Ciltteki Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır?

Ciltteki Sivilceler Makyajla Nasıl Kapatılır?

1064 görüntülenme

Modern zaman nedeniyle yaşam tarzımız artık çok yoruldu bir hale geldi ve sivilce tuzağına düşmemek de cildimiz için neredeyse imkansız gibi. Cildimizdeki sivilceyi tetikleyen bir daha fazla etken söz konusu. Stres, hormonlarımızda yaşanan dalgalanma, şekerli yiyecekler, sağlıksız beslenme ve Uykusuzluk gibi sorunlar sivilceye neden olabiliyor. Nedeni ne olursa olsun cildimizde çıkan sivilceler oldukça önemli ve yanlış zamanlarda sinir bozucu hale gelebiliyor. Peki, oldukça önemli bir işiniz olduğunda ve sivilce için makyaj tek çözümü olduğunda nasıl kapatacaksınız? İşte makyajla sivilce kapatmak için ipuçları...

Makyaj ile Sivilceler Nasıl Kapatılır?

Sivilceyi geçici olarak saklamak konusunda ihtiyacınız olan var Birazcık renk düzeltici kapatıcı, sabitleme pudrası ve fondöten. Bu malzeme ile sivilceyi geçici de olsa saklamak için harikalar yaratabilirsiniz. Peki makyajınızı gerçekten mükemmel olarak nasıl tamamlarsınız. Öncelikle yapmanız gereken şey kat kat ürün kullanmayın. Fondöten Elimizi hafif tercih edin ve eğer sivilce sorunuz varsa cildiniz için yapmanız gereken en iyi şey az ürün kullanmak.

Neye İhtiyacınız Var?

1. Adım: Astar / Primer

Makyaja başlamadan önce her zaman olduğu gibi yine cilt tipinize uygun doğru ürünü tercih ettiğinizden emin olun. Yağsız bir Primer kullanırsanız hem makyajınızı sabit tutarsınız hem de kapatıcının sivilce üzerinde tutunabilmesine yardımcı olursunuz. Cildinizde yara izi ya da hiperpigmentasyon varsa kullandığınız SPF koruması içeren bir primer olmalıdır. Çünkü Bu tür durumlarda güneşe maruz kalmak iyileşmeyi yavaşlatır.

2. Adım: Kapatıcı / Concealer

Cildinizdeki renk eşitsizliği ne düzeltmek için öncelikle cilt tonuna uygun kapatıcı Tercih edebilirsiniz. Ayrıca Özellikle kırmızı sivilceler dikkat çeksin istemiyorsanız kırmızı yeşil ve mor tonlarda kapatıcılar içeren bir palet satın almanız da yarar var.

3. Adım: Kapatıcı Fırçası / Concealer Fırçası

Hassas uygulama yapacağınız için yumuşaklığında bir kapatıcı fırçası kullanmanız oldukça önemli. Zahide ürünü daha kolay bir şekilde harmanlayabilirsiniz.

4. Adım: Fondöten

Eğer cildiniz akneye eğilimli ise çok fazla kimyasal içermeyen ürünler kullanmanızda yarar var. Ayrıca bu tür fondötenleri kullanırsanız akne ilacı ile de karışmaz ve rahat edersiniz.

5. Sabitleme Pudrası / Setting Powder

Eğer cildiniz akneye eğilimli ise cildinizi rahatsız ve sağlıklı göstermek için mineral içeren sabitleme pudrası Tercih edebilirsiniz. Bu pudralar daha az kapatıcılık sağlar fakat yine dene gözeneklerin tıkanması ve daha fazla sivilce neden olma olasılıkları ortadan kalkar.

Öğrenin: Adım Adım Makyaj ve Sivilce Kapama Süreci

Öncelikle cildinizin iyice temiz ve kuru olduğundan emin olun. Ardından cildinize makyaj arasında bir bariyer oluşturmak için Premier uygulaması yapın. Daha sonra cilt tonunu eşitlemek için renk düzeltici ve kapatıcı kullanım. Sonra hafif bir şekilde fondöten uygulayın Fakat bu İsteğe bağlıdır aşırıya kaçmamaya Özen gösterin. Son olarak sabitleme pudrası kullanın ve makyajınızı bitirin. Makyaj yaparken bütün ürünleri az kullanmaya Özen gösterin Çünkü çok fazla ürün kullanımı cildinizde gözeneklerin kapanmasına ve yeni sivilceler oluşmasına neden olabilir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir