Cinsel Enerjinizi Şarj Etmek İçin Öneriler

Cinsel Enerjinizi Şarj Etmek İçin Öneriler

1165 görüntülenme

Kendinizi Mahkum Etmek Zorunda Değilsiniz: Cinsel Enerjinizi Şarj Etmek İçin Öneriler

Cinsel hayatınızda enerji eksikliği nedeniyle sorunlar yaşıyorsanız tutkuyu yeniden alevlendirmenin yolları olduğunu unutmayın. Hatta hayatınıza katacağınız yeni enerjilerle uzun bir cinsel yolculuğa çıkabilirsiniz. Seks için enerjinizin düşük olduğunu düşünüyorsanız, bu sadece cinsel hayatınızı etkilemez aynı zamanda hayatınızın diğer bölümlerinde de olumsuzluklara neden olabilir. Birçok aktivite da zevk almamaya bağışlayabilir birçok şeye ilgisiz kalabilirsiniz ve daha yerleşik olursunuz.

Cinsel enerjiyi kaybetmek demek bu sorunların büyük çoğunluğunun hayatımıza girmesi demek olacaktır. Uzmanlara göre enerji yokluğu hiçbir zaman seks hayatına son vermek anlamına gelmiyor. Uzmanlar cinsel enerjinin düşmesi nedeniyle kendini mutsuz eden insanların yapabileceği bir şeyler olduğunu ve cinselliğe geri dönmek için Bazı stratejiler uygulanabileceğini söylüyor. O halde gelin cinsel hayatınıza hareket katacak bazı yolları hakkında detaylı bir inceleme yapalım.

Enerjinizin Azalma Nedenini Belirleyin

Eğer cinsel enerjimizi yeniden kazanmak istiyorsanız Öncelikle enerjinizi neden düştüğünü belirlemenize yarar var. Cinsel enerjinin düşmesine neden olabilecek sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Düşük hormonlar
  • Testosteron seviyeleri
  • Erektil disfonksiyon
  • Kötü uyku
  • Hareket Eksikliği

Cinsel enerjinizin düşme nedeni bulduktan sonra bunu giderecek bazı önlemler alabilirsiniz. Mesela kötü uyku nedeniyle cinsel eksiklik yaşıyorsanız mutlaka uyku düzeninizi sağlamalısınız. Ya da hareket eksikliğinden kaynaklanan cinsel isteksizlik için tempolu yürüyüş ya da kuvvet antremanları yapabilirsiniz.

Kontrollü Olun

Cinsel dürtü, obezite, kalp hastalığı, diyabet, kötü kolesterol, Yüksek tansiyon gibi bazı tıbbi nedenler nedeniyle de olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle tıbbi kontrollerinizi aksatmadan ve düzenli olarak yapmaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca özellikle erkekler için kullandıkları Bazı ilaçlar da gereksiz zorluklar yaşamalarına neden olabilir.

Senkronize Olun

Cinsel anlamda eşinizi ve sizin aranızda uyumsuzluk olduğunuzu düşünüyorsanız bu da enerji eksikliğine neden olabilir. Eğer eşiniz ya da siz aynı randa istekli değilseniz bunu çözmek için aranızda İyi bir iletişim kurabilirsiniz.

Konu Hakkında Konuşmaktan Çekinmeyin

Cinsel enerji eksikliği bazen seksle ilgili değildir. Mesela çiftlerin aralarında açık açık konuşması cinsel enerjinin düşmesine neden olabilir. Eğer ilişkinizde cinsel İsteğinizi etkileyecek sorunları olduğunu düşünüyorsanız mutlaka partnerinizle bunu karşılıklı olarak konuşmalı ve bu isteği arttırmalısınız. Hatta belki partnerinizle daha ilginç erotik oyunlar bulursanız Jennifer anlamda daha kolay tatmin olabilirsiniz.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir