Daha Fazla Orgazm Yaşamak İçin 7 Muhteşem Yoga Egzersizi

Daha Fazla Orgazm Yaşamak İçin 7 Muhteşem Yoga Egzersizi

1271 görüntülenme

Özellikle kadınlar için orgazm konusu tam bir tabudur. İlişkilerinde orgazm olamayan kadınlar büyük sorunlar yaşar. Erkekler için ne kadar kolay olsa da kadınlar için orgazm olmak bir o kadar zordur. Aradığınız ve arzuladığınız orgazm hissini yakalamak için mutlaka konsantrasyon, ritim, doğru zamanlama ve tabii ki doğru kişi gerekir. Ama yatak odasında mutluluğu yakalamak ve aynı zamanda aynaya baktığınızda kasları görmek için pelvik taban egzersizleri yapabilirsiniz.

Pelvis kadınlar için adeta Cankurtarandır. Ama ne yazık ki zaman içerisinde pelvis genişler. Özellikle doğum yapan kadınlarda bu durum daha da vahimdir. Doğum yaptıktan sonra eski halinize geri dönmek istiyorsanız mutlaka biraz çalışmanız gerekiyor. Ayrıca Pelvik kaslarını çalıştırmak için ayırdığınız zaman, seks hayatımız için ayırdığınız zaman anlamına da gelecektir. İşte orgazm olmanızı kolaylaştıracak yoga egzersizleri;

Plank with knee to arm

Bu hareketi standart bir plan pozisyonunda şınav çeker gibi kendinizi yukarıya doğru kaldırarak yapabilirsiniz. Tabii ki yoga hareketlerinin bir standardı var ve bu hareketi yaparken Başımızdan ayağınıza kadar bütün vücudun uzun düz bir çizgi halinde olması gerekiyor. Kalçadan ya da belden bir bükülmenin ya da dışarıya fırlamanın olmamasına Özen gösterin. Daha sonra bir bacağınızı bir kaç santim yukarıya kaldırın dizi bükün ve diş üst kol o kadar getirin. Pelvis Bu sırada mümkün olduğunca ne tür olsun. Bu hareketi 3 nefes tekrarlayın ve daha sonra diğer bacağa geçin.

Warrior II to extended side angle pose

Arka Ayaklar 1 topuktan diğerine yaklaşık 45 derece açılı olacak şekilde düz bir çizgi halinde olsun. Daha sonra bir bacağınızı arkaya doğru açının önde falan bacağınızı dizden bükerek aşağıya doğru eğilmeye başlayın. Uyluk kemiğinin vücudunuzda paralel olana kadar ama aynı zamanda Vücudunuzun güvenli bir şekilde hareket ettiğinden emin olarak ön dizinizi bükün. Bu sırada kalçanızı diğer tarafa doğru kaydırın, bacağınızı geriye doğru açtığınızda dış kalça Vücudunuzun tam merkezinde olsun. 10 - 12 derin nefes alarak bu pozisyonu koruyun.

Warrior II to extended side angle pose devam edin

İsterseniz ön taraftaki eliniz parmaklarla yere değilsin isterseniz de ön bacağın dışına 1 blok gibi elinizi bırakın. Bir önceki pozisyonda arka ayağınız dururken arka ayağın tamamını mümkün olduğu kadar uzatın. Bu sırada bir kulunuz yerde diğer kolunuz ise en yükseğe dokunacak kadar yukarıda beklesin. Bu hareketi de 10 12 derin nefes kadar devam ettirin.

Crescent lunge to warrior III

Öne doğru bir bacağınızı büyük bir adım atın. Daha sonra arkada kalan bacağınızı gergin şekilde tutun ve ayak parmağımızın üzerine durum. Bu sırada uyluk kemiğini zemine paralel hale gelene kadar ön dizimizi bütün. Ayak bileğiniz ve dizinizin aynı hizada olmasına dikkat edin. Kalça kaslarınızı sakın ve derin derin nefes alarak bu pozisyonda 8-10 nefes kadar kalın.

Crescent lunge to warrior III devam edin

Dik bir şekilde ayakta durun ve bir bacağınızı geriye doğru kaldırarak vücudunuzu paralel olana kadar düzleştirin. Bu sırada tam kalbimizin üzerinde ellerinizi birleştirin. Yere paralel şekilde gözlerinizi tutmak için kalça kaslarınızı sıkın ve sabitleyin. Bu şekilde ayağınızı yukarıda tutabilmenin için ağırlığınızı kontrol etmek gerekiyor. yine aynı şekilde pelvisi nötr şekilde tutmaya özen gösterin.

Warrior III to tree pose

Ayakta göl deniz indir ki bir şekilde durum ve nefes alın. Eğer daha önce yoga yaptıysanız ağaç pozuna geçerek bacağınızın birini dizden kırıp diğer bacağın dizine ayağınızla tutunun. Bu sırada ön ayak bileğinizi diğer bacağınızın dizine yerleştirin. Ellerinize en yükseğe kadar dokunmaya çalışır şekilde egzersiz yapın. dış kalçaların hizalı ve pelvisin nötr olması gerekiyor.

Side plank with top leg in tree pose

Klasik bir plan pozisyonu aldıktan sonra yan plank yapabilmek için bir tarafa dönün. Bu sırada döndüğünüz tarafta bulunan elinizde yere tutunun ve vücudunuzu bu kolunuza aynı taraftaki bacağınızın üzerinde kaldırın. Kol ve ayaklara vücut ağırlığınızı verin. Üstte kalan kolunuza en yükseğe kadar uzanmaya çalışırken bir yandan da üstte kalan bacağınızı dizden kırıp ayağınızı üst uyluğa yerleştirin. Nefesinizi 6 ya da 8 defa tutum ve daha sonra diğer tarafta da bu pozisyonu tekrarlayın.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir