Cinsel Birliktelik İçin En Uygun Yaş Aralığı Nedir?

Cinsel Birliktelik İçin En Uygun Yaş Aralığı Nedir?

2992 görüntülenme

Çeşitli ülkeler çapınca yapılan araştırma sonuca erkek ve kadınların cinsel birliktelik için en uygun yaş aralığı tespit edildi. Kendi ülkemizde buna benzer çalışmalar kendini göstermiş olsa da henüz cinsel birlikteliğe yönelik araştırmalar yapılmıyor. Ancak uzmanların yapmış oldukları araştırmalarda cinsel ilişki süresini belirleyen bazı etkenler olduğu söyleniyor. Sizde bayanlar ve erkekler için en uygun cinsel birliktelik zamanı merak mı ediyorsunuz? Bu makalemizde konuyla alakalı bilgileri derleyerek sizler için oluşturduk. İşte ülkelere göre cinsel ilişki için en ideal dönemler;

İngiltere topraklarında yapılmış olan bir araştırmaya göre uzmanların en uygun cinsel birliktelik zamanının bayanlarda 26, erkeklerde ise 32 olduğunu belirliyor. Araştırma İngiltere'nin bazı bölgelerine göre değişkenlik göstermekle birlikte genel bir açıklama olarak belirtildiği düşünülüyor. Bununla birlikte herkesin dilinde tek bir soru yer alıyor; "bayanların en seksi olduğu yaş nedir?" Ülke bazında bir genelleme yapılmaması ile birlikte bu tamamen bayanın kendini nasıl hissettiği ile alakalıdır. Kimisi orta yaşlarda kendi seksi hissederken, kimisi genç yaşlarda kendisini yaşlanmış bile hissedebilir.

Tabii bakım ve güzellikte buna en çok etki eden maddeler arasında. Nasıl ki bir kişi kendine ne kadar çok bakarsa o kadar aynanın karşısında kendine iltifatlar tutuşturabilir, işte olay tam da bununla alakalıdır. İdeal cinsel ilişki yaşını belirleyen ilk faktörlerden bir tanesi de bulunduğunun konumun veya ülkenin ortalama seks yaş aralığıdır.

İnsanların en çok hangi dönemlerde cinsel ilişkiye girdiğini gözlemleyin. 40'lı yaşlarında bile hala tam performans sergileyecek şekilde cinsel ilişkiye girenlerin olduğu bir ülkedeyseniz o ülkenin ortalama cinsel birliktelik yaşı da bununla doğrudan alakalı olacaktır.

Saymış olduğumuz etkenler arasından ikincisi ise kişinin kendi biyolojik yaşıdır. Bunu kendi yaşınız ile aynı tutmayın. Burada kendi yaşınızdan bahsetmiyoruz. Biyolojik yaşınız tamamen farklıdır. İsterseniz Google üzerinden biyolojik yaş nedir? tarzı ufak bir araştırma yaparak konuyla daha yakından bilgi sahibi olabilirsiniz.

Cinsel Birliktelik İçin En Uygun Yaş Aralığı Nedir? Inner Photo: 1

Hepimiz birer canlı olarak doğum tarihine sahibiz ve soranlara yıl bazında yaşımızı söyleriz. Fakat gerçek yaşınızın kimlikle yer alan doğum tarihinden ibaret olduğunu mu düşünüyorsunuz? Cinsel birlikteliği en çok etkileyen şeyler arasında biyolojik yaşınız bulunmaktadır. Beslenmenize ne sıklıkla dikkat ediyorsunuz? Kendinizle yakından ilgileniyor musunuz? Kendinize hiç vakit ayırıyor musunuz? İşte tüm bunlar biyolojik yaşınızı oluşturan sebeplerin ta kendisidir.

Cinsel Birliktelik İçin En Uygun Yaş Aralığı Nedir? Inner Photo: 2

Uzman bilim adamlarının söylentilerine göre ideal cinsel ilişki yaşını belirleyen etkenlerin 3. faktörü arasında psiko-ekonomik olaylar bulunuyor. Psiko-ekonomik hakkında fazla bilgi sahibi değilseniz yine inceleme sonucu net bir fikir sahibi olabilirsiniz. Özetleyecek olursak kişinin doğduğu tarihten itibaren karakterini nasıl beslediğidir. Tanık olduğumuz olayların karakterimizi oluşturması gibi düşüncelerimizinde karakterimiz üzerinde etkileri mevcuttur.

Cinsel Birliktelik İçin En Uygun Yaş Aralığı Nedir? Inner Photo: 3

Bir diğer etken ise eşinizin biyolojik yaşı ve detaylarıdır. Kendinizle alakalı biyolojik yaş tespiti yaptıysanız, aynısını partneriniz içinde yapmanızı öneriyoruz. Bunun sonunca hem daha fazla ayrıntıya sahip olacak, hemde partneriniz ile aranızda ki ideal seks yaş aralığını keşfetmiş olacaksınız. Sevgilinizin özelliklerine belirleyen sebepler arasında daha önce geçirmiş olduğu bir hastalık, fiziksel özellikleri ve cinsel yaşam konularına yaklaşımı yer alıyor.

Cinsel Birliktelik İçin En Uygun Yaş Aralığı Nedir? Inner Photo: 4

En çok duyduğumuz bir diğer soru ise "insanların seksle tanışma yaşı kaçtır?" bulunuyor. Tamamen ülkeden ülkeye değişen bu konu üzerindede incelemeler yapılıyor. Örnek vermek gerekirse avrupa ülkelerine nazaran Türkiye'nin cinsel ilişkilerde daha baskıcı bir toplum olduğunu görmekteyiz. Avrupada aileler çok rahat oldukları gibi çocuklarının da bazı konularda üzerine gitmiyorlar. Hatta genç bir kız bekaretini kaybettiğini hiç çekinmeden ailesi ile paylaşıp, evine erkek arkadaşını davet edebiliyor.

Cinsel Birliktelik İçin En Uygun Yaş Aralığı Nedir? Inner Photo: 5

Ülke bazında yapılan bir diğer ankete göre ise genç kızların bekaretini kaybetme yaş aralığı çok farklılık gösteriyor. Örneğin İngiltere üzerine yorum yapacaksak bu ülke için çıkan sonuçlarda genç kızların 17 yaşında bakireliğini kaybettiği belli oluyor. Diğer bir sonuçta ise Brezilya'lı genç kızların sadece 15 yaşında iken bekaretlerini bozdurdukları öne sürülüyor.

Cinsel Birliktelik İçin En Uygun Yaş Aralığı Nedir? Inner Photo: 6

Kişinin zamanında görmüş olduğu toplum ve kültürlerin ideal cinsel birliktelik yaş aralığını belirlediği görülüyor. Kendi ülkemizi göz önünde bulunduracak olursak küçük yaşta çocuklarımızı sekse karşı çok soyut bir biçimde yetiştirmekteyiz. Öpüşme sahnelerinde bile gözlerini kapatarak onları bu ayıptan uzaklaştırmayı düşünsekte, aslında bunu yaparak onları erken yaşta cinselliğe itmekteyiz. Konuyu özetlemek gerekirse bizler yapılması istenmeyen şeylerin peşinden gitmeyi sever ve onları deneriz.

Cinsel Birliktelik İçin En Uygun Yaş Aralığı Nedir? Inner Photo: 7

Ürolog Dr. J. Stephen Jones'a göre genç yaşlarda sürekli cinsel ilişkiye giren insanların orta yaşlarına geldiklerinde cinsel isteklerinin %30 oranında azaldığını söylüyor. Buradan çıkarmamız gereken konu ise her şeyi kararınca yapmamız oluyor. Hormonlarımızında bizi cinsel ilişkiye itme olasığında katkısı büyük. Buna nazaran hayat yaşam tarzı ve sinir stres gibi hastalığa sürükleyecek sıkıntılarında rolü büyük. Dr. J. Stephen Jones, cinsel birlikteliği bile en uygun zamanda yapmamızı tavsiye ediyor.

Bir diğer deyişe göre eğer kendinize en uygun partneri bulduysanız önünüzde ideal cinsel birliktelik için her hangi bir yaş limiti bulunmuyor. Çift arasında gerçek bir elektriklenme yaşanıyor ve iki tarafta cinselliğin haz dolu tadını çıkarıyorsa, meyvelerini yemek bir o kadar lezzetli olacaktır. Yaşınız kaç olursa olsun, partneriniz ile uyum sağlayabiliyorsanız ilk zamanki heyecanla bile cinsel ilişkiye girebilmeniz söz konusu.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir