Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir

1197 görüntülenme

Tüketilen yiyecekler asit ve dışarıdan gelen mikrop ve bakteriler nedeni ile diş bakımı yeterli yapılmadığı dönemlerde dişlerin sararması söz konusu olabiliyor. Hem sağlık hem de görüntü bakımından Hoş olmayan sararan dişler gülümsemeyi de daha zor hale getiriyor. Dişlerimizin bembeyaz görünmesi ve kusursuz bir gülümseme için bugün sizlere evde doğal diş beyazlatma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz...

Sigara ve alkol kullanımı antibiyotik asitli yiyecekler ve dışarıdan gelen mikrop ve bakteriler nedeniyle gerekli önlemleri almamanız durumunda dişlerinizde kalıcı görüntü bozuklukları ortaya çıkabiliyor. Dişlerin sararmasını önlemek için alabileceğiniz önlemlerin başında yemeklerden sonra Yarım saat içerisinde dişleri fırçalamak geliyor. Asitli içecek içmeniz durumunda ise mutlaka Diş ve Ağız temizliğini yapmalısınız. İsterseniz bitkisel içerikli gargaralarla ağzınıza dezenfekte edebilirsiniz.

Diş Beyazlatan Yöntemler

Karbonat

Diş beyazlatma konusunda yardım alabileceğiniz evdeki malzemelerin başında karbonat geliyor. Karbonat dengeleyici yapısı ve bakterileri yok eden özelliği ile diş etlerinin temizliğinde de kullanılabilir. Yarım çay kaşığı karbonat bir yemek kaşığı ılık suyun içerisine karıştırarak iyice eritin. Daha sonra bu suya diş fırçanızı batırarak dişlerinizi fırçalayın. Karbonatın iyice erimesine dikkat edin çünkü Aksi halde diş minesine zarar verebilir. İsterseniz Hazırladığınız bu karbonatlı suyun içerisine bir miktar zeytinyağı ve birkaç damla limon suyu da ekleyerek diş temizleme kürü hazırlayabilirsiniz.

Fesleğen Ve Nane

Hem güzel kokusu hem de diş beyazlatma konusundaki etkileri ile beslenen ve nane kürü de diş bakımı için kullanılabilir. Dişlerinize isterseniz taze nane Yada fesleğen sürerek daralmasının önüne geçebilirsiniz. Ya da yeşil fesleğen ve naneyi az miktarda suyun içerisine koyarak deneyebilir ve bu şekilde dişlerini fırçalayabilirsiniz. Aynısı organik bir diş macunu olarak da kullanılabilir.

Çilek Dişleri Beyazlatır

Tadı ve Kokusu ile herkesi büyüleyen Çilek aynı zamanda marifetleri ile de çok konuşuluyor. Özellikle yaz aylarında Çilek yerken sararmış dişleriniz ne yerseniz doğal bir asit olan malik asit sayesinde dişlerimizdeki bakteriler yok olur ve sararmanın önüne geçilir. Fazla olgun çilekleri ise diş temizliğinde kullanabilirsiniz. Birkaç çileği Ezine ve dişlerinizin üzerine sürerek 5 dakika kadar bekledikten sonra çilekleri temizleyin. Daha sonra dişlerinizi normal diş fırçası ile fırçalayabilirsiniz.

Tuz Ve Karbonat Dişleri Temizler

diş hijyeni konusunda çok eski yıllardan beri tuzun işe yaradığını herkes biliyor. Özellikle grip virüsleri gibi Boğazı tahriş eden bakterileri tuzlu suyu yok ettiğini biliyoruz. Fakat tuz ile dişlerinizi temizlerken Fazla bağırmayın Çünkü işlerinizde aşınma oluşabilir. tuz ve karbonat ikilisini de diş beyazlatma konusunda kullanabilirsiniz. Bu ikili müthiş bir beyazlatıcıları ve erimesi için içerisinde birkaç damla limon suyu da eklerseniz Gerçekten harika bir diş beyazlatıcı elde edersiniz. Karışım hazırladıktan sonra bir diş fırçası ya da parmaklarınızla dişlerinize uygulayabilir birkaç dakika sonra bol suyla dişlerinizi temizleyebilirsiniz.

Muzu Yiyin, Kabuğunu Dişlerinize Kullanın

Muz yedikten sonra kolunu kesinlikle atmayın. Çünkü muz kabuğunun içerisinde bulunan beyaz yapılan işlerin renginin beyazlamasına yardımcı olur. Ayrıca Muz kabuğu ile dişleri temizlemek dişleri daha parlak gösterir. Dişlerinize muz kabuğunun iç tarafına iyice Yayın ve daha sonra normal diş fırçalama işlemini yapın.

Elma Suyu Ve Sirkesi

Orta boyda ve organik olduğundan emin olduğunuz bir elmayı rendele dikten sonra suyunu sıkın ve bu suyun içerisine çeyrek çay kaşığı kadar tuz Birkaç Damla da elma sirkesi ekledikten sonra iyice karıştırarak yemeklerimizden sonra dişinizi elma suyu karışımı ile fırçalayın. En az 21 gün boyunca bu yöntemi uyguladığınızda dişlerinin beyazladığını göreceksiniz.

Mandalina Ve Portakal Kabuğuyla Diş Bakımı

Diş bakımında Mandalina ve portakal kabuklarını de kullanabilirsiniz. Yaz aylarında çilekler kış aylarında ise Mandalina ve portakal kabuklarından diş bakımı için yararlanmak mümkün. Kabuğun içerisine birazcık tuz serperek 15 dakika kadar dişlerinizi ovalayın. Ya da kabukları çok ince olacak şekilde bir robot ya da blender yardımıyla diş macunu kıvamına getirin macunu da ekleyerek dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Karbonat, Adaçayı Ve Tarçın

Bu üç malzeme de gerçekten iyi bir mikrop kırıcıdır. İsterseniz tek başına adaçayının zararları olarak kullanabilir isterseniz de Tarçın ve karbonat Ve karıştırarak bir diş macunu kıvamına getirebilirsiniz. Bu yöntemi 3 haftadan fazla süreyle uygularsanız dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir