İlişkiniz İçin Yeni Tat Olacak Cinsel Fanteziler

İlişkiniz İçin Yeni Tat Olacak Cinsel Fanteziler

2489 görüntülenme

Cinsellik Türkiye'de konuşulması en zor konulardan biri. Küçüklüğümden bu yana ayıp kelimesi ile büyüdüğümüz için cinsellik konusunda çok da konuşamayız. Aslında her şeyi altyapısıyla öğrensek cinsel hayatınızda da çok daha emin adımlarla ilerleriz. Öğrenilmesi gereken ama konuşulması zor olan bu cinsellik konusunda gecelerinizi hareket katmak için mutlaka cinsel fantezileri de öğrenmek gerekir.

Cinsel Fantezi Neden Olmalı?

Tutku Aslında hepimizin bildiği bir kelime ama yaşamaktan çok uzağız. Düşünsenize bazen bir filmde erotik bir sahne gördüğümüzde bile vücudumuzda Özellikle de cinsel bölgelerimizde bir hareketlenme olur. Bu erotik sahneler Kısacası size heyecanlandırır. Peki, siz bu hislerinizi bastırıyor musunuz yoksa bu işler sizi bekliyor mu? Birçok kişi için bastırmak daha mantıklı gelir ancak Seks hayatında mantık olmaz. Her ne kadar basit Hayaller gibi görünse de fanteziler eşinizle bağınızı, yaratıcılığınızı ve zevki güçlendirmek için oldukça önemlidir. O halde bunları bir kenara bırakmayı bırakılmış fantezileri eşinizle deneyin.

1. Uyarıcı Olmak

Granada Üniversitesi'nde 2007 yılında yapılan bir araştırma cinsel fantezilerin cinsel uyarılmayı arttırdığını ortaya çıkardı. Araştırmaya katılan erkekler, cinsel düşüncelere olumlu yanıt verirken kadınlar erkeklere göre daha zor kabul ettiler. Kadınların cinsellik konusunda daha fazla utanma eğilimi içinde olduğu araştırmada göz önünde bulundurulurken bu durumda pek şaşırtıcı olmadı. Fakat cinsel hayallerinizi ve arzularınızı sahiplenir senet bu olumsuz utanma duygusu en aza iner.

2. Karşılıklı Zevk Potansiyeline Ulaşmak

Eğer cinsel fantezileri hayatınızda sokarsanız zevk alma potansiyelini de artar. Eşinizle karşılıklı olarak ne kadar açık olursanız hem Siz hem de eşiniz daha fazla zevk alırsınız. Zihinsel olarak bir ön sevişme şeklinde fantezileri düşünürseniz beklentileriniz daha da artar ve arzularınız hakkında Eşinize konuşabilirsiniz. Sadece bunu konuşmak bile Eşinize de size de keyif verecektir. Eşinizle cinsellik konusunda konuşmak konusunda hala rahat değilseniz bunu ona sade cümlelerle de anlatabilirsiniz.

3. Sıradanlıktan Kurtulmak

New York'ta Bir cinsellik uzmanı ve aynı zamanda Yazar olan Sandra LaMorgese, yaptığı araştırmalar sonucunda uzun yıllardır devam eden bir ilişki içerisindeyken özellikle seks konusunda rahat ancak çok heyecan verici olmayan bir rutine girmenin kolay olduğunu düşünüyor. Bu konuda konuşan araştırmacı, çiftlerin birbirini istediği ihtiyaçları, açılımları, çıkarları ve derin fantezileri incelemek yerine hemen standart ve sıradan olan şeyleri denediğini söylüyor. Eğer yeni fanteziler keşfedersiniz yatak odasında yaşadığınız monotonluğa da çözüm bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı Ortaya çıkarın, rutinleri arkanızda bırakın ve ilişkilerinizde yenilik ve macera hissi katın.

4. An’da Kalmak

Cinsel hayatınızda fanteziler kurarsanız erotik anda kalmamıza izin verebilirsiniz. Eğer cinsel ilişki sırasında performansınız dan veya vücudunuzdan eminseniz cinsel istekleri daha çok odaklanmalısınız. Bu konuda sadece sana kendinize sınırlı kalmayın ve Eşinize de destek olun. Aklınızda olan bir fantezi varsa mutlaka onun üzerinde Oynayın ve daha da eğlenceli hale getirin. Cinsellik sırasında cep telefonunuzu kapatın ve ne olursa olsun anda kalın.

5. Yakınlığı Güçlendirmek

Cinsel hayatınızda yapacağınız bu yenilikler yatak odanızın içinde ve dışında bir çift olarak yakınlığınızı çok daha fazla arttıracaktır. Unutmayın ki cinsel anlamda ne kadar zevkli ve hareketli bir hayat yaşıyorsanız duygusal olarak Eşinizin yanında çok daha rahat hissedersiniz. Tabii ki bu sırada eşiniz de o kadar rahatlar. Fakat bir anda cinsel fantezilerin içerisinde girmeyin ve adım adım ilerleyin. Hemen en karanlıkta kalan fantezileri ortaya çıkartmak yerine eşinizle karşılıklı olarak konuşarak birbirinize uyum sağladığınız fantezileri deneyin.

0 Yorumİlginizi Çekebilir