Çatlaklardan Kurtulmak İçin C Vitamini Nasıl Kullanılır?

Çatlaklardan Kurtulmak İçin C Vitamini Nasıl Kullanılır?

2177 görüntülenme

C Vitamini kullanarak çatlaklardan kurtulabileceğinizi hiç duydunuz mu? Topikal C vitamini önemli bir antioksidan ve canlandırıcıdır. C Vitamini, çatlak izlerini önler, erken aşamalarında iyileştirir ve çatlak izleri eski olsa bile, yani tamamen kurtulmak imkansız olduklarında daha iyi görünmelerini sağlar.

Hiç kimse çatlakları sevmez, ancak kadın nüfusunun yarısından fazlasının ve erkeklerin iyi bir yüzdesinin onlara sahip olduğu tahmin edilmektedir. Çatlak izleriniz varsa ve her şeyi denemiş olsanız da, çatlak izlerinden kurtulamıyorsanız, bir de C vitaminini deneyin. C vitamini ile çatlak izlerinden nasıl kurtulacağınızı öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Çatlaklara Sebep Olan Nedir?

Çatlak, dermis olarak adlandırılan iç cilt katmanlarımızda daha derin olan bir şeyin görünür etkisidir. Dermis normalde ergenlik, kilo alımı, hormonal değişiklikler veya hamilelik nedeniyle aşırı derecede gerildiğinde, cildin yırtılma ve gerilme için esnek olmasına yardımcı olan kolajen lifleri değişimle baş edemez hale gelir. Sonuçta, başlangıçta beyazlaşana kadar yavaşça ve daha açık hale gelen kırmızı işaretler ortaya çıkar. Çatlak işaretleri genellikle göbek ve popoda görülür. Bir kadının hayatındaki yukarıda belirtilen aşamaların dışında, çatlaklara neden olan şey genellikle kalıtsal bir bileşendir.

C Vitamini Çatlak İzlerinden Kurtulmaya Yardımcı Olur Mu?

Her şeyi açıklığa kavuşturalım. C vitamini yoluyla çatlakları önlemek mümkündür; ilk kırmızı fazda olduklarında çatlak izlerinden kurtulmak mümkündür; ama beyaz ve yaşlı olduklarında çatlak izlerinden tamamen kurtulamazsın. İyi haber şu ki, C vitamini kullanarak onları daha az görünür hale getirmek mümkün. Peki nasıl?

C vitamini, cildimizi bir arada tutan ve tonda tutan madde olan kollajen oluşumuna yardımcı olur. Bu, C vitamininin cildin daha tonlu, hatta genç, sulu ve parlak görünmesini sağlar. Örneğin güneşe zarar veren bir cildin daha sağlıklı görünmesine büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Antioksidan olan C vitamini ayrıca serbest radikallerin ve kötü, doymuş yağların cildimiz üzerindeki etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

C vitamini çatlakları önler mi? C vitamini, cilt sorunlarının ortaya çıkmasını önleyen harika antioksidan özelliklere sahiptir. Çatlak izlerinin ilk sırada görünmesini engelleyerek yeni cilt hücrelerinin oluşumunu teşvik eder.

Çatlaklar İçin C Vitamini Nasıl Kullanılır?

C vitamininizin cildinize etki etmesini sağlamanın ilk açık yolu, C vitamini açısından zengin besinler yiyerek veya C vitamini tabletleri alarak. C vitamini iç kullanımı sağlıklı bir cilt için çok önemlidir.

Şimdi, çatlaklar için topikal C vitamini kullanımına gelelim. Farklı seçenekleriniz var:

Alınan c vitamini serumunu çatlaklar için depolayın. Etkilenen bölgeye günde bir kez uygulayabilirsiniz.

Streç izleri için ev yapımı C vitamini serumu: Sadece 1 tatlı kaşığı C vitamini tozunu 2 yemek kaşığı distile su ile karıştırın ve hemen karanlık, hava geçirmez bir kaba koyun. Buzdolabında en fazla üç hafta bekletin.

C vitamini gibi krem, sabun, losyon gibi güzellik ürünleri. Bu ürünlerde bulunan C vitamini miktarı, C vitamini serumunda bulunan C vitamini miktarından çok daha düşüktür. Sadece çatlak izlerini önlemek istiyorsanız, bu en iyi seçeneğiniz olabilir.

Ev Yapımı Doğal C Vitamini Serumu

Bu, kesinlikle C streç işaretlerini yok etmede C vitamini serumu kullanmak için en ucuz ve en doğal seçenektir.

Malzemeler:

  • 1 limon
  • 50 ml aloevera

Sadece bir limon suyunu aloeveran ile karıştırın ve göbek ve popo bölgesine uygulayın. Ev yapımı doğal C vitamini serumunu hızlı bir şekilde oksitlediği için sık yapmak daha iyidir.

C Vitamini Oksidasyonu

Streç lekelerden kurtulmak için topikal C vitamini kullanmak istiyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey:

C vitamini çok hızlı bir şekilde oksitlenir. C vitamini güzellik ürünleri kullandıktan hemen sonra karanlıkta ve hava geçirmez bir kapta tutulmalıdır. Sadece koyu renkli, kapalı kaplarda gelen C vitamini serumunu alın.

Çatlaklar için C vitamini serumu oldukça agresifolabilir. Hassas bir cildiniz varsa, suyla seyreltin.

Artık C vitamininizle çatlaklarınızdan kurtulmaya hazırsınız!

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir