Cinsel İlişki Sırasında Doruğa Ulaştığınızı Nasıl Anlarsınız?

Cinsel İlişki Sırasında Doruğa Ulaştığınızı Nasıl Anlarsınız?

1909 görüntülenme

Cinsel ilişkide hem erkek hem de kadın olarak deneyimleyebileceğimiz en yoğun ve doruk noktası, orgazma ulaştığımız an. Ayrıca doruk noktası olarak da adlandırılan bu yoğun an, cinsel uyarılma ve heyecanla, endorfin ve oksitosin gibi farklı hormonlar salgıladığımızda, bir mutluluk ve rahatlama hissi yaratır.

Bununla birlikte, insanlar, özellikle de bu doruk noktası yaşanıp yaşanmadığı konusunda net olmayan kadınlar var. Bu sizin durumunuzsa, bu makalede doruğa ulaşıp ulaşmadığınızı ve cinsel orgazmın farklı belirtilerini nasıl açıklayacağınızı bilmek sorusuna cevap veriyoruz.

Cinsel ilişki sırasında orgazm çeşitleri

Bir orgazm, cinsel ilişkinin en doruk noktasıdır ve cinsellik sırasındaki farklı vücut stimülasyonları yoluyla biriken gerilim tarafından üretilen ani bir akıntı olarak tanımlanır: mastürbasyon, penetrasyon veya cinsel olarak bizi heyecanlandıran diğer aktiviteler.

Cinsel stimülasyon, vücudumuzun belirli bir alanında olmak zorunda değildir ve bu nedenle, aşağıdaki kadın orgazm türlerini ayırt edebiliriz:

Clitorian Climax: en yaygın olanlardan biridir. Klitoris, böylece sekiz binden fazla sinir uçlarını olması ulaşan kadın vücudunun çok hassas bir organdır mastürbasyon yoluyla ya kendiniz ya da eşiniz tarafından, seks o yoğun noktaya ulaşabilir.

Vajinal orgazm: Ulaşılması en zor olanlardan biridir . Bunu başarmak için, penetrasyon veya mastürbasyon yoluyla iyi bir stimülasyon bilmem gerekiyor. Ancak çok az insan bu cinsel doruğa ulaşır. Erkekler söz konusu olduğunda, bu tür doruğa geleneksel denir ve sadece penisi penetrasyon ve / veya mastürbasyon ile uyarmaktan oluşur.

Cinsel doruk karışık: en yoğun, çünkü stimülasyon vajina ve klitoris eşzamanlı olarak gerçekleşir. Erkek olguda toplam orgazm olarak adlandırılır ve hem penisi hem de testisleri aynı anda uyarmaktan oluşur.

Anal orgazm: Klitoris gibi anüs de sinir uçlarının olduğu bir alandır, bu yüzden cinsel deneyim çok yoğun olabilir. Bununla birlikte, bu tür orgazmlara ulaşmak için sabır, pratik ve gerekli cinsel araçlar (yağlayıcılar, anal tıkaçlar, vb.) Gerekir.

Orgazma Ulaştığımı Nasıl Bileceğim

Özellikle cinsel deneyimi az olan kişilerde " doruğa ulaştığımı nasıl bilebilirim ?" Diye sormak çok normaldir. Daha sonra, bir kişinin orgazm yaşadığı zaman ortaya çıkan farklı aşamaları veya ana işaretleri nasıl tanımlayacağınızı öğreteceğiz:

Preorgazm: Bu aşamada, yoğun heyecandan dolayı, öğrencilerin genişlemesi, üreme organlarının yağlanması, sertleşmiş meme uçları ve artan inleme sıklığı gibi semptomların olduğunu gözlemleyebiliriz.

Cinsel kızarma: Bu yoğun an meydana gelmek üzereyken, vücut ısısında bir artış yaşayabiliriz ve dorukta, göğüs, karın ve yanaklar gibi vücudun bazı bölgelerinin kızarmasına neden olabiliriz.

Myotononia: Çok fazla zevk yaşadığımız zaman, bacaklarımızda veya ellerin parmaklarında uzuvlarımızda bir sertlik olabilir.

Bilinçsiz kas kasılması: Cinsel doruklanma belirtisinin başka bir yaygın belirtisidir. Bazı insanlar, özellikle de kadınlar, zevk nedeniyle sırtını kemerleme veya boynunu geri çekme ihtiyacı duyuyor.

İstemsiz vajinal kasılma: en yoğun doruk meydana geldiğinde, kadınlar vajina duvarlarında çok kısa Aralıklarla (0.8 saniye) bu istemsiz spazmlara sahiptir. Ek olarak, yağlamada bir artışa eşlik eder.

Boşalma: Erkeklerde, en yaygın belirtilerden biridir. Bununla birlikte, kadın boşalması yaşayan kadınlar da vardır.

Hızlı Bir Orgazm Elde Etmek İçin Öneriler

Kendine bu soruyu sorma ihtimalin de var, çünkü gerçekte seks sırasında bu yoğun hazzı hiç yaşamamışsın. Tamamlamanız zorsa, bu bölümde doruğa ulaşmanızı kolaylaştırmak için bir dizi öneri açıklıyoruz:

Mastürbasyon: Vücudunuzu bilmeniz kesinlikle gereklidir ve bunun için yapılacak en iyi şey mastürbasyon ile deneme yapmaktır. Bu şekilde, cinsel ilişki yaparken eşinize rehberlik etmek daha kolay olacaktır.

İletişim Kur: Cinsiyet sırasındaki iletişim eksikliği, ecstasy’in bulunmamasının ana nedenlerinden biridir. Utanmayın ve eşinize rehberlik edin ve ona en çok hangi şeyi sevdiğinizi, size nasıl dokunması gerektiğini ve ne yapmaktan kaçınması gerektiğini söyleyin.

İlkler: Bazen aniden ve çılgınca sevişmenin çok heyecan verici olabileceği doğru. Ancak, ilişkilerinizin çoğunda, vakit kaybetmeden birbirinize zaman ayırdığınız önceki oyunların olması da önemlidir.

Cinsel duruşlar: Bizi diğerlerinden çok daha fazla heyecanlandıracak ve dolayısıyla orgazmı daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmemize yardımcı olabilecek bazı pozisyonlar vardır. Klasik "Misyoner" i geçin ve sizi daha fazla cinsel uyaran başka pozisyonlar arayın.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir