Gözaltındaki Koyu Halkaların Nedenleri Nelerdir?

Gözaltındaki Koyu Halkaların Nedenleri Nelerdir?

831 görüntülenme

Koyu halkalar her gün karşılaştığımız estetik sorunlardan biridir. Neyse ki onları örtbas etmek için makyaj ürünleri var. Gözlerinizin altında koyu halkalara neden olan şeyleri merak eden biriyseniz çok şanslısınız, çünkü bugün sizlere gözaltındaki koyu halkaların nedenlerini anlatıyoruz.

Gözaltında oluşan koyu halkaların birçok nedeni olabilir ama unutmayın ki bunlar çözümsüz değil. Makyaj ürünlerinin yanı sıra kullanacağınız bazı bakım maskeleri de bu sorunu gidermenizde sizlere yardımcı olacaktır.

1.Stres ve Yorgunluk

Gözlerimizin altındaki koyu halkaların ana nedenlerinden biri, hepimizin bildiği gibi, stres ve yorgunluktur. İyi bir uyku eksikliği gözümüzün etrafındaki kan damarlarının genişlemesine neden olur, derhal fark ettiğiniz koyu renkli halkaların karakteristik koyu rengini oluşturur, çünkü cildiniz çok ince ve hassastır. Bazen onlara çok kötü bir gece geçirdiğimizi gösteren küçük keseler eşlik eder.

2.Genler

Genler ayrıca tüm bunlarda önemli bir rol oynamaktadır. Sürekli olarak işaretlenmiş çok koyu halkaları olan insanları görmek yaygındır. Çünkü aynı özelliklere sahip ebeveynleri veya çocukları var. Kuzey Avrupa ve Akdeniz bölgesinden gelen Kafkasyalılar, cildinin pigmentlenmesi nedeniyle, örneğin koyu renkli halkalara daha koyu tenlilerden daha yatkındır.

3.Yüksek Yağ Oranı

Yağ oranı yüksek bir diyet ve demir eksikliği de gözlerinizin altında koyu halkalara neden olabilir. Demir cildimizin görünümünde önemli rol oynar. Bir göz atın iyi yüksek demir tarifleri daha fazlası.

4.İlerleyen Yaş

Koyu halkaların gerçekte ne olduğunu biliyor musunuz? Gözlerin altında biriken oksijenli kandır, cildin bu alanda inceltilmiş olması ve sabahları daha görünür olması nedeniyle koyu renkli renkleri görebiliriz, çünkü kan, yatay bir konumda durduktan sonra daha fazla birikir. Daha uzun bir süre. Koyu renkli halkaların yaşlandıkça daha görünür olması, bu bölgedeki cildin yağını kaybetmesi ve böylece kanın rengini daha görünür hale getirmesidir.

5.Kötü Uyku ve Beslenme

Düzgün uyumanızı ve besinler ve mineraller bakımından zengin olan dengeli bir diyet yemeyi unutmayın. Koyu renkli halkaları önlemenin, cildinizin güzel görünmesini sağlamanın ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürmenin en iyi yoludur.

Bir önceki yazımız olan Bodrum’da Ne Yenir? Nerede Yenir? Bodrum Restorantları başlıklı makalemizde, Bodrum Rehberi başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir