Güzel ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Basit Yumurta Maskesi Tarifleri

Güzel ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Basit Yumurta Maskesi Tarifleri

992 görüntülenme

Cilt Bakımı için kozmetik ürünlerine yüksek miktarda paralar ödemekten bıktıysanız ya da uzun süre güzellik salonlarında zaman geçirmek istemiyorsanız artık evinizde kendi imkanlarımızla Ve üstelik çok ucuza mal edeceksiniz maskeler hazırlayabilirsiniz. Sadece evinizde bulunan ürünlerle çok kısa sürede hazırlayacağınız, hem doğal hem de ekonomik olacak maske tariflerini bugün sizler için hazırladık. Parlak, güzel, sağlıklı ve canlı bir cilde kavuşmak istiyorsanız mutlaka bu maskeleri denemelisiniz.

Her evinin mutfağında en çok bulunan gıdalardan biri olan yumurta sadece sağlık için değil aynı zamanda güzellik içinde etkili. Bugün sizlere işinizi çok kolaylaştıracak ve yumurta ile hazırlanan maske tarifleri vereceğiz.

Yumurta Beyazı Maskesi

Yumurtanın beyazını ve sarısını birbirinden ayırın. Daha sonra güzelce temizleyip yıkadığınız girdiğinizde yumurtanın beyazını doğrudan uygulayın. Bir pamuk yardımıyla yumurta beyazını cildinize uyguladıktan sonra 10 15 dakika kadar kurumasını bekleyin ve Sadece su ile cildinizi durulayın. Kan dolaşımına iyi gelen bu maske cildinizin sıkılaşmasına da yardımcı olur.

Yumurta Sarısı Maskesi

Bir çay kaşığı bal ile yumurtanın sarısını karıştırın ve daha sonra cildinizi temizleyerek Bu karışımı cildinize uygulayın. Maske cildinizde 10 15 dakika kadar bekledikten sonra temiz suyla durulayın. Kuru ciltler için çok etkili olan bu maske cildinizi nemlendirecektir.

Yağlı Ciltler İçin Yumurta Beyazı Maskesi

Eğer cildiniz yağlıysa yumurtanın beyazını ayırın ve bir miktar kil ile yumurta beyazını karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kil ve yumurta beyazının iyice birbirine karışmasıdır. Maskeyi yüzünüzde 15 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulayabilirsiniz. Cildin yağ üretimini kontrol altına alan bu maske aynı zamanda yağlı cilt sorunlarınıza çözüm üretir.

Süt, Havuç ve Yumurta Beyazlı Maske

Havucu rendeleyin ve daha sonra yumurta beyazını içerisine ekleyin. Bu karışımın içerisine biraz da süt ilave ettikten sonra iyice karışmasını sağlayın. Temizlediğiniz cildinize uyguladığınız bu maskeyi 15 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulayın. Bu maske anti-aging etkisi sayesinde cilt yaşlanmasını önleyecektir.

Yağlı Ciltler İçin Nohut Unlu ve Limonlu Maske

Yumurta beyazı ve bir miktar nohut ununu iyice karıştırın. Daha sonra içerisine biraz limon sıkın ve tekrar karıştırın. Hazırladığınız Bu karışımı cildinize uygulayarak 20 dakika kadar bekleyin ve ardından bol su ile cildinizi durulayın.

Kırışıklar ve Çizgiler İçin Maske

Temiz cildinize yumurta beyazını uygulayın ve kuruyana kadar cildinizde beklesin. Yaklaşık 10 15 dakika bekleme süresinin ardından bol su ile cildinizi durulayın. Cildinizi kuruladıktan sonra gözaltlarında bakım kremi uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak Bu karışımı kullanmanız durumunda özellikle mimik çizgileri ve karışıklıklar ortadan kalkar.

Unutmayın ki ne kozmetik ürünleri ne de evde doğal Hazırladığınız maskeler mucizeler yaratmıyor.

Beklediğiniz ve istediğiniz sonuçları almak için bu maskeleri mutlaka düzenli olarak kullanmanız gerekiyor. Yukarıda saydığımız bütün maskeleri haftada en az 1 defa uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanmanız durumunda ilk 1 ayın sonunda istediğiniz sonuçları görmeye başlarsınız. Fakat sonuç aldınız diye yine maskeleri kullanmayı bırakmayın.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir