Çeşmede Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Çeşmede Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

1590 görüntülenme

Son yılların en popüler tatil merkezlerinden biri olan Çeşme sadece izmirlileri değil artık bütün Türkiye'nin her yanından insanları kendine çekiyor. Yaz aylarında turistler Çeşme özelliklerinden yararlanmak için Akın Akın geliyor. Çeşmenin bu kadar çok tercih edilmesi Haksız sayılmaz çünkü hem Rüzgarı sayesinde sörfçüler için ideal bir mekan olan Çeşme hem de deniz ve güneş üçlüsünü sevenler için oldukça geniş alternatifler sunuyor.

Çeşme güzel denizi ve sayısız alternatifinin yanısıra Alaçatı gibi tarihi Değerleri ile de ön plana çıkıyor. konaklama seçeneklerinin genişliği gece kulüpleri eğlence mekanları ve Beach kültürü ile inanılmaz bir tatil için her şeyi sağlayan Çeşme'de mutlaka uğramanız gereken yerleri sizler için listeledik.

Sakız Ağaçları

Daha önce damla sakızlı kahve ya da muhallebi tükettiği iseniz bu sakızı nereden geldiğini mutlaka merak ediyorsunuzdur. İlk olarak Çeşme ve çevresinde yetiştirilen damla sakızı gıdalardan içecekler eve ilaçlara kadar onlarca farklı ürün içerisinde bulunuyor. Eğer sakız ağaçları görmek istiyorsanız Çeşme'de bulunan Sakızağacı korusunu ziyaret edebilirsiniz.

Arkeoloji Müzesi

Tabii ki Çeşmeye gidince arkeoloji Müzesi'ni ziyaret etmeden olmaz. Hem Çeşme'den hem de çevre bölgelerde bulunan pek çok eser bu müzede sergileniyor.

Kervansaray

1500'lü yıllarda bu bölgeye Sultan Süleyman tarafından inşa edilen Kervansaray Geçmişte bir ticaret merkezi olarak kullanılıyordu fakat günümüzde eğlence mekanları ve alışveriş merkezleri için kullanılıyor.

Çeşme Kalesi

Çeşme Kalesi 1500'lü yıllarda inşa edilmiş çeşitli festival ve etkinliklere ev sahipliği yapmıştır. Bu işlevini günümüzde de sürdüren Çeşme Kalesi kesinlikle bölgede ilginizi çekecek yerlerden biri.

Pırlanta Plajı

Çeşmenin Çiftlikköy bölgesinde bulunan Pırlanta Plajı ve onun yakınındaki Altınkum Plajı özellikle kamp yapmayı sevenler için ilk sırada tercih ediliyor. Ayrıca günübirlik bölgeye gelenler ve denize girmek isteyenler için de bugün güzel bir seçenek.

Ilıca Plajı

Çevrede bulunan Ilıcalı'dan adını alan Ilıca plajı da günübirlik deniz keyfi yaşamak isteyenlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. Ayrıca bölgede bulunan Ilıcaların Sıcak suyuna da girebilirsiniz.

Dalyan

Çeşmenin en sakin kesimlerinden biri olan Dalyan bölgesi denize girmek ve suyun keyfini çıkarmak için ideal yerlerden biri.

Ildırı

Antik çağlardan bu yana yerleşme sahip olan bölgelerden biri olan ıldırı, Bu nedenle pek çok kazıya ev sahipliği yapmıştır. Yapılan kazılarda daha birçok tarihi eser bulunmuş Çeşmenin tarihine katkı sağlamıştır. Deniz keyfinizi kalabalıktan uzak bir şekilde sakince yapmak istiyorsanız Çeşmenin sakin bölgelerinden olan bu bölgeyi Tercih edebilirsiniz.

Eşek Adası

Çeşme merkezinden tekneleriyle günübirlik turlar yaparak eşek Adası'na gitmek mümkün. Her ne kadar eşekleri ile ünlü olsa da Eşek Adası nasıl güzelliği Sualtı ve su üstü sporlarını ev sahipliği yapıyor olması.

Büyük Liman ve Paşa Limanı

Çok sayıda otele işletmeye ve tesisi ev sahipliği yapan bu iki Liman yol boyunca beğendiğiniz yerde durmanıza imkan sağlıyor.

Alaçatı

Çeşme ile ilgili bir içerik hazırlayınca Alaçatı’dan bahsetmeden geçmek olmaz. Parke sokakları, Eski taş evlerin restoranları festivalleri kafelere kendine has havası ve pazarı ile turistlerin Gözde yerlerinden biri olan Alaçatı ilk olarak sörfçüler sayesinde popüler hale gelmiştir. Alaçatı çeşmenin hem gündüz hem de Gece saatlerinde en hareketli olan bölgelerinden biridir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir