Cinsel İlişki Sırasında Neden Mide Ağrısı Olur?

Cinsel İlişki Sırasında Neden Mide Ağrısı Olur?

2164 görüntülenme

Birçok kadın seks yaparken biraz rahatsızlık hisseder. Bu ağrılar penetrasyon sırasında veya cinsel temaslar sonrasında ortaya çıkabilir. Bu durum tıbbi terim disparoni terimi ile bilinmektedir. Kadınlar arasında çok yaygın bir durumdur ve bunun ortaya çıkma nedeni oldukça farklı olabilir: enfeksiyonlardan iç yaralara, çok sert seks yapmak veya vajinal duvarların tıkanmasına neden olan psikolojik faktörlere kadar bu liste uzanır.

Bu makalede, " ilişki sırasında midem neden ağrıyor ?" Sorunuzu yanıtlayacağız. Bu duruma neden olabilecek birçok neden vardır ve eğer oldukça sık olursa, uygun bir muayene yaptırmak için bir jinekoloğa gitmelisiniz, böylece köken ve uygun tedavinin ne olması gerektiğini anlaşılabilir.

Cinsel İlişki Kurarken Dispareji Veya Ağrı

Disparoni, cinsel ilişki sırasında ya da yaşadıktan sonra anlarda ağrı ve rahatsızlığın ortaya çıkması ile karakterize olan bir kadın hastalığıdır. Ağrının yaşandığı ana göre farklılık gösteren farklı türler vardır:

Saldırı: Ağrının penisin vajinal kanala girmeye çalıştığı anda ortaya çıktığı zamandır.

Varlığı: rahatsızlıklar penetrasyon sırasında, erektil eleman zaten kadının vücudundayken ortaya çıkar.

Şok: "balistik" veya "derin" olarak da bilinir ve bir erkeğin kanalın sonuna bastığında hissedebildiği acıdır.

Bu rahatsızlıkların ortaya çıkmasının nedeni çok çeşitli olabilir çünkü söz konusu her kişiye bağlı olarak, hastalığın kaynağı fiziksel veya zihinsel olabilir, bu nedenle bir uzmanın tam olarak nedenini incelemesi ve keşfetmesi önemlidir.

Midede Ağrı Neden Olur?

Cinsel ilişki sırasında midede ağrıya neden olabilecek tüm nedenler arasında, en sık olanları vurgulayacağız, ancak her durumda, kaynağının kaynağını belirlemenize yardımcı olacak uzman bir doktora danışmak kesinlikle gereklidir. Rahatsızlığınız ve dolayısıyla uygun şekilde tedavi edebilmeniz için uzman görüşü son derece önemli.

Serviks enfeksiyonu

Servisit, servikste görünen ve seks yaparken ağrıya neden olan bulaşıcı bir hastalıktır. Ağrı hem eylem sırasında ortaya çıkabilir hem de semptomlarının hemen ardından ve arasında, seks sonrası kanama olasılığına karşı değiştirilmiş bir vajinal akıntıyı ( kokulu, kalın, farklı renkte vb.) Vurguluyoruz.

Vajinal yağlama eksikliği

Penetrasyon sırasında ağrının ortaya çıkması da mümkündür çünkü kadın yeterince yağlamamaktadır ve bu nedenle penisle sürtünme biraz rahatsızlığa neden olmaktadır. Seksten sonuna kadar zevk alabilmek için kadının kayganlaştırılması gerektiğini, çünkü bu sıvının vajinanın genişlemesi ve üyeyi alabilmesi için gerekli olduğunu unutmayın.

Akış eksikliği, yeterince heyecanlanmadığınız için ortaya çıkabilir, ancak östrojen seviyeleri önemli ölçüde düştüğünde menopoz öncesi veya menopoz gibi aşamalarda da oluşabilir.

Agresif bir ilişki

Cinsel ilişki normalden daha fazla ani olduğunda, göbek bölgesinde veya alt karın bölgesinde ağrı da ortaya çıkabilir. Daha aşırı pratiklerden hoşlanan ve bu nedenle, daha sonra kadına acı veren güçlü penetrasyonlara sahip olan çiftler var. Bu tür cinsel uygulamalarda tahrişe, yanmaya veya kanamaya neden olabilir.

İç yaralanmalar

Seks yaparken karnınızın incinmesinin diğer bir nedeni de vajinal kanalda bir miktar yaralanma, tahriş veya travma geçirmenizdir ve bu nedenle seks yaparken sürtünme bu hasarı uyandırır ve rahatsızlık hissetmenize neden olur.

Kontraseptif yöntemle ilgili sorunlar

Başka bir neden, cinsel ilişki sırasında ortaya çıkan ağrıların latekse veya prezervatiflerde bulunan spermisitlere karşı alerjik bir reaksiyon nedeniyle ortaya çıkması olabilir. Halen bir diyafram takıyorsanız, uygun bir şekilde yerleştirmemiş olmanız ve bu nedenle rahatsızlığınıza sebep olan şey de olabilir.

Vajinismus

Psikolojik koşullar arasında vajinismusu vurgulamak istiyoruz, kadının vajina içinde penisin girişini kapatan veya engelleyen istemsiz spazmları olmasına neden olan bir durum. Bu durumun semptomları arasında, koitusta kaşıntı veya tahriş, bel bölgesinde spazmlar veya anksiyete tespit edebiliriz.

Vajinal prolapsus onarımı

Vajinal prolapsus, barsak, rahim ve / veya barsakların vajinal içine çıkıntı yapabileceği bir durumdur. Vajinal prolapsus onarımının olası yan etkilerinden biri , seks granülasyonu ve ayrıca yara granülasyonu ve erozyonlarıdır. Bu nedenle greft malzemeleri ile prolapsus onarımı geçirdiyseniz, bunun nedeni bu olabilir.

Doktora gitmek neden önemli

Az önce gördüğünüz gibi, disparoni bakteri, CYBH ve hatta penisin doğru girmesini engelleyen psikolojik faktörleri içeren birçok faktörden kaynaklanabilir. Bu durumu çözebilmek için hastalığınızı tedavi edebilmesi için bir uzmana gitmeniz ve böylece tekrar tatmin edici bir cinsel yaşamdan tam olarak faydalanmanıza izin vermeniz şarttır.

Ağrılar genellikle vajinanın son kısmında yoğunlaşırsa, gerekli muayeneleri yaptıktan sonra yalnızca bir jinekoloğun bulabileceği başka koşullardan muzdarip olabileceğinizi bilmelisiniz. Uterus prolapsusu, sistit veya endometriozis olabilir, fallop tüplerinde veya servikste bir enfeksiyon geçirmeniz de mümkündür ve bu nedenle, yalnızca penis vajinanın sonuna çarptığında ağrı hissedersiniz.

Unutmayın duygular yakından cinsel yaşama bağlantılıdır ve bu nedenle, bu bilinçsiz sen seks yaparken böylece bu acıyı üreten vajinal duvarları kapatmak olabilir. Güvensizlik, özgüven eksikliği veya yakınlık korkusu, vücudunuzun ve kaslarınızın yer değiştirmesini değiştirerek penetrasyonun çok kolay olmamasına neden olabilir ve bu nedenle ağrıya neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan Ön Sevişme İçin En İyi Seks Oyunları başlıklı makalemizde, Cinsel Tavsiyeler başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler: Cinsel Sağlık Sorunları

0 Yorumİlginizi Çekebilir