Göz Altındaki Koyu Renk Halkalar Nasıl Geçer?

Göz Altındaki Koyu Renk Halkalar Nasıl Geçer?

1306 görüntülenme

Cildimiz teknik olarak vücudumuzun en büyük organıdır, ancak çoğu zaman kendi başına bir akıl gibi hissettirebilir! Cildinizin görünüşü genel görünümünüz üzerinde çarpıcı bir etkiye sahitir. Ve bu etkinin gözünüzün altında oluşan koyu renk halkalardan daha iyi bir örneği yoktur. Tamamen iyi hissetseniz bile, sinir bozucu koyu halkalar sizin yorgun, yıpranmış veya hatta hasta görünmenizi sağlayabilir!

Neyse ki, o kremleri veya makyaj malzemelerini kullanarak gizlemek yerine, koyu renk gözaltı halkalarından kurtulmanın birçok basit yolu var! Ve eğer şanslıysanız, onları tamamen önlemek bile mümkün olabilir! Karanlık, kabarık gözaltı torbalarına karşı mücadele etmenize yardımcı olmak için göz altı bölgenizin sağlıklı görünmesi için en iyi ve en kolay çözüm önerilerini listeledik. Ve bu listeyi bugün sizinle paylaşacağız!

Herkesin cildi farklı olduğu için tek bir çözüm önerisi ile kalmamaya karar verdik. Daha fazla seçeneğe sahip olmak, size özel cilt tipiniz için en iyi olanı bulma şansını size verecektir! Bu yüzden bu doğal yöntemleri deneyin ve daha parlak, daha sağlıklı görünen gözaltlarına merhaba deyin!

1. Salatalık

Gözlerinizde salatalık dilimleri kullanmak klasik bir tedavidir! Salatalık, kan damarlarını daraltarak, şişlik ve iltihabı azaltmaya yardımcı olan doğal büzücü özelliklere sahiptir. Kapalı göz kapaklarınızın her birine ince bir dilim salatalık koyun ve en az 15 dakika boyunca orada bırakın. Göz çevrenizdeki cildi aydınlatmak için etkili yoldur ve rahatlatıcıdır. Diğer bir seçenek ise bir salatalığı rendelemek ve temiz gazlı bez arasında rendelenmiş parçaları ekleyerek, bunu gözlerinizin üzerine bir kompres olarak uygulamak.

2. Patates

Patatesler de göz altı torbalarından kurtulmaya yardımcı olabilecek anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Ham patatesleri soyup rendeleyerek başlayın. Daha sonra rendelenmiş patatesleri gözaltlarına kompres olarak uygulayın ve 15 dakika bekletin.

3. Yüksek Yastık

Her sabah gözünüzün altında koyu renkli halkalar ile uyanıyorsanız, gece boyunca gözleriniz altında sıvı tutuyor olabilirsiniz. Sıvıyı gözaltından uzak tutmanın kolay bir yolu, başınızı uyku sırasında ekstra bir yastık ile kaldırmanızdır.

4. Burun Spreyi

Bazen gözaltı halkaları alerji nedeniyle de ortaya çıkabilir. Buna çözüm olarak bir tuzlu burun spreyi hazırlayabilirsiniz. 2 bardak ılık su ve 1/4 çay kaşığı tuz içeren bir karışımı kaynatın ve eski bir burun spreyi şişesini iyice yıkadıntan ve karışım soğuduktan sonra burnunuza püskürtün.

5. Çay Poşetleri

Çay poşetleri, şişlik ve koyu halkaları azaltmak için çok etkili olan tanenler içerir. Ayrıca çay poşetlerinden gelen nem, gözünüzün etrafındaki cildi nemlendirmeye ve parlatmaya yardımcı olur! Yeşil veya siyah çayın iki poşetini atmayın, sonra çay poşetlerinin buzdolabınızda soğumasına izin verin. Soğuduklarında, her gözün üzerine bir çay poşeti koyun ve yaklaşık 15 dakika boyunca orada bırakın.

6. Soğuk Pres

Her türlü soğuk kompres, gözünüzün etrafındaki kan damarlarını daraltmaya ve göz altı şişliklerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Soğuk kompresler için iki kolay seçenek bir torba dondurulmuş bezelye veya soğutulmuş çay kaşığıdır. Soğuk kompresi uygulayarak bu şekilde 15 dakika kadar gözünüzde bekletin.

7. Süt

Süt, gözlerinizdeki koyu halkalarla mücadelede çok yararlı olabilecek cilt üzerinde bir aydınlatma etkisine sahiptir. Gözünüzün etrafındaki cilde pamuk ile süt sürün. Yaklaşık 30 dakika kurumaya bırakın, sonra sütü nazikçe ılık suyla durulayın.

8. Yumurta ve Limon

Yumurtanın cilde sıkılaştırıcı etkisi vardır ve limon suyunun parlatma etkisi vardır. İkisi bir araya geldiğinde, harika bir canlandırıcı göz tedavisi yapar! 3-5 damla limon suyu ile bir beyaz yumurta karıştırın. Yumurta ve limon karışımına iki pamuğa sürün ve daha sonra fazla sıvıyı sıkın. Nemli pamukları gözünüzün üzerine yerleştirin ve yaklaşık 10 dakika dinlendirin. Daha sonra ılık su ile bölgeyi yıkadıktan sonra soğuk su ile durulayın.

9. Avokado Kremi

Koyu halkalar, gözünüzün altındaki ince çizgileri daha belirgin hale getirebilir. Avokado ise cildi besleyerek daha dolgun ve canlı bir görünüm kazandırır. 3 dilim avokado ile 5 damla badem yağını birleştirin ve sonra gözünüzün altındaki cilde sürün. 5 dakika bekletin, sonra ılık su ile durulayın. İşte bu kadar basit.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir