Güneş Kremi Nasıl Seçilmelidir? Güneş Kremi Önerileri

Güneş Kremi Nasıl Seçilmelidir? Güneş Kremi Önerileri

1098 görüntülenme

Artık güneş kremi seçme konusunda eskisinden daha çok zorlanıyoruz. Çünkü yeni nesil güneş kremleri arasında çok seçenek var ve hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı daha fazla koruma sunuyorlar. Tabii ki seçenek bu kadar çok olunca da Kendimiz için hangisinin en doğru olduğuna karar vermek de zor oluyor. Bu durumda da birçok insan kendisi için en iyi güneş kreminin hangisi olduğunu bilmiyor.

Birçok insan bu konuda uzman olmadığı için bir güneş kremi ne değeri ile karşılaştırmak onlar için karmaşık gelebilir. Güneş kremi seçimi yaparken Öncelikle ne için kullanıldığını iyi belirlemek ardından da işlevini bilmek gerekir. Bu yüzden bir güneş kremi sürüp güneşin altına yatmadan önce aşağıdaki önerilerimize kulak verin.

En İyi Güneş Kremini Seçmek

Kendinizi güneşin ultraviyole ışınlarından korunmak için mutlaka Güneş kremlerinden yardım almanız gerekiyor. Güneş kremlerinin bazılarının yapısı ışığı dağıtmak bazılarının ise vücudunuzdan yansıtmak üzerine kurulmuştur. Özellikle cildinizden ışığı yansıtan güneş kremleri mineral içerikli kremler ve özellikle çocuklar için oldukça etkilidir. Ancak Bazı kadınlar vücutta beyaz bir kalıntı bıraktığı için bu güneş kremlerinin estetik olmadığını düşünerek kullanmaktan kaçınırlar. Kimyasal içerikli güneş kremleri ise cildinize ulaşmadan önce UV ışınlarını emerler. Fakat bunlar kimyasal içerikli olduğu için bebekler için Kullanıma uygun değildir.

Yeni Geniş Spektrumlu Güneş Kremleri

Kendiniz için en iyi güneş kremi ne arıyorsanız hem UVB hem de UVA için geniş spektrumlu veya çok spektrumlu korumaya sahip bir güneş kremi bulmanız gerekiyor. Doğru Güneş kremini bulmak için aşağıda saydıklarımızın en az birinin içeriğinde olup olmadığına bakmanız gerekiyor;

  • ecamsule,
  • avobenzone,
  • oksibenzon,
  • titanyum dioksit,
  • sulisobenzone veya çinko oksit.

Eğer bu saydıklarımız güneş kreminin içerisinde varsa onu kendiniz için kullanabilirsiniz. Ayrıca güneş kremlerinde egzersiz ya da suda olmazsa oldukça önemlidir. Eğer Suda uzun süre kalacaksın ve egsersiz yapacaksınız mutlaka terlemeye dayanıklı ürünleri seçmelisiniz. Suya dayanıklı güneş kremleri FDA’ya göre su içerisinde 40 dakikalık almanıza izin verebiliyor. Fakat yine de iki saatte bir düzenli olarak güneş kremleri uygulamanızda yarar var.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir