Hayatınızı Değiştirmek İçin Sadece 10 Dakika Yeter

Hayatınızı Değiştirmek İçin Sadece 10 Dakika Yeter

1590 görüntülenme

İş ve günlük hayatın koşuşturmacası içerisinde bir bakıyorsunuz ki kendiniz için yeterli zamanınız kalmıyor. Günde sadece 10 dakika ayırarak aslında zamanı yönetme becerilerinizi, sorumluluk alma becerilerinizi, potansiyeli keşfetme, doğru düşünme ve yeni kararlar alma becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Kendinizi değiştirmek için sadece her gün 10 dakika zaman ayırmak Aslında yeterli. İşte sadece kendiniz için 10 dakika zaman ayırarak yapabilecekleriniz...

Meditasyon yapın

Günün sonunda sadece 10 dakikalık bir meditasyon size günün yorgunluğundan kurtaracak ve zihninizi rahatlatacaktır. O günü dingin bir ruh hali ile bitirirseniz adresi gün çok daha iyi bir ruh haline geçiş yaparsınız.

Yazın

İsterseniz 1 blok açın isterseniz de eski yöntem olan klasik günlük tutmayı deneyin. Bu sayede kendiniz istediğiniz her konuda ifade edebilir ve yapmak istedikleriniz konusunda kendinizi motive edebilirsiniz. Yazmak aynı zamanda size kendinizi geliştirme ve farklı bakış açıları kazanma konusunda da yardım eder.

Kitap okuyun

Kendiniz için ayıracağınız kısa ve özel olan bu zamanı değerlendirmek için sevdiğiniz bir konuda bir kitap okuyabilirsiniz. Ya da ilgi alanınıza giren bir konuda makale inceleyebilir kendinizi daha bilgili hale getirirken bir yandan da dinlendirebiliriz.

Esneklik kazanın

Günde 10 dakika ayırarak yapacağınız esneme hareketleri sayesinde Stresten uzaklaşabilir ve aynı zamanda da eklemlerimizi rahatlatabilirsiniz. Masa başında otururken gün boyunca Kasılan kaslarınız bu basit esneme hareketleri ve egzersizler sayesinde rahatlar. Özellikle kollar, omuzlar ve sırt bölgesinde yoğunlaşırsınız ağrılarınız da geçecektir.

Gününüzü planlayın

Küçücük bir mola verin ve o gün yapmamız gereken bütün işleri bir sıralama içerisinde sokun. Verdiğiniz bu küçük ara sayesinde gününüzü daha planlı bir şekilde geçirebilir Bu sayede organize bir kişi olabilirsiniz.

Hiçbir şey yapmadan oturun

Zaten yoğun Geçen Günün Sonunda ya da sabah erkenden kalktığımızda zihninizi dinlendirmek için 10 dakika boyunca hiçbir şey yapmadan sessiz bir şekilde oturur. Bu sadece zihninizi dinlendirmek de kalmayacak aynı zamanda size odaklanma gücünüzle yeniden kazandıracaktır. Kendinizi 10 dakika boyunca hayatın merkezine koyun ve amaçlarınızı gözden geçirin. Bu sayede motivasyonunuz da artacaktır.

Bir önceki yazımız olan Partneriniz Bunu İstiyor Sekste Ağzınızı Kullanın başlıklı makalemizde, Çiftler Arasında Cinsel İlişkiler başlıklı konuya yer verilmiştir.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir