Cinsel Sorunların Meydana Getirdiği Yaşam Boyu Etkiler

Cinsel Sorunların Meydana Getirdiği Yaşam Boyu Etkiler

1750 görüntülenme

Seks hayatınız nasıl işliyor ise, ileride karşılaşabileceğiniz probremlerde bununla alakalıdır. Cinsel yaşamınızı düzene sokmanızın ise sağlınıza büyük bir katkısı olacaktır.

Bazı ilişkiler de partnerler takıntılı olmaktadır ve bu tür sorunlar cinsel ilişkilerin bozulmasına ve bununla alakalı olarak da, çift uyumunun bozulmasına sebep olmaktadır. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, cinsellikten uzaklaşmak sizin ve partnerinizin sağlığına ve toplum içinde ki davranışlarına hemen hemen etki edecektir. Cinsel sorunlar ile mücadele eden bir çok çift tedavi olmak için bazı yardımlar alıyor ve doktor ile görüşüyor. Eğer eşiniz veya kız arkadaşınız ile cinsellik konusunda bazı takıntılarınız var ise, bir uzman ile görüşebilirsiniz. Ancak, hiç bir şeyi kendinize sorun etmeden ilişkinizi sağlıklı bir şekilde yürütmeniz tavsiye ediliyor. Her iki tarafın da mutluluğu açısından bir şeyler paylaşmak ve özellikle yatakta karşılıklı olarak çiftlerin birbirini memnun etmesi bu cinsel ilişkide ki sorunları ortadan yok edecektir.

Cinsel hayatınızda bazı sorunlar ile mi karşılaşıyorsunuz?

Aslında bu sadece size özel olmamak ile birlikte, bir çok ülke ve şehirde yaşayan insanların da bu gibi standart probremleri bulunmaktadır. Araştırmalara göre genel anlamda her üç kişiden biri dönem dönem hayatının belli zamanlarında bu tarz sıkıntılar yaşamaktadır. Buna istinaden beslenme düzeninizde cinsel yaşamınıza etki etmektedir. Hesaplanan sonuçlara göre bir çok toplum insanı cinsel yetersizlik konusunda aynı kaderi paylaşıyor. Bunun yanı sıra ise bazı farklı gelişmelerin meydana gelmediğini de es geçmemek gerekiyor. Bizim ülkemizde ki sekse ve cinselliğe olan baskıyı tartışmak sanırım yersiz olacaktır.

Bir çok kadın ve erkek ise bu tip baskılardan ötürü cinsel isteksizlik duyduğundan cinselliğe olan bakış açılıyor değişiyor ve seks onlar için pekte heyecan verici bir şey haline gelemiyor. Erkeklerin bir çoğu bu tip cinsel yetersizlikler yüzünden erken boşalma ile karşılaşmaktadır. Bu gün ülkemizde insanların bekareti ne kadar önemsediği ise ayrı bir konudur. Ancak, içinde ki seks güdüsünü dışarıya çıkaramayan bir toplum. Cinsel ilişkiler konusunda bazı hastalıklar ve isteksizlikler ile karşılaşmaması da kaçınılmazdır.

Cinsel sorunları meydana getiren başlıca nedenler

Cinsel probremlerinizi oluşturan başlıca nedenleri göz önünde bulundurursak, seks hakkında ki yanlış bilgi sahibi olma, cinselliğe karşı olan yanlış düşünceler ve bir takım tıbbi ve tedavi amaçlı kullanılıpta yan etki oluşturabilecek olan ilaçlar yer alabilir. Ayrıca şu açıdan da düşünmekte fayda var; dünyaya gözlerini açan yeni bir çocuk, yaşadığı toplumun örf ve adetlerine göre yetiştiğinden bulunduğu bölgede ki ahlaki gözleme göre kendini geliştirmektedir. (Örneğin, son zamanlarda gündeme gelmiş bir haberden bahsedersek Londra'da otobüsün içinde seks yapan çifti konu alabiliriz.) Bu durum, yaşadığımız ülkeye kıyasla ne kadar da ahlaki bir durum olmadığını ortaya çıkarıyor. Yetişmiş olduğunuz aile içerisinde cinsel konulara ne kadar yer verilmiyor ise cinsel sorunlarda bu tıp olaylardan meydana gelmektedir. Küçükken tv karşısında öpüşme sahnelerinde gözlerimizi kapatan aile bireyleri, zaten küçük yaştan bizi cinseliğe karşı itmiş bulunup, ve seksüel olayların bize ne kadar ayıp olduğu imajını göstermektedir.

Gerçek şu ki, bir çok insan zamanında kendini nasıl alıştırdıysa buna göre bir yol çiziyor. İnsanın içinde oluşan korku ve endişe de cinselliğe olan düşüncelerini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu tip kaygılar doğrultusunda büyüyen kişiler ise ilk kez cinsel ilişkiye girdiği sırada farkına varıyor. Tüm bu sorunlar ile mücadele etmenin yanı sıra, insanlar daha da uzaklaşarak en kolay kabullenebildiği yöntemlere baş vuruyor. Çünkü, korkularına bir kenara bırakıp sorunların üstüne gitmek onlar için daha da kaygılı geliyor. Cinsel ilişki sırasında sorun yaşayan herkes önce davranışlarını biçimlemeli, kendi kendine düşünmeli ve cinsel yaşamını gözden geçirmelidir. Bu tarz sorunlar yaşayan çiftler için çözüm ve yöntemler sunan Serpil Özşen'in cinsel takıntılarınızı yatağınıza sokmayın başlıklı makalesini gözden geçirebilirsiniz. Cinsellik konusunda zorluk çeken bir çok eşe tedavi niteliğinde çeşitli tavsiyeler sunan Serpil Özşen, çiftlerin seks sırasında yaşadığı genel probremleri kaleme alarak, onlara çözüm sunmak için yazılar hazırlıyor.

Kişinin kendine has olan duyguları ve toplum içinde göstermiş olduğu davranışlar, ileride cinsel ilişki sırasında bazı tatsız olayları meydana getirebiliyor. Geçmişinde karşılaştığı kötü bir deneyim ve başına gelen bazı kötü olaylarında buna etkisi olabilir. Her insan yaşadığı yere göre kendini şekillendirir ve buna göre davranış sergiler. Zamanında ise kendini cinsellikten bu denli soyutlamış bir kimse, karanlıkta seks yapmama, sevişirken çok seks çıkarmama gibi çekingen tavırlar sergileyebilir. Bu tip yaklaşımlarda ne yazık ki iki tarafıda olumsuz etkilediğinden ortaya problemler meydana getiren bir cinsel ilişki doğuyor. Ancak tüm bu sorunlar kurtulmak hiçte zor değil. Kendinizi bazı konularda haklı bulabilirsiniz, ve bazı olayların size ne kadar yabancı geldiğini düşünebilirsiniz. Ancak partneriniz ile seks yapacaksanız, bunun en iyi şekilde olmasını beklemekteseniz. Öyle ki, eşinizde sizin kadar buna önem veriyor ve birlikte bir şeyler paylaşmak istiyorsunuz.

Seks, insanın hayatının en doğal zevklerinden biridir. Dikensiz bir gül olmaz ise, seks'siz bir çiftde olmaz. Aşk dolu bir sevgi ile gerçekleşen seks çiftlere her zaman rahatlatıcı ve gevşetici gelecektir. Düzenli bir şekilde yaşanılan deneyimler, insanın gün içinde göstermiş olduğu hareketlere ve davranışlarada doğrudan etki eder. Artık tüm bu sekse dayalı olan kaygılarınızı bir kenara bırakmalı ve seks yapmanın faydalarını göz önünde bulundurmalısınız. Buna dayalı olarak gerçekleştireceğiniz tüm cinsel ilişkiler, tadında ve mutlu bir şekilde yaşanacaktır. İnsanlar artık tüm kaygılarından ve cinselliğe olan bakış açılarından kurtulmalı. Cinsellik, herkesin doğal bir arzusudur ve bunu en güzel şekilde yaşamak için sizler de tüm cinsel problemlerinizi geride bırakarak yaşamınızın üzerindeki etkilerini olumlu yöne çevirmelisiniz.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir