Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma Yöntemleri

1011 görüntülenme

Birçok kadının ortak isteklerinden 1'de gür ve uzun kirpiklere sahip olmak. Özellikle seyrek ve kısa kirpiklere sahip olan birçok kişi kirpikleri uzatmak ve gürleştirmek için birbirinden farklı Yolları deniyor. Tabii ki daha uzun kirpikler eve daha gür kirpiklere sahip olmanın yolları da var. Bugün sizlere bunun doğal yollarından bahsedeceğiz.

Her ne kadar birçok kadının ortak hayali olsa da uzun ve sık kirpiklerle doğmak, herkese nasip olmuyor. Durum böyle olunca da birçok kişi kirpik uzatmanın doğal yöntemlerini arıyor. Hatta bunu bulamayıp takma kirpiklerden yardım alanlarda var.

Daha uzun ve daha gür kirpiklere sahip olmak için doğal yollara başvurmak Aslında yeterli oluyor. Saçlarda ve tırnaklarda olduğu gibi kirpiklerde de düzenli bakım ve zamanla uzun ve gür bir görünüme ulaşmak mümkün. Tabii ki bu biraz da sabır istiyor.

Eğer doğuştan uzun ve dolgun kirpiklere sahip değilseniz ya da zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı kirpik dökülmesi gibi bir sorunla karşı karşıya kaldıysanız Kirpiklerin dökülmesi ve yeniden çıkması doğal bir süreç gibi görülebilir. Aslında burada bir sorun yok ama dökülmenin ardından yerine yenilerinin çıkmaması büyük bir sorun. İsterseniz bugün kirpik bakımı ile ilgili önemli Detaylara girelim.

Beslenme Alışkanlıklarınızı Düzenleyin

Söz konusu bakım ve cilt güzelliği olunca Aslında Bunun ilk başladığı noktanın beslenme ile alakalı olduğunu unutmayın. Eğer beslenme alışkanlıklarınıza dikkat eder, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri düzenli bir şekilde alırsanız Bu sizin dış görünüşünüze de yansır. Bu nedenle mutlaka beslenmenizde protein E dikkat etmenizde yarar var. Yine E vitamini temini de beslenme alışkanlığınızı çok önemli bir parçası. Cilt ve saç sağlığının yanısıra tırnak kirpik gibi bölgelerin sağlığı için de mutlaka E vitamini içeren besinleri günlük beslenme rutininize ekleyin.

Eğer e vitamini ile kirpiklerinizi desteklemek isterseniz kapsüllerden de yardım alabilirsiniz. Fakat kirpiklerinize bu kapsülleri sürerken Gözlerinize kaçırmamaya dikkat etmeniz gerekiyor Bu da bir hayli zor. Saç, tırnak ve kirpik büyümesi için tavsiye edilen diğer bir madde ise. Günlük olarak biotin kullanmaya başladığımız dan 3 ay sonra gözle görülür sonuçları alındığı biliniyor.

Kirpik Uzatmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Takma Kirpiklerin her zaman iyi olmadığını unutmayın ve sadece Özel günlerde yani nadiren bunu kullanmaya Özen gösterin. Çok sık bir şekilde takma kirpik kullanırsanız Yapıştırıcılar kirpik diplerindeki gözeneklerin tıkanmasına ve kirpiklerin kuruyarak dökülmesine neden olabilir. Ayrıca takma kirpikleri çıkardınız sırada kendi kirpiklerinizin de koparabilirsiniz.

Son dönemlerde oldukça moda olan suya dayanıklı maskara da her zaman iyi değil. Amacına uygun olarak bu maskaralar uzun süre suya dayanır fakat kirpiklerinizi kurutmaya eğilimleri de vardır. Kuruyan kirpiklerde zaman içerisinde dökülür.

Gözler ve göz çevresi oldukça hassastır. Bu nedenle göz makyajını temizlerken fazla kuvvet uygulamak ve özellikle suya dayanıklı makyaj ürünlerini çıkartırken yoğun bir şekilde ovalamak Kirpiklerin kopmasına ve dökülmesine neden olabilir.

Kirpik Uzatmak İçin Doğal Öneriler

Özellikle yaz aylarında maskara kullanımını ortadan kaldıracak bir öneri ile başlayalım. Kirpik nemlendiricisi kullanarak kirpiklerinizi daha kalın hissedebilir ve bu yüzden de maskaraya ihtiyaç duymazsınız. Bunun için aloe vera, hint yağı, temiz ve kapaklı bir kap ve maskara ya da kulak çubuğu kullanabilirsiniz.

2 çorba kaşığı aloe vera jeli ve 2 çorba kaşığı Hint yağını karıştırın daha sonra kapaklı kabın içinde Bu karışımı alın. Bir kulak çubuğu yardımıyla ya da temiz bir maskara ile her gece yatmadan önce kirpik diplerine ve kirpikleri iyice Bu karışımı uygulayın. Her Gün uygulamanızda bir sakınca yoktur Ancak her uygulamadan önce karıştırmanın gerektiğini unutmayın. Bu uygulamanın etkisi 2- 4 hafta içerisinde ortaya çıkacaktır.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir