Erken Boşalma Sorununun Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Erken Boşalma Sorununun Nedenleri ve Çözüm Önerileri

1303 görüntülenme

Erken boşalma erkekler için çok ciddi ve ne yazık ki utandıkları bir sorundur. Erken Boşalma nedenleri arasında ailenin cinselliğe bakış açısı, eksik ve yanlış cinsel bilgiler, tutucu yetiştirilme gibi birçok durum sayılabilir.

Erken boşalma hakkında henüz birçok erkek bilgi sahibi değil aslında. Bugün sizlere yazımızda erken boşalmanın nedenlerinden ve çözüm önerilerinden bahsedeceğiz.

Erken Boşalma Nedir?

Aslında erken boşalma adından da çok kolay bir şekilde anlaşılabiliyor Fakat bunun seviyeleri hala bilinmiyor. Erken boşalma sorununun orta derecede olması durumunda erkekler 1 dakikadan daha kısa sürede boşalır ve bu nedenle de karşısındakinin ihtiyaçlarını gideremez. 1 ile 5 dakika arasında gerçekleşen boşanma durumuna ise erken boşalma denir. İleri derecede erken boşalma ise henüz ilişki olmadan gerçekleşen boşalmaya verilen addır. Tam cinsel ilişkinin zevk alma kısmına gelmişken erkeğin erken boşanması her iki tarafta da olumsuz etkiler yaratacaktır. Çiftler arasında yarım kalmışlık duygusu iletişim kurma ile zayıflatacak ve ilişkinin çözülmesine neden olabilecektir.

Eğer cinsellik sorunsuz ve doğal bir şekilde yaşanıyorsa bu tür programlar karşımıza çıkmaz Çünkü zevk alıp vermek karşılıklı zevki daha çok arttırır. Böyle durumlarda da boşalmanın zamanlama ayarı kendiliğinden gelir. Fakat Erkekte erken boşalma sorunu olması durumunda artık zevk bir daha o yatağa uğramaz. Üstelik erken boşalma sadece yatakla ilgili bir sorun da değil. Çünkü erken boşalma nedeniyle hem erkeklerin hem de kadınların hayatı olumsuz etkilenir, bu olumsuzluklar sadece ilişkilerde değil aynı zamanda sosyal ve hiç hayatında da kendini gösterir.

kadınlar partnerleri tarafından tam anlamı ile tatmin edilmedikleri için agresif bir tutum sergilemeye bağışlar erkeği de Aşağılar. Tabii ki kadının bu tutumu karşısında erkeğin sonunda iki katına çıkar. Tabii ki kadınların yaşadığı sorunların iki katını erkeklere erken boşalma nedeniyle sosyal ve iş hayatında yaşamaya başlar. Çünkü erkekler günlük hayatında daha sinirli kontrolsüz aceleci ve kaygılı olurlar. Fakat erken boşalmanın nedenleri genel olarak psikolojik olarak görülmektedir.

Erken Boşalma Sorununa Çözüm Önerileri

Hem kadınlar hem erkekler erken boşalma sorunu ile karşı karşıya kalmaları durumunda önce kendini suçlarlar. Bazı durumlarda ise Kadınlar erkeğin sorununu üstlenir ve ne olduğunu gereğinden fazla düşünerek kendine dert edinmeye başlar. Aslında böyle durumlarda ilk çözüm yolu bir terapistten destek almaktır. Bu nedenle erken boşalma sorununuz ister fizyolojik isterseniz psikolojik olsun Öncelikle bir Psikolog yardımı almanız da yarar vardır.

Bir önceki yazımız olan Daha Kolay Orgazm Olmanızı Sağlayacak 7 Pozisyon başlıklı makalemizde, Cinsel Tavsiyeler başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler: Cinsel Sağlık Sorunları

0 Yorumİlginizi Çekebilir