Her Cilt Tipine Uygun Göz Çevresi Maskesi Tarifi

Her Cilt Tipine Uygun Göz Çevresi Maskesi Tarifi

1247 görüntülenme

Gözaltlarında oluşan şişlik ve morlukların tedavisinin yanı sıra kaz ayakları olarak adlandırılan göz kenarlarındaki ince çizgilerden de yumurta ve kahveli göz çevresi maskesi ile kurtulmak mümkün. Eğer daha sağlıklı ve daha genç bir cilt görünümüne sahip olmak istiyorsanız mutlaka bu maske tarifini denemelisiniz.

Gece geç saatlerde yatmak, uykuyu alamamak ya da yorgunluk nedeniyle oluşan şiş gözler için sabah yapacağınız ve kısa sürede hazırlayabileceğiniz göz çevresi maskesi ile kolaylıkla çözüm sağlayabilirsiniz. Bu maskemi rutinini isterseniz her sabah isterseniz de sadece hafta sonları yapabilir kendinizi ve cildinizi ödüllendirebilirsiniz. Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacımız olan malzemeler sadece yumurta ve kahve. Gözaltlarında oluşan morluk ve şişlikleri önlemenin yanı sıra kaz ayakları olarak adlandırılan göz kenarlarındaki ince çizgileri de bu maske sayesinde önleyebilirsiniz.

Kahvenin cildi uyandırmak gibi bir özelliği olduğu için bu maske oldukça etkilidir. Aynı zamanda kahve içerisinde bulunan kafein göz çevresindeki şişliği azaltır, antioksidanlar cildin yaşlanmasına neden olan serbest radikallere karşı savaş açar. Yumurta beyazı ise kahveyi yumuşatır ve sıkılaşmasını sağlar ayrıca içerisinde bulunan vitamin ve protein nelerde cilde oldukça iyi gelir. Cildi sıkılaştırıcı özelliği olan yumurta akı daha genç görünen gözlere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yumurta ve Kahveli Göz Çevresi Maskesi Tarifi

Malzemeler:

a.

2 çay kaşığı kahve çekirdeği ( kahve çekirdeği Bulamazsanız Türk kahvesi telvesi kullanabilir aynı zamanda erimeyen Filtre kahve gibi kahvelerden de faydalanabilirsiniz.)

b.

1 yumurta beyazı

Yapılışı:

  • Bir kasenin içerisinde kahveyi ve yumurta beyazını karıştırın.
  • Köpük haline gelene kadar 1 dakika boyunca bu karışımı çatalla çırpın.
  • Bir fırça yardımı ile ya da temiz ellerle Gözlerin çevresine ve altına maskeyi uygulayın.
  • Maskeyi göz kapaklarını uygulamaktan kaçının. Eğer isterseniz bütün cildinize de maske uygulayabilirsiniz.
  • Yüzünüzde 10 dakika kadar maskeyi kurumaya bırakın ve cildinizi sıkılaştırdığından kesinlikle emin olun.
  • Eğer maskeden dolayı bir rahatsızlık hissederseniz 10 dakikanın dolmasını beklemeden temizleyin.
  • Maskeyi çıkartırken mümkün olduğunca nazik hareketlerle yumuşak ya da ıslak bir havlu kullanarak çıkartın.
  • Maskenin ardından cildinize göz çevresi nemlendiricinizi uygulayın.

Maskenin Kullanımı İçin Uyarılar

Hamile kadınlar devam eden sağlık sorunları olanlar veya düzenli İlaç kullananlar için maske içerisinde bulunan bir malzeme yan etki yapabilir. Bu nedenle meskeyi yapmadan önce doktora başvurulmasında yarar vardır.

Her ne kadar kullanılan malzemeler doğal doğal ürün olsa ve güzelliğe çok sayıda faydası bulunsa bile Öncelikle bir cilt testi yapılmasında yarar vardır.

Bünyeniz alerjen tepkiler veren birbirine ise mutlaka doktorunuza başvurmalı daha sonra bu ürünleri kullanmalısınız.

Not:

Sitede yer alan tarifler ve bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlı olarak hazırlanmıştır. Her ne kadar bu tarifler daha önceden denenmiş olsa bile herkesin bünyesi farklı reaksiyonlar gösterebilir. Bu nedenle daha önce cildinizin alerjik reaksiyonlara gösterdiğini biliyorsanız ya da Kronik bir rahatsızlığınız varsa mutlaka kullanmadan önce doktora başvurmalısınız.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir