Daha İyi Kalçalar İçin Mutlaka Denemeniz Gereken 3 Yöntem

Daha İyi Kalçalar İçin Mutlaka Denemeniz Gereken 3 Yöntem

1545 görüntülenme

Her kadın sıkı görünen güzel kalçalara sahip olmak ister. Fakat bu kalçalara sahip olmak ne yazık ki oturarak olmuyor. Ayrıca sadece salçalar içindeyim vücudun istediğiniz herhangi bir noktasında daha fit ve güzel görünür bir hale getirmek için hareket etmek gerekiyor. Tabii ki her zaman hareketle tek başına çözüm olmuyor. Başka faktörlerle hareketleri kombine ederek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Özellikle birçok kişinin gözden kaçırdığı en önemli konu beslenme.

Bugün sizlere daha güzel ve daha sıkı görünen kalçalara sahip olabilmeniz için örnekler hazırladık. Daha önce gözden kaçırdığınız bu en temel yöntemleri kesinlikle aklınızda tutun ve hemen uygulamaya başlayın. Kısa süre içerisinde aldığınız sonucu görünce kendimizde inanamayacaksınız. Sözü daha fazla uzatmayalım ve işte daha güzel kalçalara sahip olmanın Yollarına birlikte göz atalım...

1-Doğru Beslenme

Sadece karnınız için değil ne yediğinizin kalçalarınz için de önemi oldukça büyük. Eğer beslenmenize dikkat etmezseniz günü boyu squat yapıp kasları çalıştırsanız bile istediğiniz sonucu alamazsınız. Bu nedenle bedeninize mutlaka istediği yakıtı vermeniz gerekiyor. Günlük beslenme programının içerisinde yağlar, karbonhidratlar ve proteinler geniş yer tutsa bile özellikle gelişim istiyorsanız yağları ve protein alımını daha öncelikli hale getirmenize yarar var. Günlük beslenme düzeninizi mutlaka yüzde 40'ı karbonhidrattan, yüzde otuzu yağdan ve yüzde otuzu da proteinden oluşmalı.

Tabii ki vücut tipinize göre bu oranlarda küçük oynamalar görülebilir. Tabii ki bütün gün peynir ve şişliğin demiyoruz Çünkü aldığımız bu besinleri kaliteli ürünlerden almalısınız.Eğer protein almanız arttırmak istiyorsanız mutlaka tavuk, yumurta, somon, mercimek, Kinoa ve badem tercih etmelisiniz. Sağlıklı yağlar için ise avokado, Hindistan cevizi yağı, kuruyemişler, Zeytin yağı ve çekirdekler tercih edebilirsiniz.

2- Dinlenme Günleriniz Olsun

Herkesin bildiğinin aksine kaslar çalışma sırasında değil çalışmalar arasındaki dinlenme sürecinde gelişiyor. Gün içerisinde onlarca squat yapabilirsiniz Fakat bu sizi zorlar ve kas liflerinde ufak yırtılmalar yaşanabilir. İşte Dinlenme sırasında kaslar bu yırtılmaları tamir eder ve daha güçlü hale gelir. Kaslarınızın tam anlamı ile tamir olması için mutlaka kendinize dinlenme günleri belirlemelisiniz.

Eğer kendinize dinlenme günü vermezseniz bu durum kas gelişimini engeller ve uzun vadede aşırı çalışmaktan dolayı istenmeyen Yan Etkiler görülebilir. Her gün spor yapıyorsanız aynı gün içinde belli kas gruplarını çalıştırmaya Özen gösterin. Yine 3 veya 4 günde 1 kendinize güzel bir dinlenme imkanı tanıyan. Unutmayın ki Sadece vücudunu değil zihninizde dinlenmeye ihtiyaç duyuyor.

3- Biraz Gerilme Hareketleri Yapın

Aslında yukarıda bahsettiğimiz dinlenme günlerinde de sürekli oturmanız gerekmiyor. Gerilme ve esneme hareketleri yaparak aktif bir dinlenme günü geçirebilirsiniz. Uzmanlar tarafından önerilen gerilme ve esneme hareketleri ise şu şekilde;

İğne İplik Hareketi

Sırtüstü yere uzanın ve sol bacağınızı bükün. Sol ayağınız yerde kalsın. Bu sırada sağ bacağınızı sol bacağınızın üzerinden atın ve sağ bileğinizin sol dizinizin üzerine getirin. Daha sonra iki elinizle birden sol baldırında tutum ve esnemeyi hissedene kadar göğsünüze doğru çekmeye devam edin. Bu şekilde 30 - 45 saniye arası bekledikten sonra diğer tarafa Aynı işlemi uygulayın.

Yarım Güvercin Duruşu

Yere diz çöker şekilde oturun ve daha sonra sol bacağınızı arkaya doğru uzatın. Bu sırada sağ bacağınızı öne alın ve göğsünü Zile sağ bacağınızı 90 dereceye kadar yakın bir açıya getirin. Esmeye bildiğiniz kadar bu şekilde esneyerek 30 45 saniye kadar bekleyin ve diğer tarafa yapın.

Koşucu Esnemesi

Ayakta Beklediğiniz sırada sahaya öne doğru alın ve dizinizi 90 derece olacak şekilde açılayın. Bu sırada isterseniz sol dizinizi yere boyayabilirsiniz. Sağ dizinize ellerinizi koyun ve esneyin.

Yuvarlama Köpüğü Esnemesi

Bir masaj köprüyü alarak bacaklarınız tam önüne gelecek şekilde oturun. Baldırın altına bu köprüyü koyun ve 2 elinize arka tarafa dayayın. Kendinizi bu şekilde biraz kaldırım ve köpük kalçanızı altına gidip gelene kadar ileri itin.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir