Cinsel İsteğinizi Arttıracak Afrodizyak Etkili 11 Mucize Besin

Cinsel İsteğinizi Arttıracak Afrodizyak Etkili 11 Mucize Besin

1227 görüntülenme

Sağlıklı beslenme, sağlıklı atıştırmalıklar derken arada afrodizyak etkili besinlerden de bahsetmekte yarar var. Bazı yiyecekler de mineral ve vitamin gibi besin öğeleri sadece hormonları etkilemekle kalmıyor Ayrıca beyin kimyasını ve vücudun enerji ve stres düzeylerini de etkiliyor. Tabii ki dolaylı olarak da olsa bunun sonucunda cinsel istek etkilenebiliyor.

Cinsel yaşamlarını iyileştirmek için Yüzyıllar boyunca farklı kültürdeki insanlar bazı besinlerden yardım almaya çalışmıştır. Dünya genelinde uzmanlar da bu konularda araştırma yapmaya devam etmektedir. Uzmanlar cinsel hayatını renk katmak isteyenler için afrodizyak etkili besinler şu şekilde sıralıyor;

1.İstiridye

İstiridye mükemmel bir çinko kaynağıdır. Bu özelliği sayesinde hem Testosteron üretimini arttırır hem ve sperm kalitesini yükseltir. Tabii ki Sadece bu kadar da değil istiridye aynı zamanda cinsel gücü ve isteği de arttırmaktadır. İçerisinde dopamin de bulunan istiridye mutluluk verici bir etkiye sahiptir.

2.Muz

Birçok vitamin ve mineral bakımından zengin olan muz, yüksek kalorili olmasına rağmen kolesterol içermeyen besinlerden biridir. Enerji verici ve kasları güçlendirici bir özelliğe sahip olan muz, içerisinde bulunan bufotenin adlı madde sayesinde libidoyu arttırır.

3.Çikolata

Çikolatanın mutluluk hormonlarını tetiklediği bilinmektedir. Çikolata içerisinde eniletilamin ve serotonin bulunur. Aynı zamanda çikolata içerisinde bulunan anandamid adlı madde libidoyu fazlasıyla arttırır.

4.Antep Fıstığı ve Fındık

E vitamini ve doymamış yağ asitleri bakımından oldukça zengin olan Antep fıstığı ve Fındıkta güçlü bir afrodizyaktır.

5.Kuşkonmaz

Sağlık için oldukça faydalı olan diyet listelerinin vazgeçilmezi Kuşkonmaz da libidoyu arttıran besinlerden biridir. Yapılan araştırmalara göre kuşkonmazın iyi bir afrodizyak olduğu belirlenmiştir.

6.Chili biberi

İçerisinde kan dolaşımını hızlandıran kapsaisin isimli bir madde bulunan Şili biberinin bazı kişilerde Endorfin salınımını tetiklediği belirlenmiştir. Bu özellikleri sayesinde Şile birbirinin de güçlü bir afrodizyak olduğu iddia edilmektedir.

7.Tahıllı besinler

Özellikle diyet yapan kadınların çok sık tercih ettiği tahıllı besinlerde Testosteron seviyesinin düşmesine yardımcı olur. Tahıllı besinlerin ve özellikleri sayesinde cinsel isteği arttırıldıkları belirlenmiştir.

8.Zencefil

Zencefil Dolaşım sistemini uyaran bir etkiye sahiptir. Bu özelliği sayesinde zencefil kan dolaşımını hızlandırır ve cinsel isteği arttırır.

9.Bal

Sağlık için faydaları saymakla bitmeyen aynı zamanda doğal bir tatlı olan bal bol miktarda Bor minerali içermektedir. Özellikle kadınlarda seks hormonunu tetikleyen Bor minerali, cinsel isteği arttırmaktadır.

10.Avokado

Folik asit bakımından oldukça zengin olan avokado insana daha fazla enerji verir. Avokado içerisinde aynı zamanda erkek hormon üretimini artıran B6 vitamini de bulunmaktadır. Avokado hem kadın hem de erkeklerde Libido onun artmasına yardımcı olur.

11.İncir

İncirin içerisinde bulunan amino asitlerin libidoyu arttırdığı düşünülmektedir. Aynı zamanda incir cinsel dayanıklılığını arttırır. Uzmanlar özellikle cinsel hayatında isteksizlik yaşayanlar ya da sertleşme problemi olanlar için bu besinleri öneriyorlar.

Afrodizyak etkisi yapan besinler düzenli olarak tüketmek durumunda cinsel hayatını daha düzene girdiği konusunda çalışmalar da var. Eğer siz de cinsel hayatınızın hareketsiz olduğunu düşünüyor ya da biraz renk katmak istiyorsanız mutlaka doğal cinsel uyaranlardan yardım almalısınız.

Üstelik bu doğal cinsel uyaranlar Yan Etkiler yapmaz ve sizin sağlığınızı bozmaz.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir