Cinsellik Sırasında En Çok Yapılan Hatalar

Cinsellik Sırasında En Çok Yapılan Hatalar

1243 görüntülenme

Erkek ya da kadın hayatının kopmaz bir parçası olan cinsellik sırasında ne kadar az hata yapılırsa kalite o kadar yüksek olur. Fakat birçok kişi ya da çiftler farkında olmadan cinsellik sırasında bazı hatalar yapıyor. İşte cinsellik sırasında en sık yapılan hatalar;

1. Konuşmaya Korkmak

Genellikle kadınlar cinsellik hakkında konuşmaktan çok korkarlar. Hâlbuki çiftlerin karşılıklı olarak bu konuda konuşması cinselliğin daha güzel ve kaliteli olarak yaşanmasını sağlar. Çünkü her biri farklı renklere sahiptir ve erojen noktalarda farklıdır. Deneme yanılma metodu yerine sorarak öğrenmek sizin için daha yararlı olacak ve bu sayede partnerinizin nelerden haz alacağını öğreneceksiniz.

2. Tek Taraflı Zevke Odaklanmak

Cinsellik tek taraflı yaşanırsa hiçbir zaman keyif vermez. Bu nedenle mutlaka karşı tarafında zevk alıp almadığını Emin olmalı, partnerinizin bunu görev olarak görmesi yerine zevk almasını sağlamalısınız. Karşı tarafın isteklerini görmezden gelmezseniz aranızdaki bağ da daha kuvvetli olur.

3. Hijyen Konusunu Gözardı Etmek

Genellikle bireyleri cinsel ilişkiden soğutan en önemli sebeplerden biri Hicran konusunun göz ardı edilmesidir. Mutlaka partnerinizle yaşayacağımız cinsel deneyim öncesinde dişlerini fırçalamaya duşunu almaya ve temiz olmaya özen gösterin. Kendi özgüveniniz için de bu İyi olacaktır.

4. Ön Sevişmeden Kaçmak

Ön sevişme iki tarafında cinsel ilişkiye hazır olması için mümkün olduğunca uzun tutulmalıdır. Unutmayın ki ön sevişme sizin tutku ve şehvetinizle doğru orantılıdır.

5. Bir Tarafın Pasif Kalması

İki tarafın birbirine en yakın olduğu an cinsel ilişki anıdır. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında iki partnerde üzerine düşeni yapmalıdır. Sadece karşı taraftan bir şeyler bekleyip isteksiz davranmak karşı tarafın motivasyonunun düşmesine neden olabilir.

6. Hislerinizin Önüne Geçmek

Ne yazık ki daha çok mu kadınların yaptığı bir davranıştır. Onlarda toplum algısı nedeniyle cinsel isteklerini düzgün yemeye çalışırlar. Artık sabunlardan kurtulun ve isteklerinizin önüne geçmeyin. Cinsel ilişkiyi Siz başlatan çekinmeyin ve biraz cesur olun. Bu sayede partneriniz kendini daha iyi hissedecek ve özgüveni yükselecektir.

İlgili Etiketler: Cinsel Sağlık Sorunları

0 Yorumİlginizi Çekebilir