Cilt Bakımında E Vitamininin Faydaları ve Kullanım Önerileri

Cilt Bakımında E Vitamininin Faydaları ve Kullanım Önerileri

1055 görüntülenme

E vitamini kapsülü-ampul Şeklinde son dönemlerde hem genel sağlık hem de güzellik sektöründe oldukça sık kullanılıyor. Özellikle cilt, tırnak ve Saç bakımında E vitamini yağı kapsülü nasıl kullanılır sorusunun yanıtı herkes tarafından merak ediliyor. E vitamini kapsülü gerçekten güzellikte oldukça önemli bir yere sahip. Bu Yazımızda sizlere E vitamini yağı ile bakım önerilerinden bahsedeceğiz.

Genel sağlığa faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olan E vitamini eksik olması durumunda ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor. Vücut için oldukça önemli bir yere sahip olan E vitaminin bugün genel sağlık olan yararlarından ziyade daha çok cilt bakımı için faydalarından bahsedeceğiz. Özellikle kuruyan ve dehidrate olan cilt için E vitamininin önemi oldukça büyük. Yine saçları ve tırnakları güçlendirmek için de E vitamininden yararlanmak mümkün. Eğer doğal yollardan E vitamini almak istiyorsanız mutlaka yeşil yapraklı sebzeler, deniz ürünleri, fındık gibi besinlerden yardım almalısınız. Bakım maskeleri veya kremlerin içerisine de E vitamini kapsülleri ekleyerek diğer faydalarından yararlanabilirsiniz.

E Vitamini Yağının Cilde Faydaları:

1. Nemlendirici

Kuruyan cilde onarmak ve gençleştirmek için E vitamini harika bir nemlendirici dur. İsterseniz E vitamini yağı yanısıra Hindistan cevizi yağı gibi Taşıyıcı 1 yağ kullanarak gece kullandığınız dosyanın içerisinde birkaç damla ekleyebilir ve yatmadan önce bütün vücudunuzu nemlendirebilirsiniz. Yağ içerisinde çözünen bir besin olan E vitamini, Bu özelliği sayesinde suda çözünen ürünlerden daha ağırdır. Eğer cildiniz çok kuruysa ve hasar görmüşse E vitamini sayesinde en iyi sonucu alabilirsiniz.

2. Kırışıklıklar ve İnce Çizgiler

E vitamini kullanmanız durumunda cildiniz kırışık, sarkık ve donuk görünmez. cilt elastikiyetini korumakla sorumlu olan lif bezleri E vitamini sayesinde kalojen üretimini artırır.Bu özelliği sayesinde E vitamini yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır ince çizgilerin ve kırışıkların görünümünü azaltır.

3. Güneş Yanıkları

Güneş yanıklarından hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız E vitamini de çözüm için idealdir. Sadece birkaç damla E vitamini yağını bir E vitamini kapsülü ile karıştırın ve yanık bölgelerin üzerine yavaşça sürün. Ayrıca morötesi radyasyon nedeniyle oluşan serbest radikallerin etkileri de E vitamini sayesinde azalır.

4. Koyu Lekeler

Cildinizde ya da vücudumuzda oluşan koyu lekelerin Birçok nedeni olabilir. Bu sorunlara hafifletmek için de E vitamininden yardım alabilirsiniz. Zeytinyağı gibi nemlendirici bir yağ ile E vitamini kapsülü karıştırmam durumunda koyu lekeler üzerine uygulayabilirsiniz.

5. Temizleyici

Cildin yağ dengesini korumaya yardımcı olan E vitamini ciltteki kir ve diğer safsızlıklar da temizlemek için yardımcıdır. Bir pamuğun üzerine birkaç damla E vitamini yağı damlatarak günde 2 defa yüzünüzü bununla silebilirsiniz.

6. Kuru Tırnaklar ve Tırnak Etleri

Kuruyan ve çatlayan tırnak etleri ve tırnaklar içinde E vitamini oldukça etkili bir üründür. Bir miktar E vitamini yağı ile Ellerinize mesaj atmanız bunun için yeterli olacaktır. İsterseniz E vitamininde olduğu sıcak yağ bakımı ile daha detaylı bir tırnak bakımı yapabilirsiniz. E vitamini yağı oldukça güçlü bir nemlendirici direkt olarak kuru tırnak ve tırnak etkilerine de uygulama yapabilirsiniz.

7. Deri Çatlakları

Çatlakları giderme konusunda birebir olan E vitamini yağı hapı kovalama hareketleri ile birlikte çatlakların üzerine düzenli olarak uygulanırsa bu İzlerin görünümünü oldukça azaltır. Beyaz şerit benzeri olan bu izler E vitamini yağının cildin esnekliğini geri kazandırması sayesinde hafifler.

8. Dudak Nemlendirici

Bir E vitamini kapsülü parçalayarak doğrudan kurumuş dudaklara uygulayın. Adeta bir dudak nemlendirici gibi işlevi görecek olan bu yağ Dudak kurumasına son derece etkilidir.

9. Cilt Kanserini Önler

Cilt kanseri oldukça Ciddi bir sorun ve E vitamininin bu sorunu da önlediği biliniyor. Özellikle yaz aylarında güneş kremi İçerisinde 4 5 damla E vitamini yağı ekleyerek dışarıya çıkmadan önce bu kremi kullanın. İçerisinde bulunan güçlü antioksidanlar sayesinde E vitamini kanserli hücrelerin çoğalmasını önleyecek güneşin zararlı etkilerinden sizi koruyacaktır.

10. Saçları Hızlı Uzatır

Saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmak istiyorsanız yine çare E vitamini kapsülünde. Hasar görmüş kıl foliküllerini Onaran E vitamini saçların sağlıklı ve hızlı bir şekilde büyümesini destekler. Zeytinyağı ya da sıcak Hindistan cevizi yağı ile E vitamini kapsüllerinin karıştırmayınız bunun için yeterli olacaktır. Hazırlayacağınız Bu karışımı saçlarınıza uygulayın ve 30 dakika kadar bu şekilde bekleyin.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir