Daha Erken Adet Görmenizi Sağlayan Gıdalar

Daha Erken Adet Görmenizi Sağlayan Gıdalar

1113 görüntülenme

Adet ya da diğer adıyla regl döneminin önemli günlere denk gelmesini istemiyorsanız kesinlikle bu yazı tam size göre. Genelde herkesin önemli günlere denk gelmesinden kaçınmak istediği bu özel durum aslında doğal yollarla değiştirilebiliyor. Kimyasal bir ilaç kullanmadan doğal yollarla adet gününü değiştirmek birçok kişiye imkansız gibi görünse de bu durumu kontrol almak ve adeti biraz daha öne çekmek mümkün.

Bu yazımızda sizlere adet gününüzü değiştirmek için yardımcı olacak Bazı gıdalardan Adeti Erkene Çeken Gıdalar

Papaya

Bir bardak taze papaya suyu ya da bir kase doğranmış papaya suyunu Haftada 2 defa tüketirseniz adetiniz normal gününden daha erken başlar. Çünkü papaya içerisinde bulunan maddeler Rahim kaslarının kasılmasını destekler ve bunun temel nedeni karoten maddesine östrojen hormonunun takdir eden bir özelliğinin olmasıdır.

C Vitamini

C vitamini alımını arttırmakta adetin daha erken gelmesini sağlar. Çünkü C vitamini östrojen üretimini artırır ve östrojen sayesinde adet döngüsü ayarlanabilir. progesteron düzeyi de düşürme özelliği bulunan C vitamini Bu sayede Rahim duvarının daha erken çatlamaya başlamasını sağlar.

Ananas

Her gün öğleden sonra bir kase doğranmış ananas tüketmek ve buna Adet döneminden bir süre önce başlamak da Adet dönemini erkene almanızı sağlayacaktır. Ananasın vücutta ısı yaratmak gibi bir özelliği vardır Bu da Rahim kasılmalarını ve Rahim dokusunun parçalanma hızını arttırır.

Havuç

Bir bardak taze havuç suyu ya da bir kase haşlanmış havuç günde bir iki defa tüketilirse adet süresi erkene çekilebilir. Çünkü Havucun içerisinde Beta karoten bulunur ve bu da karın kaslarını rahatlatır.

Dereotu Çekirdekleri

4 bardak su ile bir yemek kaşığı dereotu çekirdeğini karıştırın ve daha sonra bir sos tenceresinde bunları kaynatarak 5 dakika demlenmesini bekleyin. Karışım demlendikten sonra süzün ve soğutarak gün içerisinde Bu karışımı tüketin.

Nar

Bir kase nar tanesi ya da bir bardak Nar suyunu günde iki üç defa tüketmeniz durumunda östrojenik aktivite gösterecek ve adet döngüsünün ayarlanması için size yardımcı olacaktır. Nar aynı zamanda Rahmi kan akışını artırır ve bu sayede adetleriniz daha sık hale gelir.

Zerdeçal

Bir bardak sıcak suyun içerisine bir çay kaşığı zerdeçal tozu atın ve daha sonra karıştırarak günde bir iki defa tüketin. Eğer Beklediğiniz Adet döneminden 10 gün önce karışımı tüketmeye başlarsanız zerdeçal Rahimdeki sayısını arttıracak ve bu bölgeye kan akışını hızlandırarak adeti öne çekecektir.

Maydanoz Yaprakları

Sıcak su içerisinde 6 gram kuru maydanoz yaprağını demleyerek günde 3 defa tüketebilirsiniz. Eğer Beklediğiniz Adet döneminden 10 gün önce kadar bunu yapmaya başlarsanız maydanoz içerisinde bulunan apiol ve myristicin adlı iki bileşen sayesinde Rahim kasılmalarına yardımcı olacaktır.

Kahve

Taze öğütülmüş ya da pişirilmiş bir bardak kahveyi Ara ara içerek kafeinin östrojeni taklit eden özelliğinden yararlanma imkanınız bulunuyor. Adet döneminde yöneten esas orman olan östrojenin daha fazla üretilmesi sayesinde adet tarihini Zone çekilebilir. Fakat adet dönemi geçtikten sonra kahve içimi ne azaltmanız gerekiyor çünkü Kafein uzun vadede zararlı olabilir.

İlgili Etiketler: Kadınsal Sağlık Sorunları

0 Yorumİlginizi Çekebilir