Erkekler İçin İdeal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı

Erkekler İçin İdeal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı

12109 görüntülenme

Uzmanlardan penis büyütmek için çabalayan erkekleri üzecek açıklama geldi. Uzmanlar yine o klasik ifadeleri kullanarak 'boyu değil işlevi önemli' dedi. Ama Peki erkekler için ortalama penis boyu ne olmalıdır?

Erkekler genellikle cinsel organlarının büyüklüğünden değildik bundan şikayet eder. Birçok erkekte penis büyütme operasyonu geçirmek için Yolları araştırır. Fakat uzmanlara göre penis boyutu ile alakalı Durumları pek de kafaya takmamak gerekiyor.Prof. Dr. M. İhsan Karaman tarafından yazılan "Mutlu Aile İçin Pozitif Cinsellik" isimli kitapta penis boyutu ile ilgili çok net bilgiler bulunuyor.

PENİS BOYU EN AZ KAÇ CM OLMALI

Hem Türkiye'de hem de bütün dünyada penis boyu takıntı haline gelmiş durumda. Ama Uzmanlar bu konuda cinsel haz almak için penis boyutunun bir öneminin olmadığını söylüyor. Tabii ki cinsel ilişki sırasında kadının tatmin olması için bir alt sınır olduğu düşünülebilir. Kadınlar genel olarak vajinanın giriş kısmı ve vajinanın en dış kısmı ile uyarılır. Daha içeride kalan bölümlerde ise kadınlar pek bir etkilenmez.

Uzmanlara göre penisi sertleştiren sonra maksimum 7 santimetreye ulaştı durumunda kadınların vajinasını duyarlı olan ilk giriş kısmını uyarır. Yani Erkeklerde penis boyunun 7 santimetre olması durumunda cinsel ilişkide iki tarafta zevk alacağı için çok da büyük bir problem yoktur. Erkekler penis boyunun kısa olduğundan şikayet edip doktor doktor geziyorsa boşa geziyor diyor uzmanlar.

DÜNYA GENELİNDE ORTALAMA 11 CM

Penis boyutu birçok insan da bazı faktörlere göre değişiklik gösterebiliyor. Irk, yaşanılan iklim, genetik gibi faktörler penis boyutunu etkileyebiliyor. İnsan vücudundaki diğer organlarla nasıl ki birbirinden farklı ise Erkeklerde penis boyutunu hepsi aynı olacak diye bir kural yok. Zaten her zaman söylediğimiz gibi önemli olan boyutu değil cinsel fonksiyonlarının yerinde olması.

Erkekler arasında kesinlikle yanlış bilinen bir şey var O da “daha uzun penis=daha iyi cinsellik” inanışı. Penisi küçük olan erkeklere bir güzel haber daha bazen, fazla uzun penis nedeniyle kadınlarda rahatsızlık bile ortaya çıkabiliyor. Kısacası ereksiyon pozisyonundayken penis boyutunu çok da takıntı yapmamak gerekiyor. Yapılan araştırmalar sonucunda Türk toplumunda ve dünyada ortalama penis boyutunun 11 santimetre civarında olduğu belirlenmiştir.

PİYASADA SATILAN ÜRÜNLERE İTİBAR ETMEYİN

Günümüzde penis büyütücü iddia edilen birçok Medikal hap jel ve krem piyasada satılıyor. Ancak Uzmanlar Bu ürünlerin hiçbirini tavsiye etmiyor. Hem bu ürünlerin iddia edilen etkileri geçici ve tartışmalı hem de birçok yan etkisi var. Uzmanlara göre Bu ürünler etki göstermiyor eğer gösterirse de oldukça kısa süreli oluyor.

AMELİYATSIZ BÜYÜTME MÜMKÜN DEĞİL

Penis boyutunu da ciddi anlamda bir kısalık söz konusuysa mutlaka tıbbi müdahale gerekiyor. Ürolog Hekim tarafından yapılan İnceleme sonucunda penis büyütme operasyonu yapılabiliyor. Fakat bu da sadece tek bir ameliyatla mümkün olmuyor birkaç ameliyat yapılması gerekiyor. Uzmanlar büyütme ve kalınlaştırma ameliyatı yapılması gereken hastaların gerçekten mikropenis denilen hastaları olması gerektiğini söylüyor. Uzmanlara göre mutlaka bir ürolog Hekim tarafından butonunun konulmuş olması ve kararı verilmiş olması şart.

Tabii ki ameliyat için hastanın psikolojik olarak değerlendirilmesi de büyük önem taşıyor. Bazı durumlarda hastalar gerçekten mikropenis olmasa bile bu ameliyatı olmak istiyor. Bu noktada hekimin hastayı doğru bilgilendirme yapması sonucu birçok hasta ameliyattan vazgeçebiliyor. Cerrahi müdahale ise gerçekten küçük penislerde oluyor.

Sonuç olarak uzmanlar, Penis boyutu ne olursa olsun piyasada bulunan ürünlerin kullanılmasının önermiyor. Mutlaka bir doktor kontrolü ve onayı olması gerektiğini belirtiyor.

İlgili Etiketler: Cinsel Tavsiyeler

0 Yorumİlginizi Çekebilir