Ciltte Pigmentasyon Sorunlarını Önlemek İçin Evde Doğal Çözümler

Ciltte Pigmentasyon Sorunlarını Önlemek İçin Evde Doğal Çözümler

1035 görüntülenme

Ciltte pigmentasyon bozukluğu günümüzde Birçok nedeni ortaya çıkabilen ve oldukça yaygın bir sorundur. Peki, ciltteki pigmentasyon nedir? Cilt pigmentasyonu nasıl ortaya çıkar? Pigmentasyon lekeleri nasıl giderilir? Işte pigmentasyon bozukluğu konusunda evde uygulayabileceğiniz yöntemler...

Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde görülen cilt pigmentasyonu bozukluğu nedir diye merak edenler için hemen yanıt verelim. Genel olarak ciltteki lekeler göründüğü bir durum diyebileceğimiz dil fragmantasyonu bozukluğu ciltteki melanin üretimi, Kimyasal ürün kullanımı, güneş ışınları ya da cilt kirliliği gibi diğer birçok nedenle ortaya çıkabilir. Ciltte Yaşanan bu istenmeyen renk değişimlerinin hayatı tehdit eden bir özelliği yoktur fakat iyi tedavi edilmemesi durumunda kötüleşebilir. Tedavi edilmeyen cilt pigmentasyon bozuklukları ileride cildinize farklı şekilde zararlar doğurabilir. Aslında ciddi bir cilt sorunu olan cilt pigmentasyon bozuklukları için birçok para harcamanıza gerek yok. Evde ve kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz doğal çözümler ve doğal maskeler sayesinde Bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Ciltte Pigmentasyon için Evde Doğal Çözüm Önerileri

1- Gece Uygulamak için Maske Tarifi:

Limon suyu ile bir çorba kaşığı zerdeçal tozunu karıştırın ve macun su kıvama gelene kadar karıştırmaya devam edin. Bir pamuk yardımıyla bu macunu sorunlu bölgelere sürün. 20 25 dakikaya da gece boyunca bekletirseniz sabah yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Ancak maskeyi uyguladıktan sonra yüzünüzü doğrudan güneşe maruz bırakmamaya Özen gösterin. Bu durumda bir güneş koruyucu kullanmak da iyi bir seçenek olacaktır.

2- Hindistan Cevizi Sütü ile Temizleyici:

Cilt için taze hindistan cevizi sütü gerçekten Harikalar yaratıyor. Bu kadar faydalı olan hindistan cevizi sütü aynı zamanda pigmentasyon problemini çözme konusunda da oldukça etkili. Yapmanız gereken şey 2 3 damla Hindistan cevizi sütünü bir pamuk üzerine damlatmak ve yüzünüze 5 10 dakika kadar bu Pamukla masaj yapmak.

3- Leke Rengini Açan Maske Tarifi:

Doğal beyazlatma etkileri olan patates ve limon Bu nedenle cilt pigmentasyonu tedavi etmek için en iyi çözümlerin başında gelir. Patates ve limonu eşit miktarda alarak iyice karıştırın. Daha sonra bir pamuk yardımıyla yatmadan önce temizlediğimiz cilde ince bir katman şekilde uygulayın. Cildinize uyguladığınız maskenin ilk katı kuruduktan sonra iki uygulamayı ve sonra 3te uygulamayı yapın. Yüzünüze sürdüğünüz Bu karışımı Gece boyunca bekletin ve sabah ılık su ile yüzünüzü durulayın.

4- Pigmentasyon için Yüz Maskesi:

2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve bir çorba kaşığı domates suyunu iyice karıştırın. Bu karışımın içerisine bir yemek kaşığı yoğurt ekleyin ve iyice pürüzsüz bir macun haline getirin. Lekeli bölgelere bu macunu uygulayarak 20 25 dakika boyunca hiç elinizde sürmeden bekletin. Sürenin sonunda yüzünüzü ılık su ile durulayın.

5- Badem ve Süt ile Maske:

İki üç adet badem ıslatın ve Gece boyunca beklettikten sonra sabah kabuğunu soyun. Daha sonra badem ve sütü karıştırarak pürüzsüz bir macun elde edin. Pigment sorunu yaşanan bölgeye bu macunu uygulayın. Yüzünüzde 20 dakika kadar macunu beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Ciltteki koyu lekelere azaltmak Ve pigmentasyonu düzeltmek için bu çok hızlı bir çaredir.

6-Aloe Vera ve E vitamini ile Maske:

Bir E vitamini kapsülünün yağını çıkarın ve daha sonra bir çorba kaşığı aloe vera jeli ile karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze uygulayın ve 30 dakika boyunca cildinizde bekletmeyi Özen gösterin. Günlük olarak bu maskeyi kullanmanız durumunda cildinizde canlanma görülecektir.

Uyarılar:

Devam eden sağlık sorununuz hamilelik durumunuz ya da düzenli kullandığınız ilaçlar varsa doğal bile olsa herhangi bir maddeyi kullanmadan önce mutlaka doktora başvurun.

Doğal ürünlerin güzelliğe çok fazla faydası olsa bile ilk defa kullanacağınız ürünleri Öncelikle test edin.

Bünyeniz alerjik tepkiler veriyorsa doktora danışmadan asla doğal malzemeler de olsa kullanmayın.

Burada hazırlanan tarifler bilgilendirme amaçlıdır denemeden önce kendinizde test etmenizde yarar vardır.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir