Doğal ve Kolay Hazırlanan Maskelerle Güzellik Uykusuna Yatın

Doğal ve Kolay Hazırlanan Maskelerle Güzellik Uykusuna Yatın

1225 görüntülenme

Vücut iyi bir gece uykusu sırasında kendini yeniler, tedavi eder ve hatta yeniden canlanır. Bugün sizlere hem uykunuzu daha iyi almanızı sağlayacak hem de tam anlamıyla bir güzellik uykusu çekmenize yardım edecek uygulaması kolay bir o kadar da pratik cilt bakım maskelerinden bahsedeceğiz. Cildinize saçlarınızın daha parlak ve zinde görülmesi için öneriler yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Nasıl göründüğünüz ve nasıl hissettiğiniz üzerinde en etkili olan faktörlerden biri uyuyup uyuyamadığınızdır. Tabii ki uykuyu iyi almak günün devamı için de belirleyici faktörlerden biri olur. Güzel bir uyku vücudun Kendini yenilemesini yeniden canlandırmasını sağlar. Bu nedenle kişilerin öncelikleri arasında mutlaka uyumak ve daha iyi uyanmak olmalıdır. Aslında öylesine söylenmiş bir söz sandığımız o güzellik uykusu tanımı da oldukça doğru bir tanımdır. Uzun süreli uykusuzluk sorunu kısa sürede uykusuzluklara göre daha zor telafi edilen bir durumdur ve ciddi sorunlara neden olabilir.

Eğer erken yaşlarda böyle bir sorun yaşıyorsanız Sabahları uyandığınızda çok yorgun olabilirsiniz günü çok kötü geçirebilirsiniz. Biz de bu nedenle sizlere uykunuzu daha iyi almanıza ve tam anlamıyla bir güzellik uykusu çekmenize yardımcı olacak basit önerileri sizler için hazırladık. İşte hem saç sağlığı, hem de cilt sağlığı için evde uygulayabileceğiniz bazı pratik yöntemler.

Daha İyi Güzellik Uykusu için Altı Kolay Yöntem

 • Yemek oyunlarını doğru ve düzenli olsun
 • Özellikle akşam yemeklerini de ağır ve yağlı yemekleri tercih etmek yerine hafif gıdalar tercih edin. Bir pencere yakınında gün içerisinde hafif egzersizler yapın ya da gün boyunca kısa yürüyüşler yapın. Yatmadan iki saat öncesinde yüksek yoğunluklu egzersizlerini mutlaka bitirmiş olur.
 • Yatmaya yaklaşınca teknolojiden ve ekrandan uzak durun.
 • Mevsim geçişleri sırasında içerisinde doğal Elyaf bulunan yatak, Yorgan ve yastık gibi ürünleri tercih edin Bu sayede sıcaklığınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Aşırı sıcaklıklar cildimiz için rahatsız edici bir hale gelebilir. Aynı zamanda cilt sorunu ya da terleme gibi bir sorun yaşamak istemiyorsanız mutlaka bu konuya dikkat etmelisiniz.
 • Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda uyunan odanın biraz serin olmasının gerektiği de belirlenmiştir.
 • Yatmadan önce mutlaka kendinize bir rutin belirleyin. Her gece aynı saatte yatmaya ve tamamen karanlık bir odada uyumaya dikkat edin. Zaman içerisinde vücudunuz ve beyniniz bu resmini alışacaktır, acele etmeyin.

Eğer uykum açılmaz diyorsanız yatmadan önce güzel bir banyo yapabilirsiniz. Banyo sırasındaki ve etiniz varsa uykuya daha kolay geçmişinizi sağlayacak özel bir karışım kullanabilirsiniz.

Banyo karışımı için malzemeler;

 • 20 Damla lavanta Uçucu yağı
 • Bir çorba kaşığı Tatlı badem yağı
 • 20 Damla papatya Uçucu yağı

Yapılışı;

Elinizde Cam ve damlalıklı bir şişe varsa bütün malzemeleri bu şişe içerisinde karıştırın. Daha sonra şişeyi iyice çalkalayın banyo suyunuza ya da ayak banyonuza 7 Damla ekleyerek kullanım. Hazırladığınız bu banyo karışımından bir damla boynumuzun hemen arkasına koyabilirsiniz. Papatya ve Lavanta gibi doğal esansiyel yağlar uykuyu çağıran en büyük silahlardır. Hazırladığınız bu karışımdan gelen kokular sizin daha rahat bir şekilde uykuya geçirmenizi sağlayacaktır.

Güzellik Uykusu için Yüz Maskesi

Yine güzellik uykusu için size çok yardımcı olacak bir maske tarifimiz var. Bu maskeyi banyoda haftada bir defa uygulayabilir yatağa girmeden evinde hemen durulayarak nemlendirici kullanabilirsiniz.

Yüz maskesi için malzemeler;

 • 2 çorba kaşığı sade yoğurt
 • 2 yemek kaşığı rendelenmiş salatalık
 • İki damla banyo karışımı

Yapılışı;

Yukarıda bahsettiğimiz banyo karışımı, yoğurt ve rendelenmiş salatalığı karıştırın. Bu maskeyi temiz yüzünüze uygulayın ve 15 - 20 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra maskeyi durulayın. Maskenizi yüzünüzden temizlendikten sonra tonik ve nemlendirici işlemleri yapabilirsiniz. Maskeyi taze olarak kullanmanızı öneriliyor ancak buzdolabında 3 gün boyunca saklamaz mümkün.

Güzellik Uykusu için Vücut Spreyi

Uyku öncesinde vücudunuzu biraz daha rahatlatmak ve kendinizi uykuya hazırlamak için güzellik spreyi de kullanabilirsiniz. Aşağıda sizlere tarifini vereceğimiz güzellik spreyini bu oyunu arkasına, ayaklarınıza ve yazdığınıza püskürtebilirsiniz.

Vücut spreyi malzemeler;

 • Bir çorba kaşığı saf alkol
 • Yarım su bardağı Kaynamış su
 • 15 damla papatya Uçucu yağı
 • 15 damla lavanta Uçucu yağı

Yapılışı;

Cam bir sprey şişesinin içerisinde bütün malzemeleri bir araya getiren ve daha sonra kullanmadan önce çalkalayınız.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir