Doğal Bir Mucize Olan Gül Suyunun Cilde 5 Faydası

Doğal Bir Mucize Olan Gül Suyunun Cilde 5 Faydası

1082 görüntülenme

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilt için fazlası ile çaba harcıyor ve her türlü cilt bakım ürününü deniyoruz. Fakat cilt bakımı konusunda en doğru olanı kimyasal yerine doğal bakım ürünlerini kullanmak. Aslında güzellik mucizesi elimizin altında hazır bekliyor. Asırlardan beri bir mucize olan Gül suyu hala doğal bakım ürünleri konusunda ilk sırada yerini koruyor.

Eğer cilt bakımı için Gül suyu kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka saf ve katkısız Gül suyu bulmalısınız. Gül suyu cildi sadece temizlemekle kalmıyor, nemlendirmekten bakıma bir çok konuda en iyi yardımcınız oluyor. İsterseniz gelin, bu mucize cilt bakım ürününün cilde Faydaları neler birlikte bakalım.

Cildi Yatıştırır ve Sakinleştirir

Özellikle alerjik ve hassas bir cilt tipine sahip olanlar öyle her türlü ürünü kullanamaz. İşte bu cilt tipleri için aslında en doğru seçim Gül suyu. Sadece Gül kullanılarak yapışan ve başka hiç bir katlı maddesi içermeyen Gül suyu, saf hali ile cildi sakinleştirici ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Diğer ürünlerin aksine Gül suyu kullandığınızda cildinizde kaşıntı ya da kızarıklık gibi sorunlar olmaz. Üstelik bu tür sorunları olan bir cildiniz varsa Gül suyu sayesinde yatışır.

Kızarıklık ve İltihaba İyi Gelir

Problemli bir cilde sahipseniz ve kızarıklıklardan şikayetçiyseniz yine Gül suyu imdadınıza yetişiyor. Gül suyu kızarıklık ve kaşıntının yanı dura ciltte oluşan iltihaplanmaları da önler. Mantar ve egzama gibi hastalıkların şikayetlerinin azaltılmasında geçmişten bu yana Gül suyu kullanılmıştır. Tahriş olmuş cildinizi sakinleştirmek için saf Gül suyu tercih edebilirsiniz.

Sivilce Oluşumu ve tedavisinde etkilidir

Baştan beri Gül suyunun yatıştırıcı ve iltihap önleyici etkilerinden bahsediyoruz. Bildiğiniz üzere sivilceler de cildinizde oluşan küçük iltihaplardır. Gül suyu ile yapacağınız cilt temizliği sayesinde sivilceleri de önleyebilirsiniz. Gül suyunu düzenli olarak kullandığınız da cildinizin sıkılaştığını da göreceksiniz.

Cilde Parlıklık Verir

Cildi pırıl pırıl yapması Gül suyunun kesinlikle en mucize etkilerinden biridir. Eğer düzenli olarak cilt bakımında Gül suyu kullanırsanız cildinizdeki matlık gider, parlaklığı fark edilir hale gelir. Çünkü Gül suyunun içeriğinde zengin vitamin ve mineral vardır, bir anda ışıldamaya başlarsınız.

Siyah Nokta Oluşumunu Önler

Cildiniz yeterince temizlenmezse siyah nokta oluşumu kaçınılmazdır. İşte Gül suyu cildi derinlemesine temizlediğinden siyah noktalar için uygun ortam oluşmaz. Eğer siyah nokta sorununuz varsa mutlaka Gül suyunu denemelisiniz. Saf Gül suyunu her gün kullanın siyah noktalardan kurtulun.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir