Daha Fazla Sperm Üretmenin Sağlıklı ve Doğal Yolları

Daha Fazla Sperm Üretmenin Sağlıklı ve Doğal Yolları

1208 görüntülenme

En iyi ihtimalle, seks her zaman daha iyi olmak ve partnerimiz için daha iyi hale getirmek için çalıştığımız bir şey olmalıdır. Bu iyileştirmelerden bazıları, onu daha hızlı seks yapmaktan kurtarmaya yardımcı olan yeni seks pozisyonlarını araştırmak, veya sizi daha uzun süre dayandırmak veya bir arabanın arka koltuğu gibi, kamusal alanda veya dar alanlarda kolayca yürütülebilmesidir. Zaten cinsel yaşamınızı arttırmak cinselliğe yeni bir oyuncak veya yağ eklemek kadar basit olabilir - ve ikisini de nasıl kullanmaktan hoşlandığınızı bulmak eğlencenin bir parçası olur.

Ama burada, erkeklerin kendi başlarına çözmek için bıraktıkları kişisel bir mesele hakkında konuşmaya geldik. Bir seks oyuncağı veya pozisyon gibi mutlaka düzeltilmesi gereken bir sorun değil. Eşiniz için taklit etmek isteyebileceğiniz, ancak henüz ustalaşamadığınız porno türlerinde sık görülen boşalma hacminden bahsediyoruz. Evet, ister inan ister inanma, birçok erkek daha fazla sperm (doğurganlık nedenleriyle) üretmek, ejakülatlarının hacmini artırmak (gurur nedenleriyle) veya boşalmalarının mesafesini artırmak İster.

Boşalma Hakkında Gerçekler

Normal miktarda boşalma olarak kabul edilen nedir? Cevap sizi şaşırtabilir. Erkekler için sağlık hizmeti uzmanı Dr. Michael Reitano, “Tipik boşalma hacmi, 1.5 ml'den 5 ml'ye kadar olan bireyler arasında değişebilir. Evet, kap çekmecenizde muhtemelen sahip olduğunuz aynı çay kaşığı standart miktar olarak kabul edilir. Hangi erkeklerin en çok kazandığı konusunda, boşalma hacmi için en yüksek yaş olduğu ortaya çıkıyor.” diyor. Ancak, düşündüğünüzün aksine, büyük bir boşalmanın sağlık veya doğurganlık kazancı sağladığı bilinmemektedir.

Peki, boşalma hacmini ne etkiliyor? Uzmanlar, "Semen hacminin sağlıkla ilgisi yok, prostatın arkasında bulunan bu eşleşmiş organlar semen hacmine katkıda bulunan ana veziküllerin büyüklüğünden daha az üretiliyor" diye açıklıyor.

Boşalma Hacmi Artırma İpuçları

Boşalma sıklığınızı azaltın: Tabii ki, kadın boşalırken izlemekten ziyade, sizinle tutarlı bir şekilde seks yapmayı tercih ederdi. Ancak ses seviyesini artırmak istiyorsanız, bunu yapmanın en kolay yolu, tekrar oluşturmak için kendinize bir mola vermektir. Brahmbhatt, “Ne kadar sıklıkla yaparsanız, vücudunuza rezervleri yeniden doldurması için o kadar az zaman verin” diyor. "Kendinize bir veya iki gün ara vermek, normal boşalma seviyenize geri dönmenize yardımcı olabilir."

Sigarayı bırakmak: sigara içiyorsanız, işte bırakmak için başka bir neden daha var. Brahmbhatt “Sigara içmek vücudunuzda olabilecek hemen hemen her kötü şeyle bağlantılı” diyor. "Bazı teorik sigara içmek prostatınızın salgı üretme yeteneğini engelleyebilir. Diğerleri boşalmayı etkileyen potansiyel sinir hasarı olduğuna inanıyor. Sorun yaşasanız da sigara içmemeniz sağlık için iyi bir şey değil."

Sulu kalın: “Tüm organik maddeler gibi, vücudumuz da öncelikle sudan oluşuyor” diyor Backe. “Bunu akılda tutarak, yetersiz su alımı, meni de dahil olmak üzere tüm vücudunuzu etkileyebilir. Dehidrasyon gerçekleştikçe, vücudunuz kalan tüm sulara yapışmaya başlar ve onu hayatta kalmak için en çok ihtiyaç duyulan yere gönderir. Toksinler ve daha sağlıklı bir ejakülat üretildiğinde, uygun hidrasyon da ne kadar semen ürettiğinizi artıracaktır. ”

Dengeli bir diyet yapın: Vücudunuza koyduğunuz şey, bundan kurtulacağınız şeydir - ve aynı mantık boşalma hacminiz için de geçerlidir. Reitano, “Çinko, selenyum ve sıvıları eksik diyetler ana suçlular olacaktır” dedi. Anahtarlar sıvı, çinko, amino asitler (özellikle arginin, karnitin, lisin gibi amino asitler), likopen ve selenyumdur. ” Bazı kilit gıdaların sperm hacmini arttırdığı gösterilmiştir. Peki, diyetinizden daha fazlasını alabilmek için ne yemelisiniz? “Testosteron seviyelerini normal tutmak için arginin, lisin ve karnitin gerekli ve yulaf ezmesi, kırmızı et, kümes hayvanları ve ton balığı gibi yiyeceklerde bulunur” diye devam ediyor. "Çinko bir semen bileşenidir ve her boşalma ile yaklaşık 2 mg boşaltılır. Çinko bakımından zengin yiyecekler arasında kırmızı et, hindi ve istiridye bulunur. Likopen domates gibi yiyeceklerde bulunur,

Kegel egzersizlerini deneyin: Boşalmanızın gerçek hacmini artırmayacak olsa da, kegel eğitimi daha güçlü bir şekilde çekim yapmanıza yardımcı olabilir. Retiano, "Kegel egzersizleri, insanın tüm semen hacmini daha etkili bir şekilde boşalmasına yardımcı olabilir - ancak yine de, bir adamın normal miktarını boşaltmasına yardımcı olur" diyor.

Bir önceki yazımız olan Seks Hayatınızın İyi Gitmediğini Gösteren İpuçları başlıklı makalemizde, Cinsel Sağlık Sorunları başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler: Cinsel Sağlık Sorunları

0 Yorumİlginizi Çekebilir