yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Otel içinde ki misafirlere tekne turu hizmeti sunan rehberler, sizi otelden servis ile alıp, teknenin dönüş saatinde tekrar otele geri bırakmaktadır. Tabii bunun için servis ücreti ve rehber komisyon ücreti vereceğinizi unutmayın. Eğer sahile yakın bir yerdeyseniz de direkt olarak kendiniz iskeleden binebilirsiniz.

Ortalama olarak kişi başı 50 TL dersek, Bodrum'da güzel bir tura katılabilir ve gün boyu Bodrum koylarını ziyaret edip, doğayla iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Turlara katılmak için en geç sabah saat 10 civarında iskelede olmanız gerekmektedir. İster direkt olarak iskeleye gidip seçiminizi orada yapabilir, isterseniz de Bodrum çarşısında ki tur acentalarından biletinizi alabilirsiniz.

Bodrum tekne turu yeme içme fiyatları nedir?

Genel olarak bilet ücretine öğle yemeği ve bazı ikramlar dahildir. Bunun dışında içeriden alacağınız her türlü içecek ve yiyecek için ekstradan ücretlendirilirsiniz. Teknelerin hepsinde alkol servisi de bulunmaktadır. Fiyatları ise ortalama 10-20 TL arası değişmektedir. Dilerseniz de bilet satın alırken sınırsız içecek tercihi yapabilir ve buna göre bir ücret ödeyebilirsiniz. Bu sayede ise gün boyunca tekne içinde dilediğinizi ücret ödemeden içebilirsiniz.

Bodrum tekne turları hangi koyları ziyaret ediyor?

Bodrum tekne turları bir çok koyu ziyaret etmektedir. Bunlar arasında en çok bilinen ve teknelerin sıklıkla ziyaret ettiği koyları sizlere aşağıda sıraladık. Rezervasyon öncesi teknelerin uğrayacak olduğu koylar hakkında bilgi sahibi olabilir ve önden bir keşif yapabilirsiniz.

1. Aspat Koyu

Aspat koyu

Aspat koyunda durduğunuz an da, kendinizi maviden yeşile bürünen ap açık bir denizin üstünde bulacaksınız. Burada denize girme imkanı da sağlayan tekneler, yaklaşık olarak yarım saat Aspat koyunda kalacaktır. Bu süre içerisinde denizin keyfini çıkarabilir veya karada yürüyüşler yapabilirsiniz.

2. Tavşan Adası

Tavşan adası

Tavşan adası deyince aklınıza tavşanlar dolu bir ada gelmektedir. Teknelerin durduğu bu koyda ise yürüyerek adanin sadece ön kısmına ulaşabiliyorsunuz. Ne yazık ki, adaya çıkmanıza izin verilmiyor. Yine burada da denize girebilir ve adanın etrafında keşife çıkabilirsiniz.

3. Akvaryum Koyu

Akvaryum koyu

Adından da anlaşılacağı gibi tam bir akvaryum görüntüsü yaşatan bu koyda, denizin dibini cam gibi göreceksiniz. Tam bir cennet havası yaşatacak olan Akvaryum koyu'nda mas mavi denizin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, dilerseniz de, sizlere tavsiye ettiğimiz bir firma olan ve Bodrum'da tekne turu hizmeti sağlayan http://www.bodrumtour.com/tr/gunlukturlar.html adresinden hemen bir rezervasyon ayarlayabilirsiniz. Sayfa içerisinde turlar hakkında daha detaylı bilgiler ve iletişim numaraları bulunmaktadır. Rezervasyon için kendileri ile iletişime geçebilirsiniz. Başlıca bilinen koyların dışında daha bir çok koyu ziyaret edeceksiniz. Sizlere sadece fikir olma açısından bir kaç tanesini listeledik. Gerisini sizin heyecanınıza bırakıyor, ve hepinizin Bodrum'da harika bir tatil geçirmesini ümit ediyoruz :)

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir