İdeal Seks Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

İdeal Seks Süresi Ne Kadar Olmalıdır?

1078 görüntülenme

Cinsellik söz konusu olunca Her kafadan bir ses çıkıyor. Artık bizde Her kafadan farklı bir ses çıkmasına alışmış durumdayız. Herkesin kafasının karıştığı bu noktada ise bilim devreye giriyor ve İdeal seks süresi ne kadar sorusuna yanıt veriyor. Bugüne kadar Herkesin hayatında bir kere de olsa sorduğu bu sorunun yanıtı yazımızda sizleri bekliyor.

Elbette cinsellik üzerinde deney yapılması bir hayli zor bir alan. Çünkü seks süreleri kısa bile olsa insanlar bunu ortaya çıkarmak istemiyor ve hatırı sayılır rakamlar veriyor. Bir diğer durum ise birçok insan kaç dakika Seks yaptığını çok da düşünmüyor. Tabii ki kadın ve erkekler arasında başka bir problem ise cinsel ilişkinin nerede başladığı. Çünkü bazı kişiler ön sevişmeyi de bu işin içine kata biliyor fakat bahsettiğimiz bilimsel araştırma bu evreyi geçip sadece seks edilmesine odaklanmış durumda.

SEKS SÜRESİ İÇİN DENEY NASIL YAPILDI

Başta da belirttiğimiz gibi bu konuda deney yapmak oldukça zor fakat bilim insanları birçok farklı ülkeden 500 çifti buldu ve bir ay boyunca her yaptıkları Seksin süresini belirlemelerine istedi. Üstelik de Ön sevişmeyi buna katmamaları ve sadece sekse başladıkları süreyi hesaplamaları istendi. Yani deney süresi boyunca çiftler sekse başladıkları sürede kronometreyi başlatıyor ve Bittiği anda da kronometreyi kapatıyor vardı. Bu Kronometre olayının seksin doğal akışını bozup gerçek sonuçları yansıtmaya bileceğini düşünenler olduğu gibi En azından elde bir veri bulunsun bir yerlerde oldu.

DENEYİN SONUÇLARI NASIL OLDU?

Elbette şu anda birçok kişi bu testin sonuçlarını merak ediyor. Yapılan deney sonucunda tek süreleri arasında inanılmaz boyutlarda farklılıklar ortaya çıktı. Mesela gelen Bazı veriler de 33 saniyede biten seksler olduğu gibi, 44 dakika boyunca süren sexler de vardı. Ortalama verilere bakıldığında ise herkesin Aklındaki O soru yanıt bulmuş oldu. Ortalama seks suresi 5.4 4 dakika olarak belirlendi.

Yani Buradan da anlaşıldığı üzere ideal girsek suresi beş buçuk dakika gibi bir süre. Tabii ki hala normal bir sürü olarak bir kavram yerleşmiş değil. Çiftlerin arasındaki uyum ve İlişki durumuna göre bu sürenin üzerinde birkaç dakikalık oynamalar olabilir.

TÜRKİYE’DEN DE KATILANLAR OLDU

Yapılan bu deneye ülkemizden de bazı çiftler katılmış. Alınan bilgilere göre son teste katılan ülkeler arasında çiftler arasındaki ortalama en kısa seks süresi Türkiye'den çıkmış. Deneye göre Türkiye'de seks süresi ortalaması yaklaşık üç buçuk dakika. Oradan da Anlayacağınız üzere toplam ortalamayı Türkiye Bir Hayli düşürmüş. Kısacası bilime göre normal sayılacak bir seks püresi tam olarak belli değil. Yapılan bu deneyde ortalama seks suresi 5.4 dakikalık bir sürü olarak belirlense de Genel olarak bu süre 4-10 dakika arasında kabul ediliyor.

Zaten söz konusu cinsellik olunca kurallara ya da sürelere bağlı kalmak bir hayli zor. Ortalama bir tek seni süresini çiftler arasındaki uyum ve Tutku kesinlikle belirleyebilir. o anda alınan zevke göre bu süre uzayabilir ya da kısalabilir. Sadece bu süreyi birkaç dakika daha uzatmak sizin elinizde.

İlgili Etiketler:

0 Yorumİlginizi Çekebilir