Erkeklermi Daha İnatçı Yoksa Bayanlarmı?

Erkeklermi Daha İnatçı Yoksa Bayanlarmı?

1271 görüntülenme

Erkeklerin bayanlara göre dünyaya bakış açısı tamamen farklıdır. Bu yüzden hangisinin daha inatçı olduğu konusunda farklılıklar olabilir. Erkeklere nazaran bayanlar da inatçı olmalarının birincil sebebin altında, kıskançlık yatmaktadır. Tabii ki erkeklerde sevgisine göre bayanları kıskanabilir ancak bu soruyu "erkekler daha mı inatçı?" yapmaz. Ortada bir aşk ilişkisi varsa şartlar her zaman değişebilir.

İlişkinin seviye durumuna göre çeşitlilik gösteren bu durum sonucunda her iki tarafta inatçı olabilmektedir. Aslında bunun içine sadece inatçı olmayı değil, ilişkinin diğer olgularınıda katmak mantıklı olacaktır. Çift arasında nasıl bir ilişki sürüyorsa, zaman zaman iki tarafında inatçılığı tutacaktır. Kavgalar aşkın ve ilişkin tuzu biberi olduğundan söz konusu inatçı olmanın da bu hususta yeri büyüktür.

Biraz da olayı şu yöne çekmek doğru olabilir; Çift arasında ağır basan taraf hangisiyse karşı tarafın hisleri üst düzeyde artış gösterecektir. Psikologların bile tavsiye ettiği bu durumda inatçılık ağır bir depresyona sürükleyebilir. İlişkileri daima kıdemli ve ayarında ilerletmek gerekiyor. Canınızı sıkacak her konudan kaçınmalı ve partnerinize karşı duygularınızı alçaltmamalısınız. Aksi taktirde her iki tarafta üzülerek inatçılıkla baş etmek zorunda kalacaktır.

Tavsiyeler üzerine bir çok kitap okuyabilir doktor doktor gezebilirsiniz. Ancak sorunun çözümü her zaman sizin içinizdedir. Olayların en temeline inerek en derin konulara bile yer verebilirsiniz. Genel olarak karşılaşılan çiftler arasında uyumsuzluğun en başlıca sebeplerinin altında inatçı olmak yatıyor. İki tarafta bu durumu göz önünde bulundurduğu taktirde ilişkinin orta şekerli ilerlemesi her iki tarafada keyif katacaktır.

İnatçı Kişilerle Baş Etmenin Yollarınımı Arıyorsunuz?

Erkeklermi Daha İnatçı Yoksa Bayanlarmı? Inner Photo: 1

İnatçı kişilerin bakış açıları çok farklıdır. Her zaman sizin beklediğiniz yanıtların aksini verirler. Bu durumda yapılacak şeyler kısıtlı olabilir ve kendinizi bir çıkmazın içerisinde hissedebilirsiniz. Durum neticesinde inatlaşan bir kişi ile baş etmenin yollarına göz atarak Prof. Dr. Erol Özmen'in sizler için hazırlamış olduğu video ve makaleleri inceleyebilirsiniz. İnatçı bir kişilik her zaman bir sorun yaratacağı gibi motivasyonunuzuda yerle bir edebilir. Atlatılması zor hiç bir olay olmadığı gibi, her probleminde bir cevap anahtarı vardır. Önemli olan doğru hamleler yaparak inatçı kişilerin üstesinden gelebilmektir.

Fazla da üstüne gitmeyerek, sorunun kaynağını birazda kendinizde aramak gerekiyor. Eğer sizde de biraz olsun inatçılık varsa bu durumda paylar eşitlenmiş oluyor. Hatasız kul olmadığı gibi, kişinin kendisindede eksiklikler olabilir. Cinsel hayatınız içerisinde de bunun gibi bir takım sorunlarla karşılaşıyorsanız inatçılık ile baş ediyorsunuz demektir. Neticede her insanın bir aklı, bir mantığı bulunuyor. Bunu en doğru ve temiz bir şekilde kullanmak bizim görevimiz.

Erkeklermi Daha İnatçı Yoksa Bayanlarmı? Inner Photo: 2

Peki neden ilişkinizde sorunlar yaşadığınızı derinlemesine hiç düşündünüz mü? Belkide eşiniz ile aranızda olan inatçılığın sebepleri bunlar olabilir;

  • Ona yeteri kadar ilgi göstermiyor olabilirsiniz.
  • Uzun süredir sizden beklediği bir şeyi unutmuş olabilirsiniz.
  • Sürekli değişken tavırlar sergileyerek ilişkiyi koparıyor olabilirsiniz.
  • İlişkinize artık eski heyecanı katamıyor olabilirsiniz.
  • Partnerinizin beklentisi artık eskisinden daha farklı olabilir.
  • Önemli bir gün veya randevuyu unutmuş olabilirsiniz.
  • Sakladığınız bir sırrı öğrenmiş ve size kızıyor olabilir.

Yine de, ilişkiyi zayıf düşüren etkenleri kendimize sorup ayna görevi yapmamızda fayda bulunuyor. Çözülmeyecek hiç bir sorun, geçmeyecek hiç bir dert olmadığı için çokta kafanıza takmanız gerekmiyor. Bazı zamanlar inatçı olmak başarının anahtarı olsa bile İşin içinden hiç çıkamıyorsanız, alttan alan taraf siz olun ve ilişkinizi yeniden renklendirin.

İnatçı Ruhlu İnsanlar Cinsel Yaşamındada Sorunlar Çekebilir

Erkeklermi Daha İnatçı Yoksa Bayanlarmı? Inner Photo: 3

Bir insan ne kadar inatçı olursa, karşısındaki kişiyi kendisinden o kadar uzaklaştırır. Bu tamamen karşı tarafın sabrı ve düşünceli olmasına dayansada, genel olarak sonuç aynıdır. İnatçı insanların cinsel yaşamlarında da bazı sorunlar bulunur. Üstesinden gelinmeyecek türden olmasada seks hayatı bitici bir hal alabilir. Hayatımızın her bölümünde sorunlarla mücadele ediyoruz ve artık buna alıştık. Ancak yatak odası heyecanımıza da cinsel sorunları dahil etmemizin gereği nedir? Hiç kimse kendisine baskı uygulayan ve onu yokuşa sürmeye çalışan kişilere ilgi duymaz. Cinsellikte bile bu böyle geçerlidir. Karı kocada olsanız ufacık bir kavgada bile inatlaşıp cinsel hayatınızı sorunlarla boğuşturabilirsiniz.

Gözden geçirilmesi gereken konular arasında kendi cinsel yaşamınız bulunuyor. İçine inatçılık sinmiş her insan ruhu kabuğundan soyulmayı bekleyen meyve gibidir. Ona dokunmadan tadını çıkaramazsınız. Bu durum seks hayatınız içerisinde de aynı geçerliliktedir. Bir takım problemler yaşayan çiflterin seks hayatındaki sorunların sebepleri saymakla bitmez. Genel olarak karşılaştığımız olaylar dahilinde sebeplerinin yalnızdık duygusu olduğunu görüyoruz. Eğer birini kaybetmek içinizde kaygı ve korku uyandırıyorsa büyük ihtimal inatçılığa doğru bir adım atıyorsunuz demektir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir