Cinsel Problemler ve Cinsel Sorunların Çözümleri

Cinsel Problemler ve Cinsel Sorunların Çözümleri

1369 görüntülenme

Cinsel problemler meydana getiren unsurlar arasından pskilojik baskılarda yer alıyor. Sadece fiziksel olarak temas kurduğunuz biçimde değil de, aynı zamanda ruhun kendisini problem yaşamaya itmsi ile de cinsel problemler gerçekleşebiliyor. Aslında cinsel sorunların baştan sona çözümleri vardır. Ne yazik ki insanların bazıları bu tedavilerden kendini soyutlayarak, hastalıklarına bir çözüm bulabileceklerini düşünmedikleri için cinsel problemlerini yaşamaya devam ederler.

Kişiyi özgü olmayan cinsel problemlerin, bayan ve erkeklerde eşit olasılıkla meydana geldiği görülmüştür. Kişinin tamamen kendisiyle alakalı bir hastalık türü cinsel problemin, ayrıca zamanında aile baskısıyla yetişmiş insanlarda da daha üst düzeyde olduğu biliniyor. Daha önce deneyim kazandığınız kötü tecrübelerde bu problemlere dahil. Kısacası cinsel hayatınızı hangi periyot da ilerletiyorsanız, cinsel problemlere karşı o kadar yakın olursunuz. Tamamen iplerin sizin elinizde olduğunu bilmenizde fayda görüyoruz.

Kadınların içlerine konuşur ve karakterlerinde olup bitenleri dışarıya yansıtmak istemezler. Temelinde utanç bir yapı yer aldığından da kimi zaman cinsel problemlerini açığa vurmak istemez. Erkekler bu konuda daha cesaretlidir ve hiç bir endişeleri olmadan ciddi hastalıklarını bile dile getirebilirler. Cinsel problemlerini anlatmak onlar için hiç zor olmayacaktır ve en önemlisi bunun bir sorundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını araştırmadan kendine cinsel problemlerim var tanısı koymalarıdır.

Cinsel problemlerin meydana gelmesinin altında kültürel alışkanlıklarda yer alabilir. Örnek vermek gerekirse, bazı kültürlerde kadınlar cinsel ilişkiyi yalnızca eşleri tatmin olsunlar diye yapıyorlar. Bu sebepten, ilişkiyle alakalı doğabilecek olan sorunlarda haberleri olmuyor. Yani kendinize benim cinsel takıntılarım var ve problemler yaşıyorum diyorsanız, önce meseleyi daha derinden araştırmalı ve gerekli müdaheleyi ilk önce ruhunuza yaparak psikolojik tedavinizi başlatmalısınız.

Cinsel Problemler ve Cinsel Sorunların Çözümleri Inner Photo: 1

Kadınların gün içerisinde yaşamış olduğu en ufak sebepten bile kendini bazı olaylara karşı uzak tutabilir. Buna cinsel hayatları da dahil. Küçük bir moral bozukluğu yaşamış olmaları bile onları cinsel isteksizliğe sürükleyebilir. Bu esnade eşlerin her zaman partnerlerine karşı nazik ve onları tahrik edecek hareketler yapması gerekiyor. Daha da önemlisi eşlerine moral vererek onları hayata karşı güler yüzlü tutmaları daha iyi olacaktır.

Kadınların cinsel isteklerinin azalıp çoğalması saniyeler içinde kendini belli edebilir. Erkekler için cinsellik sadece zevkten ibaret olmasa da, kadınlar için bu tamamen böyledir. Eşlerine duydukları güven ve sevgi onların cinsel isteklerini arttıracaktır. Erkeklerin pek önem vermediği bu durumlarda sadece cinsel ilişkiye girmek için birlikte olmaları bilinmekte. Bayanların ise tam aksine bakış açıları vardır. Bir bayanın cinsel isteğinin tavan yapmasını istiyorsanız önce size karşı ilgi duymasını sağlayacaksınız.

Cinsel Problemler ve Cinsel Sorunların Çözümleri Inner Photo: 2

Kadınları cinsellikten iten bir diğer konu ise eşleriyle aralarında olan problemler olabilir. Araştırmalar sonucu kadınların erkeklere göre daha fazla cinsel isteksizlik yaşadığı net olarak biliniyor. Kadınların sırtında ki yük bir erkek kadar olmasa da, bir kadının ev içerisinde ki sorumluluğu onu en çok meşgul eden konudur. Aklı ev işinde olan bir kadının nasıl cinsel isteğinin fazla olmasını bekleyebilirsiniz ki? Özellikle eşinden sevgi görmeyen bir kadın ise cinsellik onun hayatından yavaş yavaş kaybolacaktır.

Evli biriyseniz ve eşinizle aranızda cinsellik dışında başka problemler yaşamıyorsanız bunu kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Tedaviyi hiç bir zaman ertelemeyip aksatmamalısınız. Yoksa başka problemler ile karşı karşıya gelebilir ve sadece cinsel hayatınızı değil, eşiniz ile aranızda olan iletişiminize bile zarar verebilirsiniz. Eşinizin sizden istemediği bir şeyi cinsel ilişki sırasında ısrar etmeniz de o kişiyi cinsellikten soğutacaktır. Bu yüzden seks hayatınızı heyecanlı tutmanın yollarına bakmalısınız.

Cinsel Problemler ve Cinsel Sorunların Çözümleri Inner Photo: 3

Bir kişiyi tedavi olup cinsel problemlerinden kurtulmasını isteyerek zorla kabullendirirseniz, tahminimizce olumlu sonuç vermeyecektir. En başından psikolojik olarak kişi kendisini zorla tedavi ettirildiğini düşündüğünden, böyle bir baskı altında kalarak cinsel problemlerinden kurtulmak istemeyecektir. Her zaman kabullendirici cümleler kurarak tedavi olma fikrini partnerinize beğendirmelisiniz. Cinsel hayatınıza önem veriyorsa, bunun üstünden gelip cinsel problemlerinizden kurtulmak isteyecektir.

Cinsel problemlerinizin var olup olmadığını fark edebilmekte önemli bir meseledir. Sadece zevk almak için cinsel ilişkiye giriyorsanız büyük ihtimalle cinsel problemlerinizden haberdar olamazsınız. Bunun aksine özgüveni yüksek biri değilseniz de cinsel sorunlarınızı fark edebilmek zorlaşacaktır. Tabii ki bir terapist ve psikoloji uzmanı doktor ile görüşmeniz gerekmiyor. Çok rahat bir şekilde kendi sorunlarınızı kendinizde tespit edebilir, ve çözüm arayabilirsiniz.

Cinsel Problemler ve Cinsel Sorunların Çözümleri Inner Photo: 4

En çok yapılan hatalardan bir tanesi kadının cinsel sorunlarını fark edip kabullenmesidir. Hayatınızda yaşamış olduğunuz hiç bir şey sizin kaderiniz değil, cinsel hayatınızda yaşadığınız sorunların tamamı da gelip geçidir. Sadece uğraşmak ve mücadele etmeniz gerekiyor. Kendi cinsel problemlerinizi kabullenip hayatınıza bu şekilde ilerlersiniz. Tüm bunlarda gelecek hayatta ki mutsuzluk, başarısızlık, kaygı ve endişe gibi ruh hallerinin yaşanması demektir.

Kadınların en sık karşılaştığı cinsel problemler

  • Vajinismus (ilişkiye girememe)
  • Cinsel isteksizlik
  • Moral bozukluğu
  • Orgazm olamama
  • Cinsel verimsizlik
  • Cinsel tiksinti

Erkeklerin cinsel problemleri karşısında tutumlarını düşünürsek sonuç değişmeyecektir. Aynı kadınlar kadar erkeklerde daha fazla bir psikoloji bozukluğu yaşanmaktadır. Cinsellikle erkek kontrolcüdür ve her şeyde bende bitiyor düşüncesinde olduğu için cinsel sorunları karşısında kendini verimsiz bulabilir. Bu durumda ağır bir ruh haline girerek kendi psikolojini alt üst edebilir. Kadınlardan daha fazla cinselliğe meyilli oluşları, onları cinsel problemleri ile mücadeleye davet eden tek gerçektir.

Cinsel Problemler ve Cinsel Sorunların Çözümleri Inner Photo: 5

Erkek arkadaşınızın cinsel problemlerine çözüm araması için ona ısrar ediyorsanız, bunu sakın yapmayın deriz. Bu şekilde yaklaşarak cinsel problemleriyle mücadele eden birine karşı aranızda duvar örmüş olursunuz. Kendi isteğiniz ne kadar fazla olursa olsun, karşınızda ki erkeğin de bu duruma çözüm bulmak için uğraşıyor olduğunu kavramalısınız. Bir erkek cinsellik adına her türlü tedaviyi deneyebilir ve aranızda ki problemleri aşmak için çözüm üretebilir. Sadece düşünceli olmalısınız..

İlgili Etiketler: Cinsel Sağlık Sorunları

0 Yorumİlginizi Çekebilir