Doğal Sakinleştirici Olan Besinler

Doğal Sakinleştirici Olan Besinler

1043 görüntülenme

Ruh halinize ilgili sorunlar yaşıyor ya da kendimize mutsuz depresif ve sürekli sinirli hissediyorsanız sizler için doğal sakinleştirici olan besinleri Araştırdık. Bu besinleri tüketmeniz durumunda sinirlerinizin yapıştığını göreceksiniz.

Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan ruh halindeki huzursuzluklar sinirlilik hali ya da depresif tavırlar bazı gıdalarla önlenebiliyor. Tabii ki depresyon gibi düzenli olarak devam eden ruhsal sorunlarınız durumunda mutlaka Doktora başvurmanız da yarar var. Fakat daha basit sorunlar için sizi rahatlatacak ruh halinize iyi gelecek sakinleştirici etkisi yapacak besinler yazımızda…

KUŞKONMAZ

Kuşkonmaz bol miktarda folik asit içerir. Özellikle yoğurtla birlikte tüketmeniz durumunda kuşkonmazın sindirimi kolaylaştırmak etkisi vardır. Kuşkonmaz aynı zamanda deforme olmuş hücreleri azaltır ve bu sayede vücudun sakinleşmesine yardımcı olur.

HİNDİ ETİ

Hindi eti serotonin hormonunun arttırılmasına yardımcı olur. Serotonin Hormonu da vücutta mutluluk hormonu olarak bilinir. Izgarada ya da fırında hindi etini pişirerek hem sakinleştirici etkisinden yararlanabilir hem de onun içerdiği değerli maddeleri yok etmeden tüketebilirsiniz.

ELMA

Elmanın içerisinde yüzde 85 sıvı bulunur ve Bu özelliği sayesinde Kas ve sinir sistemi açısından oldukça etkilidir. Yatmadan önce bir tane elma tüketmeniz durumunda yorgunluğun uzun ortadan kalktığını ve rahat bir uyku çektiğinizi fark edeceksiniz.

ÇİLEK

Çilek gibi orman meyveleri grubuna giren ya da kırmızı meyveler olarak adlandırabileceğimiz böğürtlen de vücudun günlük şeker ihtiyacını karşılar. Meyveleri tüketmeniz durumunda kan şekeriniz düşmez doğal olarak tansiyonunuz da etkilenmediği Neden sinir hücreleri deforme olmaz. Bu da strese neden olan kortizol hormonunun azalmasını sağlar.

BİBER

1 adet biberi her sabah kahvaltıda tüketmek gün boyu daha dinç ve zinde kalmanıza yardımcı olur. Biberin içerisinde bol miktarda vitamin bulunur ve bu vitaminler beyin sağlığını koruyarak sinirlilik durumunu en aza indirir.

PANCAR

Pancarın içerisinde bol miktarda D vitamini bulunur ve B vitamini de stresi azaltmada etkilidir. Sağlıklı beslenme konusunda en çok tavsiye edilen besinlerden biri olan pancar özellikle yoğurtla birlikte tüketilmesi durumunda 2 kat daha etkili hale gelmektedir. Tabii ki pancarı turşusu şekli ile ya da salataların içerisinde ham olarak da kullanabilirsiniz.

HAVUÇ

Havucun göz sağlığına olan katkıları saymakla bitmiyor. Fakat onun bilinmeyen Başka bir özelliği ise sinir sistemindeki deforme olan hücreleri yenilenmesi ve daha sağlıklı çalışmalarına yardımcı olmasıdır. Havucun aynı zamanda yatıştırıcı bir etkisi vardır ve bu sayede sinirlilik durumunu ortadan kaldırır.

Not: Burada sizlere önerdiğimiz gıdalar kesinlikle bir uzman ya da doktor tavsiyesi değildir. Özellikle düzenli olarak devam eden depresyon ya da ruh hali bozukluklarında mutlaka bir uzman yardımı almanız da yarar vardır. Burada Sizlere verdiğimiz tavsiyeler sadece sağlıklı yaşam için ve aynı zamanda mevsim geçişlerinden kaynaklanan ya da regl dönemi gibi dönemlerde yaşadığınız ruh hali değişikliklerine yardımcı olabilecek önerilerdir. Bu nedenle burada sizlere önerdiğimiz yöntemlerin kesinlikle bir uzman tavsiyesi olmadığını unutmayın önemli bir sağlık sorunu durumunda mutlaka bir doktora başvurun.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir