Evde Doğal Cilt Temizleme Yöntemleri

Evde Doğal Cilt Temizleme Yöntemleri

1018 görüntülenme

Kadınlar için cilt bakım rutininin en önemli parçası Aslında cilt temizliği. Çünkü cilt temizliği sayesinde ciltte bulunan ölü hücreler, kir, fazla yağ ve makyaj temizleniyor ve aranıyor. Bu sayede cilt gözenekleri tıkanmıyor ve akne oluşumu önleniyor. Cilt temizliği aynı zamanda kan dolaşımını da arttırıyor. Tabii ki tek başına cilt temizliği yeterli gelmiyor akne oluşumunu önlemek için resimleri de dikkat etmek gerekiyor.

Kendinizi gün içerisinde ne kadar yorgun ve yıpranmış isteseniz bile her akşam yüz temizliğinizi ihmal etmeden yapmanız gerekiyor. Eğer sadece su ve sabunla cildinizin yeteri kadar temizlenmedi düşünüyorsanız bugün sizlere harika doğal öneriler hazırladık. Piyasada bunun için kullanılan süt köpük mendil yağ ve losyon gibi çok sayıda ürün olsa da evde yapacağınız seçeneklerde bir hayli fazla. Derinize soymadan temizleyen ve cildinizin nemlendiren doğal temizleyiciler hazırlamak istiyorsanız Şimdi sizlere doğal cilt temizleme yöntemleri ve tariflerini vereceğiz.

Yöntem 1

Yarım fincan taze nane yaprağı ve yarım fincan lor peyniri nedir blenderda macun kıvamına getirin. Hazırladığınız bu Macun içerisine iki ya da üç adet aspirini toz haline getirerek ilave edin. Daha sonra bu karışımı yüzünüzde elleriniz için bir peeling ya da masaj ürünü olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Karışımı kullandıktan sonra cildinizi Sadece su ile durulayınız yeterli olacaktır. Ürününüz fazla gelirse iyice kapatarak buzdolabında saklayabilirsiniz fakat ürünün raf ömrünün Sadece iki gün olduğunu unutmayın.

Yöntem 2

Süt banyoları bildiğiniz üzere Kleopatra'nın eski güzellik terapisiydi. Fakat süt Gerçekten mükemmel bir temizleyicidir ve içerisinde bol miktarda alfa hidroksi asitler barındırır. Oda sıcaklığında soğutulmuş ya da soğuk süte bir parça pamuğu batırarak yüzünüzü bu şekilde temizleyebilirsiniz.

Yöntem 3

Bir çay kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı karbonat Ve karıştırarak yüzünüzü bununla temizleyebilirsiniz. Özellikle yağlı cilt tipine sahip olanlar Bu karışımı kullanabilirler.

Yöntem 4

Bal ve Susam tohumunu karıştırarak ince bir macun haline getirin. Bu karışımla yüzünüze Masaj yaparak cildinizi temizleyin ve daha sonra durulayın. Balın nemlendirici özelliği Özellikle kuru ciltler için İyi gelecektir.

Yöntem 5

Bir miktar nohut unu ve bir miktar toz zerdeçal karıştırın içerisine elma sirkesi ya da gül suyu ekleyerek bir macun hazırlayın. Yüzünüzü bu karışımda temizledikten sonra su ile durulayın. Eski zamanlara dayanan bu cilt temizleme yöntemi oldukça etkilidir ve bütün tipleri için uygundur.

Yöntem 6

Elma sirkesi ve tam buğday unu kullanarak yukarıda anlattığımız benzeri bir macun yapı ve yüzünü temizlemek için bu macunu kullanarak daha sonra su ile durulayın. Her yaştaki kadınlar bu yöntemi kullanabilirler.

Yöntem 7

Yarım fincan yoğurt ve Yaklaşık 4 çay kaşığı mısır ununu karıştırarak temizleyici olarak kullanmak mümkün. Cildinizi bu karışımla temizledikten sonra sadece ılık su ile durulayın. Bu yöntem Özellikle kuru ciltler için oldukça etkili bir yöntemdir.

Yöntem 8

Sirke ya da gün suyunu Yulaf unu ile karıştırarak yüzünü temizlemek için bir macun hazırlayabilirsiniz. Karışımı cildinize nazikçe ovalayarak uygulayın ve daha sonra su ile durulayın. Bütün cilt tipleri için Bu karışım uygundur.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir