Grip Nasıl Geçer Evde Grip Nasıl Tedavi Edilir?

Grip Nasıl Geçer Evde Grip Nasıl Tedavi Edilir?

1190 görüntülenme

Kış ayları yavaş yavaş yaklaşırken birlikte kapımızı çalmaya başladı. Özellikle son günlerde bir soğuyan birisinden havalar nedeniyle sık sık gribe yakalanmak mümkün. Peki, evde grip tedavisi nasıl yapılır? Grip için evde uygulanacak doğal yöntemler var mıdır? İşte grip tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler…

Sonbahar aylarındayız ve Grip de sık sık kapımızı çalıyor. Eğer grip rahatsızlığını yataklara düşmeden atlatmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey bir yemek kaşığı kadar doğranmış Kuru soğanı 200 mililitre kadar suyla karıştırmak. 5-6 saat kadar Bu karışımı demlendikten sonra içerisinde bir yemek kaşığı kadar da bal ekleyerek günde bir defa olmak üzere burnunuzun için eve boğazınıza çekin. Ama suyu uyutmama ya dikkat edin çünkü bu sadece burun ve boğaz gargarası için.

Evde Grip Nasıl Tedavi Edilir?

Özellikle kış aylarında grip salgını çok hızlı bir şekilde yayılıyor ve ilerliyor. Işe giderken ya da okula giderken yolda bile bu salgına yakalanmak mümkün. Özellikle toplu taşıma kullanıyorsanız daha büyük risk altındasınız demektir. Kış aylarında bol bol grip çayı içerek grip salgınına yakalanmanın önüne geçebilirsiniz. Bunun yanı sıra al Sabahları işe ya da okula gitmeden önce pamukları ıslatarak ve ardından sabun sürerek burun deliklerinin iç kısmını silebilirsiniz. Eğer gribe yakalandı insanız gün içerisinde burun deliklerinin iç kısmını sık sık tuzlu su ile ıslatmaya ve yıkamaya dikkat edin.

Eğer önlem almamıza rağmen gribe yakalandı insanız ve bir an önce kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şeylerden biri de nefes yardımı ile içinize soğan buharı çekmek. İnce doğradığınız bir soğanı temiz bir tabağın içerisinde koyun ve daha sonra başınızı bu tabağına üzerine eğerek kafanızın üzerine bir havlu örtün. En az 2 dakika boyunca bu halının altında kalarak soğan buharını içinize çekin.

Gripten kurtulmak için sizlere vereceğimiz son öneri ise 300 gram kadar sıcak sütün içerisine bir yemek kaşığı kadar civanperçemi ekleyin ve en az 60 dakika boyunca bu şekilde kaynatın. Daha sonra sütü iyice sürprizler hazırlamış olduğunuz bu karışımdan günde en fazla 5 defa olmak üzere Sadece bir yemek kaşığı kadar için.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir